Galerie uživatel? Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
AMC do 31.8.17 Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018
Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelů členů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  FB ON  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 4956 / today visits: 4956

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
11) 16.07.2017-21:11  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak dnes přikládám fotky hotové přídě, trochu opotřebované, ale takto to mám na fotkách...


Také jsem do trupu lepil okénka. Dejte pozor na pasování okýnek, protože na přídi jsou okna přiohnutá.


Jinak přesnost těchto dílů je úžasná. Nikdy jsem nedělal s tak moc přesnými díly. Je opravu nutné být opatrný při lepení, aby jste nezničily plast. Jenom zvažuji, zda ty uzoučká okna neudělám raději Klírfixem???? Také přikládám boční pohned na schůdky kterými se dostávala posádka do spodní části letounu. Nebude z toho vidět nic, ale je to tamSmajlik modelar


    


10) 13.07.2017-21:34  -  Libor Malý    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Hmmm, docela maso ten čumák a pěkný fotky k tomu!Smajlik modelar

9) 13.07.2017-21:27  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak dens bohužel jen malý posun,,,,mám hotovou barvu předních dílů


 


8) 08.07.2017-21:28  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Dnešní díl věnuji instalaci přídě Emily, která je opravdu podrobně zpracovaná. Všechny lepty jdou instalovat bez problémů, ikdyž  u některých dílů je připojení k trupu pouze dvěma tenkými plíšky....jediný díl, kde jsem vyhořel s návodem od Eduardů je panel na levé straně (viz.plánek označený fixem) do kterého se mají ohnout dvě řady plíšků, které mají být imitací kabelů. Problém je v tom, že uchycení je minimální a trefit s tím těch 18 děr byl pro mě nadlidský úkol.


První fotka je ještě věnovananí již přilepenému prostoru pilotů levé strany trupu. Zároveň jsem přilepil příčku oddělující příď.


Další fotky jsou již věnovány levé a pravé starně přídě.


     tady je vidět který díl je problematický...


  

7) 06.07.2017-10:57  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak dnes začnu porovnáním trupů starého a nového modelu. Na staré Hasegawě opomenu ponýtování modelu velkými nýty, ale chybí zde jakákoli  paneláž. Dalším velkým nedostatkem je umístění bočních střelišť, které je posunuto příliš k ocasním plochám, chybí zde spousta oken. Taktéž tvarově shora je model špatně. Výrobce na na novém modelu všechny tyto neduhy odstranili....Laughing


     

6) 03.07.2017-22:48  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak dnes jsem poskládal dohromady celý prostor pilotního cocpitu včetně zadní čáti.


Je to po olejích a ještě tento prostor zesvětlím Drybrushem. Mám též poskládáný stropní panel. Pozor přední vnější páky byly vyoseny do polokružnice, tak jak jsem se o to snažil....Laughing


Na pultě pozorovatele bylo strašně prázdno a tak jsem zde přidal mapu, pravítko a vyrobil dalekohled, který ještě není natřen.... Tím to trochu oživím. Mám též dodělané boky, ale ty ještě nejsou po olejích...


  Pokus o dalekohled a pravítko....Smajlik modelar


   


 

5) 30.06.2017-10:02  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Dnes mám hotovou přístrojovou desku a středový panel, který je níže nafocen. Všechny prezentované díly ještě projdou úpravou barvy, protože vše přijde vystínovat, lehce odřít a nastříkat lakem.  Také jsem zatmelil vyhazovače v přídi, kde jich je celkem dost, ale jsou drobounké.


Rád bych otevřel na obou stranách trupu dveře, protože chci aby tam bylo alespoň trošičku vidět...Smajlik modelar


 Rastr na přístrojovce je znatelný, ale ve skutečnosti to není tak hrozné..... 


 


 


 

4) 28.06.2017-21:24  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Tak mám hotový prostor pilotů, pokračuji zadním prostorem, který je určen pro palubního inženýra a několik dalších pozorovatelů. Velice pěkný detail je velký nástěný pult plný páček  a budíků, škoda, že po zaklopení z toho nebude nic vidět.


    


3) 27.06.2017-19:07  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Dnes přikládám část návodu starého modelu s tím novým, aby jste viděli ten propastný rozdíl.


Dále fotky dalšího rozpracovaného a potom nastříkaného interiéru.


  


Výše je nový interiér a pod ním plánek starého modelu s kabinou....


  


teď ten rozpracovaný nový interiér:


   


 


 


 

2) 26.06.2017-22:41  -  Ivan Gruncl    Stavba nové Emily od Hasegawy vs. 30 starý model

Pro srovnání přikládám starý model Emily s vybavením pilotního prostoru, který jsem kdysi dávno ještě za starého režimu koupil na burze v Radiopaláci, kde jsem byl šťastný, že hsem ji sehnal.... Od té doby mi ležela roky ve skříni a pomalu jsem se morálně připravoval, že se do ní někdy pustím....


 


1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711500785214.0927

Reklama: Hračky |