Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký



denní zobrazení: 18152 / today visits: 18152

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2232) 23.03.2020-18:54  -  Vaklaf    Dnes bude v TV !!!

Milovice 2009

2231) 23.03.2020-18:53  -  Vaklaf    Dnes bude v TV !!!

2230) 23.03.2020-18:13  -  El Thud     Dnes bude v TV !!!

Tak on ten poslední souboj s Me-262 má své mouchy.


Nicméně - při prvním průletu tryskáčů je okamžitě sestřelený Mustang - pilot KIA - což je velmi realistické.


To že při čelním útoku schytá další pilot dávku z Me-262 a neskončí coby ragů - je trochu unreal, asi jim nedošlo co to za svinstvo Me-262 střílela - kdyby tam byl Mess nebo Fokouš, bylo by to realističtější -ale tak pilot nakonec  beztak umře. Dokonce bych řekl, že na moderní válečný film, je tam těch mrtvých hlavních hrdinů nějak moc.


Nějak mi není jasné, jakou ideologii myslíte. Politickou korektnost ? Ale to je film o černošských letcích... takže - ani tu bych tam nějak nerouboval. Navíc ta jednotka fakt byla velmi úspěšná... a mezi sestřely dosažených touto jednotkou byla i Me-262.


Já na tom filmu neshledal nic špatného a opravdu se mi líbíl, a jestli to budou dávat znova, tak se na to rád podívám někdy ještě jednou...


Mně tam akorát vadil ten těžce poškozený torpédoborec, to byla jediná zásadní kravina... jinak cajk.

2229) 23.03.2020-17:16  -  Hroch šumavský    Dnes bude v TV !!!

Pane El Thud.


Já u těch nových filmů určitě oceňuji skvělou práci grafiků ohledně techniky samotné. Tu mají perfektní. Mně vadí jen některé přehnané scénky, které z válečného dramatu dělají jakousi nepovedenou taškařici bez gravitace, odstředivých či setrvačných sil a s nadpřirozenou odolností lidského těla proti explosivním střelám či vysokým teplotám...


A samozřejmě - propagace abnormalit či ideologie, která nikde na světě nefunguje, protože fungovat nemůže.


Ale to už je jiná věc...

2228) 23.03.2020-15:55  -  El Thud     Dnes bude v TV !!!

Sporťák, cvičňák, prostě cokoliv co nemá nic společného s plnohodnotnou stíhačkou. Ten Pilatus je něco jako náš Trenér a to rozhodně stíhačka není.

2227) 23.03.2020-15:37  -  vyhlídka na věčnost    Dnes bude v TV !!!

Thude, v Poslední křížové výpravě to nebyl nějaký sporťák pomalovaný jako 109 ale Pilatus P-2.

2226) 23.03.2020-14:00  -  El Thud     Dnes bude v TV !!!

Ty jo tak jsem ty Red Tails dokoukal a fakt nevím co proti tomu máte. Z recenzí (starších) na MF jsem pochopil, že ten film je s..ja, tady taky nadáváte ale....


Letecké souboje - a bojové scény, byť digitální (jak chcete proboha udělat nálet 1000 B-17 s pár letadly - to jinak než digitálem nejde.


Romantika - téměř 0% - žádný Pearl Habour


Zvuky - rachocení kanónu a kulometů  nikdy  na filmovém plátně neznělo lépe.


Docela i povedné markingy a modely letadel (Luftwaffe) modelované s důrazem na detail. Byť jsem měl pocit, že to je Bf 109F, pokud to neměla být AS.... ale furt lepší  nežli Buchón. (Nezapomínejtte na to, že Buchón nezní jako Bf 109 ale jako Spitfire/Mustang).


Dva nesmysly - poškození torpédoborce palbou z kulometů (kdyby měli rakety tak snad) a pilot poté co inkasuje dávku z Me-262 rovnou do hrudi a břicha ještě žije. Sice umře ale až za chvíli, což by v reálu nebylo možné.  Trochu divné mi přilšlo že se Me-262 lámou křídla, ale pak jsem si uvědomil, jak je ten profil tenký, takže odstřelení křídla mi zas tak moc nerealistické nepříjde...


Na rozdíl od starších letců z Tuskegee se tam netvrdí, že nikdy neztratili jediný bombardér.


Já tomu dávám 85% ze 100.  Slušný válečný film. Ale možná se mi to líbilo i proto že se mi líbí "eduardí digi (i jiných firem) boxarty,  hraju rád videohry a  nemám předsudky...


Třeba bitva o Midway.


Miš - maš barevných záběrů kdy se ale mění typy letadel.


Příklad: - z paluby mají startovat Wildcaty. Na dobovém záběru je ale startující Hellcat (ještě v tmavé camo, takže F-6F-5. Pak má přistávat hrdinův syn (pilot Wildcatu) - na palubu (dobový závěr) dosedá poškozený Helldiver (!!!!!) a vzápětí následuje havárie kdy (opět dobový záběr - notoricky známý) se letadlo promění na Hellcat !


Jediný klasický válečný film, kde jsou Shermany co si pamatuju je příliš vzdálený most.


Jinak prostě používali Pattony což je úlet (fakt- nacpěte do II. světové Abrams !)


Takže i takový Fury  je co se týče autenticity techniky na tom 1000x lépe nežli Ardeny, Patton nebo Anzio.


Jinak Red Tails jsou od LucasFilmu. Tedy Star Wars a Indiana Jones. (nyní Disney). A koukněte co honí Indyho v Poslední křížové výpravě  - nějaký sporťák pomalovaný jako "109". Tady máte aspoň digitální 109 i s kanonovýma pouzdrama.


Takže moderní filmy s digitálními modely jsou lepší nežli nedigitální filmy s originálními letadly (viz tmavomodrý svět, kde pořád létají Spitfiry ve staré denní kamufláži, i když je to rok 1943/44 a mitchell je nablejskaná red bull mašina. (v tomhle byla super memfis bellka kde aspoň byla pravá B-17 byť G).

2225) 22.03.2020-15:01  -  El Thud     Dnes bude v TV !!!

Jo  jo ve starejch  filmech gradovalo napětí. A hrály v nich soudobý tanky Patton, takže to je stejně divný, ba absurdní, jako by do filmu který se jmenuje Bitva v Ardenách a odehrává se v roce 1945 nacpali místo Shermanů Abramsy a Leopardy... Se divím, že to nikdo neprohnal digitálem a ty Shermany a King Tigery tam nedodělali v počítači...  Jediný film se správnýma tankama je Příliš vzdálený most.

2224) 22.03.2020-14:57  -  El Thud     Dnes bude v TV !!!

Náhodou, mě se ty red tail docela líbí, super akční scény (přesně jako boxarty od Eduardu) a je to takový mix válečného filmu a transformers... Respektive, vzhledem k tomu že to je Lucas Art, tak to je podobné Star Wars a Star Wars se inspirovaly Bitvou o Británi.. Haleluja - kruh se uzavřel.


Já zkouším už delší dobu psát román z druhé světové války - a nakonec se jsem se rozhodl použít ono magické "Inspirováno skutečnými událostmi" a prostě jsem popustil uzdu fantazii.  Takže i když se to pracovně jmenuje  "Černý Ďábel  Ukrajiny" a mělo to být o Hartmannovi, tak to nakonec je o pilotovi kterýmu se říkalo Černý Ďábel Ukrajiny. Má letadlo s černým tulipánem na čumáku, a je zamilovaný do své snoubenky, ale zatímco reálná Usch byla bruneta, tak tady je to prsatá blondýna, protože bruneta s tmavýma očima nezapadá do představy Němky.  Ten má mechanika který je z Vídně. Pak tam je dvojice  ruských pilotů, z toho jeden je ušlechtilý a poctivý  a druhý fanatický arcikomunista. Pak je tam anglická Lady, která hledá na Krymu pohřebené pyramidy starodávné civilizace mořských lidí chovající předpotopní obludy, přičemž stopy k této civilizaci byly nalezeny ve Skotsku  (zde jsem se inspiroval ruským záhadologickým  seriálem "Země - planeta záhad"), její milenec létající na vytuněným stříbným Tempestu s rychlopalnejma kanonama s pružinkovou spouští a holdující single malt whisky, fanatický SS Obergrupenführer který chce rovněž najít pyramidy na Krymu a vstup do podzemí v Blaníku a ukradl korunu Karla IV., dvojice českých agentů kteří ho chtějí zastřelit, posádka americké létající pevnosti, poláci s ochočeným chlastajícím medvědem, plešatý zrádce národa, toužící státi se českým prezidentem, český prezident,  Stalin, Hitler, ruský starosta s politickými ambicemi, ukecaná  striptérka z pařížského klubu s bišonkem, ruská sestřička Nina..., česká učitelka Maruška, její matka, slovenská krčmářka Marica,  Hitler,  Stalin, Churchil a americký prezidenti - chudák Rossewelt a  Edmund Donaldson.   A taky oživlé sfingy z Petrohradu, strašidlo z Ermitáže,  duch Rudolfa II. a žižkův dub. A možná budou i mimozemšťani, pokud to teda nebudou čerti, protože mimozemšťani jsou všude a nikoho nebaví... Takže jediný pravdivý na tom filmu bude že existoval nějakej pilot, kterýmu se říkalo Černý Ďábel Ukrajiny a měl letadlo s černým tulipánem a kdysi byla nějaká druhá světová válka která byla v Evropě.


 

2223) 22.03.2020-13:47  -  Hroch šumavský    Dnes bude v TV !!!

Teď je tam o ,,Jmelí"

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóra



Nápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
  • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
  • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
  • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
  • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
  • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
  • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
  • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
  • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
  • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
  • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
  • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.




1713590337.7493 forum