Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 99078 / today visits: 99078

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
8) 23.11.2006  -  Fík    Aero L-29A Delfín Akrobat (L-429)
To Flogger: můžete dát e-mailovou adresu? Nějaké fotky na áčko bych měl, ale pouze s civilkou.
7) 22.11.2006  -  IP    Aero L-29A Delfín Akrobat (L-429)
Pár fotek L-29A jsem pořídil v roce 2004 v Kunovicích - http://techmag.valka.cz/let_l_l29.htm
6) 22.11.2006  -  peci    Aero L-29A Delfín Akrobat (L-429)
existuje poměrně obsáhlá výroční publikace o Aeru, měl jsem ji kdysi půjčenou z knihovny. Byla poměrně rozsáhlá, už jsem se o ní na tomhle fóru zmiňoval, ale to jsem si ještě pamatoval, jak se jmenovala

Na akrobata tam určitě něco bylo, ale fakt si nevzpomenu, jak se to jmenovalo...
5) 22.11.2006  -  Kalcit    Aero L-29A Delfín Akrobat (L-429)
Triada bola pomerne dobre spracovaná a aj v Zrušených křídlach je o 29-tke Akrobat písané.Nejak sa mi
nechce veriť že ako 0517 zalietaval počasie u hradečáckých prieskumných šakalov a asi skúsim dať dotaz na
dnešného primátora Vys.Tatier ,ktorý tam jeden čas velil.Samozrejme dosť by ma zaujímal aj osud 3027
ktorý údajne poleháva v kbelskom múzeu s ruskými hviezdami-hlavne by bol vhodný ako modelársky
zaujímavý objekt.No a najviac by potešilo nás modelárov vydanie L-29A buď v 1/72 alebo v 1/48 alebo
vydanie dekálov v oboch mierkach.Nechápem,že to ešte niekomu neprišlo na rozum a zabudlo sa na
túto krásnu verziu legendy Delfína.  To Flogger: pozri wwww.lietadlá.com a vo fotogalérii v posledných
fotkách je ten slov.Delfín vo vitríne ako model od pána SU.
4) 22.11.2006  -  Pavel Klouček    Aero L-29A Delfín Akrobat (L-429)
Tak několik drobných info ode mne - L-29A v.č. 390 517 vznikl přestavbou klasické L-29 (OK-02, 0031) a létal jako podnikový v Aeru. V roce 1972 byl předán aeroklubu Jaroměř (pro aerokluby byl akrobat původně určen) a nakonec šel do Kunovického muzea. Zřejmě si u aeroklubu příliš nezalétal, jestli vůbec. Fotky na něj s civilní registrací jsou v L+K 1975/17 a 1971/12, s číslem 0517 pak 1968/2,7, 2004/1 a 2005/5.
3) 22.11.2006  -  Flogger    Aero L-29A Delfín Akrobat (L-429)
A do třetice...

Při hledání jsem narazil na zajímavý slovenký delfín š 3250 na této stránce dole http://groupeaeronefs.free.fr/mono21.htm 
Zdá se mi to, nebo má šedý trup a k tomu úplně stejná křídla jako měl Akrobat ?
Víc fotek jsem nenašel, tady už je ve slovenské pouštní kamufláži:
http://www1.airliners.net/open.file/1058354/M/


Další otázka je k druhému postavenému L-29A (asi č.3027), který má být ve Kbelích. Jaké má vlastně zbarvení a jsou dostupné i fotky se sovietským označením ? Na rozdíl od prvního jsem internetu nenašel vůbec nic.

A do třetice. jak dlouho vlastně létal oranžový delfín č.1408 z úvodní stránky triády a jakou měl barvu křídel?
2) 22.11.2006  -  Flogger    Aero L-29A Delfín Akrobat (L-429)
Tak se omlouvám za chybu. V muzeu je od roku 1974, předtím prý byl na náměstí v U.Hradištli, kde ho lidi zdemolovali.
http://www.soukup-david.cz/katalog/sponzori/236_sponzor.pdf

Jinak podařilo se mi najít obtisky z ABC. Jsou nejen žluté, ale natištěné mimo lak a navíc totálně rozmazané a pro civilní a ne vojenskou verzi.
Nesehnal jsem ale třípohledový náčrtek, který v ABC určitě byl také. Má někdo vypsané zdroje o konverzi modelu na L-29A. Myslím, že neco bylo i v L+K a snad i v Modeláři nebo příručce od Modely, ale nevím.

Co se týká viditelných změn, vím jen o zaplechované kabině, starších perforovaných štítech, chybějící stupačce a trojité antény za tryskou. nebo toho bylo víc ? Jsem z daleka a neviděl jsem akrobata na vlastní oči. Zadní prázdný kopkit je od předního oddělený plechem, plexi nebo ničím ?
1) 22.11.2006  -  Flogger    Aero L-29A Delfín Akrobat (L-429)

Při procházení fotek jsem narazil na téma dřív "povinné" konverze, na kterou se ale nějak zapomnělo.
Na fotce koukám, že je L-29A Akrobat znovu natřený a misto rezavě hnědé na starších fotkách má zas červená křídla a obnoveného delfínka: http://www.airliners.net/open.file/1035606/M/
Trochu mě zajímá, jak se postupně měnilo zbarvení.  Vycházím hlavně z Triády.
To Akrobata v roce 1969 předvedli v Paříži a hned 1970 ho dali do Kunovic do muzea ?
V muzeu nemá žádné označení. Na fotce v triádě má pařížské číslo 804. V českém popisu je napsáno 0517, ale v anglickém OK-SZA, což je předpokládám správně. Na směrovce už má jen malou hranatou vlaječku.
Ale mě zajíma původní podoba s vojenským číslem. Létal s 0517 i s bílým trupem, nebo jen s původním dole stříbrným ? K tomu další otázka, byl to původní kov, nebo stríbrná barva ? Předpokládám jen bezbarvý lak.
Dál k znakům. Velký znak na směrovce se podle mě změnil na vlaječku se změnou z vojenského na civilní označení. Ale co znaky na křídlech. Ty vojenské byly celou dobu na křídlech jen zespod s modrým lemem a shora ne ?
Dál ke křídlu. Na snad pařížské fotce (zbarvením) jsou červené konce křídel s bílými pruhy, ale vojenské zbarvení v triádě je má plné. To je správně ? Jen pro upřesnení, i se stříbrným trupem byly křídla od začátku zespod bílá ?
Na té fotce (detail v Triádě) je taky na levé straně pod kabinou nápis Akrobat, který teď v muzeu chybí. Ale vojenskou fotku mám jen záběr z druhé strany.

Dál mám dvě nesrovnalosti:
Na fotce z muzea protioslňující pruh před kabinou nejde až na laminátovou špičku, ale ta je shora bílá. To je až z muzea, kdy černě opravili jen spodní pruh ?
A co je zajímavější, v muzeu má křídlo i VOP zespod klín jako shora. Ale na uvedené fotce je jasné zespod bíle křídlo s červenobílými proužky a ani na VOP klín není. Létal vůbec Akrobat s klínem zespod ?

Abych to shrnul, pro stavbu s vojenským číslem 0517 platí co je nakreslené v Triádě? :
Zespod stříbrný trup, na něm delfínek z obou stran. Křídla zespod bílá s plnými červenými konci a červenou náběžkou, stejně tak VOP jen s tenkými červenými konci. Vojenské znaky na SOP a na křídlech jen zespod. Nápis Akrobat chybí. Je to správně ?


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1713881745.6737 forum