HGW Aires HpH
Mr.Paint Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18
Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý
Fit test Galerie uživatel? Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 39078 / today visits: 39078

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
102) 07.08.2017-20:56  -  Libor Malý    Tip na výlet

Stran Japonců: možná to byli potomci jap. velvyslance,který daroval Hitlerovi koberec (který po kapitulaci zmizel do neznáma, resp. asi do USA)Laughing

101) 07.08.2017-16:39  -  JIMAT    Tip na výlet

Libore,hlavně jestli jsi tam také nehajloval,jako ti dva japončíci před Reichstagem v Berlíně!?Smajlik modelar

100) 07.08.2017-07:45  -  Libor Malý    Tip na výlet

Kehlstein (nebo taky Eagle´s Nest, i když to není správný překlad) a Obersalzberg. Asi tyto názvy většině uživatelů fóra něco říkají. Tady je pár obrázků jak to tam vypadalo minulou sobotu.


         

99) 30.03.2016-22:46  -  Milan Klouček    Tip na výlet

To Martin:


Už je to nějaký čas, co jsem byl na Dukle naposledy a jestli se to tam nezměnilo, tak to chce důkladnou přípravu předem, protože turistické značení tam zrovna ukázkové nebylo. Doporučuji držet se historie a začít v Polsku přímo v městečku Dukla, kde je v místní tvrzi malé muzeum - na nádvoří je celkem slušná sbírka techniky, i když část už jsou poválečné kusy. Potom pokračovat po hlavní silnici nahoru na hraniční přechod, kde je jednak pamětní kámen v místě smrti generála Vedrala (snad jsem to jméno nezmršil) a pak hlavně hned u parkoviště vojenský hřbitov (s tou profláknutou kamennou věží, která ale do poslední chvíle není vidět). Dá se odtud taky dojít na kopec, kde je rozhledna nad bojištěm. Když jsem tam byl před lety, tak jsme nejprve museli počkat, až jim skončí polední pauza a pak nás znuděná průvodkyně vyvezla výtahem nahoru, tam nám ukázala, kde leží která vesnice a odešla. Každopádně by tam nově měla být vystavena čerstvě zrekonstruovaná Il-10 a to určitě stojí za vidění - my ji viděli ještě na původním místě o dvě vesnice dál zabetonovanou do kamenného podstavce ve velmi zuboženém stavu. Na stráni naproti rozhledně je u staré silnice Li-2, ale je to jen vrak - daleko lepší je v Banské Bystrici. Podél silnice do vnitrozemí byly občas takové "zahrádky" a v nich byla vystavena na podstavcích výzbroj - v jedné bylo frontové dělostřelectvo a v té druhé protiletadlovci. Nejsem si jist, jestli to tam ještě je, protože magneti brali vše, co nebylo zabetonováno nebo přivařeno, takže cennější kousky byly staženy do muzea ve Svidníku. Ve Vyšném Komárniku byly ještě bunkry, ale byly to jen takové díry do země s výdřevou (určitě původní).
Pak se dá navštívit ještě Údolí smrti - nejprve je u hlavní silnice ten známý pomník s T-34 najíždějící na Pz.IV a když se odbočí směrem k hranicím, tak nejprve v první vesnici (myslím, že to jsou Korejovce)  jsou dvě T-34 a pak za vesnicí je na louce v útočné formaci celá tanková jednotka. Všechno to jsou naše poválečné T-34, všechny myslitelné otvory jsou zavařené kvůli magnetům. Původně tu bylo i pár kousků německé techniky, ale ty už jsou taky ve Svidníku. Takže na závěr bych ještě doporučil právě to muzeum ve Svidníku, v parku u muzea je taky celkem dost techniky, i když opět částečně poválečné.

98) 28.03.2016-21:46  -  Drahoslav Dvořák    Tip na výlet

Nejen pro přátele silničních křižníků - http://jkclassics.cz/. Otevírají 2. dubna. Kousek dál, asi 3 km je také železniční muzeum. A když si necháte návštěvu na houbařskou sezónu--- máte to pomalu na celý víkend.

97) 28.03.2016-21:07  -  Martin    Tip na výlet

Poradi nekdo,co navstivit na Dukle?Nikdy jsem tam nebyl,tak privitam nejakou radu.Dekuji.

96) 23.07.2014-13:18  -  JIMAT    Tip na výlet

Když už se Polabáci vypraví do kopců,tak tam najdou i následující......

95) 12.08.2012-08:44  -  Václav Vavřina    Tip na výlet

Mám chu't se dnes někam podívat. Máte nějaký tip na zajímavou akci?

94) 13.08.10 16:41:31  -  Jan Bobek - HGW    Tip na výlet
Tak jsem byl trochu motorkovat v Polsku a mrknul jsem se do Sovích hor. Fakt to stojí za to. Ty naše fabriky podzemní proti tomu vypadají jak sklípek na brambory:-). Je to kousek od hranic.
93) 13.08.10 12:22:22  -  Milan Pospíšil    Tip na výlet

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711513526439.3919

Reklama: Hračky |