Válka Plastic Planet malý Fit test
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
ArtScale velký  

Special Hobby velký   Plastic Planet velký

denní zobrazení: 9202 / today visits: 9202

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
12) 25.01.2006  -  dolin    Odstranění barvy z modelu
Jo žlutá brzdovka je dobrá!! Bere i lak z auta,.....vím to !!!. A nekloužou prsty!! Ale na dotyk je to pěkně hnusné!!
Po louhu máte krásně čisté prsty - jakákoli špína je z prstů pryč a máte je takové růžovoučké.
Dolin
11) 25.01.2006  -  Marťas    Odstranění barvy z modelu
Jednou už tu tohle téma proběhlo a někdo doporučil Lakostan-odstraňovač starých nátěrů. Tak¨jsem ho zkusil a jsem maximálně spokojen. Třičtvrtěkilové balení z Baumaxu za cca 120,- Kč vydrží dost dlouho.
10) 25.01.2006  -  Standa K.    Odstranění barvy z modelu
Louh bych rozhodně nevylučoval, funguje asi nejlíp z toho co znám. Barvu odstraní opravdu spolehlivě. Z dřívější doby (80 léta) s ním mám ty nejlepší zkušenosti. Občas jsem si tehdy koupil už postavený model typu, který jsem jinak sehnat nedokázal, a vhozením do louhu jsem zpravidla dostal "nepoužitou" stavebnici. Obvykle totiž povolily i spoje, tehdy lepené Styrofixem nebo LepíM (pamětníci, pamatujete ještě??). Domnívat se, že lze odbarvit nastříkaný model bez toho, že by zůstaly nabarvené detaily, interiéry, šachty, to je iluzorní. Jo, a také fungoval líh. Opakovaným otíráním hadříkem namočeným v lihu šla barva dolu, třeba humbrolka. Nefungovalo to ale u všech odstínů (nešla dolu stříbřenka, lesklá červená) a bylo to zdlouhavé.
9) 25.01.2006  -  Tankard    Odstranění barvy z modelu
Na odstránenie náteru používam lieh a to tak, že namáčam v ňom paličky na čistenie uší. Farba ide dolu bez problémov a nemám obavu o plast.
8) 25.01.2006  -  Roman Šlajer    Odstranění barvy z modelu
Ještě to jde žlutou brzdovou kapalinou, ale to je úplně stejný svinstvo jako ten louh
7) 25.01.2006  -  spit    Odstranění barvy z modelu
Dík za rady, louh asi vyloučím, to je docela drsný a bál bych se, že při mé šikovnosti, bych si ublížil, či něco zničil.
6) 25.01.2006  -  Richard Plos    Odstranění barvy z modelu
Docela slušně funguje taky Douskův debonder. Navlhčit hadřík a přetírat - stírat. K dostání je třeba u Legata, tam ho aspoň já kupuju.
5) 25.01.2006  -  Fidoo    Odstranění barvy z modelu
Louh je dobrej, ale vzalo by to určitě i kokpit - to se nedá dost dobře ošetřit. Legrační bylo vždycky když sem tyvěci vyndaval jak mi klouzaly prsty - pak sem pochopil, že to kloužemoje naleptaná kůže.
4) 25.01.2006  -  Tomik    Odstranění barvy z modelu
Už jsem to téma tady řešil, na louh jsem si netroufl, navíc jsem měl strach, že se dostane dovnitř a sežere mi barvu na interiéru. Takže nakonec zvítězilo ředidlo Gunze. Není to sice nejlevnější, ale odstranilo to všechno (surfacer, syntetika MM, Sidolux, syntetika Humbrol, řazeno odspodu navrch). Trochu dražší řešení, ale funguje
3) 25.01.2006  -  Marcel P.    Odstranění barvy z modelu
Já používám s úspěchem na odbarvení roztok louhu, do kterého ponořím věci, které chci zbavit barvy a nechám je tam nějakou dobu. Vyndavám je za pomoci pinzety apod. Pak jde barva dolů úplě sama a případně jí pomůžu nějakým starým štětcem s přírodním tvrdým vlasem , s umělým vlasem ti ho ten louh taky za chvíli rozpustí. Pak to opláchnu pod tekoucí vodou a neutralizuji zbytky louhu v octové vodě. Bacha louh je silná žíravina, takže s ním opatrně !!!!!. Je dobré používat ochranné pomůcky jako jsou rukavice, brýle a nějaký starší oděv, to kdyby došlo k potřísnění, nebo vystříknutí. Fakt je nutná nejvyšší opatrnost !!!. Jinak ještě při přípravě odbarvovací lázně, když se granulky louhu rozpouštějí ve vodě, vzniká velké teplo, takže je dobré to rozdělat v nějaké kovové nádobě, a díly tam ponořit až to vychladne !!! Jinak ještě AGAMA vyrábí tzv. PURISOL, což je odstraňovač starých nátěrů. Zkoušel jsem to a funguje docela obstojně i na sintetiku, jen se to s ním nesmí přehánět, a díly spíš otírat namočeným hadříkem nebo něčím podobným. Nedoporučuji ponoření dílů do Purisolu, protože potom díly křehnou a mají tendenci se lámat (alespoň z mojí zkušenosti).
1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711603266926.3061 forum

Reklama: Hračky