Special Hobby malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velký



denní zobrazení: 16933 / today visits: 16933

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
20) 23.03.2011-06:10  -  MH    Projekt

to Petr Lukeš: Prvním příspěvkem je odkaz na článek a na jeho obsah jsem reagoval.


to Marek Mincbergr: knížka Osmadvacátníci je velmi zajímavá a přínosná, ale pokud jde o legie, tak silně poznamenaná autorovou antipatií.

19) 22.03.2011-22:02  -  Petr Lukeš    Projekt

to MH: Můžeme se navzájem ostřelovat argumenty až do skonání světa, ale to není smyslem tématu (první příspěvek). Myslím, že badaxe má naprostou pravdu.

to Jarda Rankl: Pod císařským praporem je dobrý typ. Co se týká legionářů, něco píše pan Orián, který se před časem podílel na výstavě fotografií o legiích (tak tři roky zpět). Jen to nevypadá, že by dílo mělo tebou požadované rozměry. Spíš si rezervuj celou polici v knihovně. Jestli to někdy dopíše. Do kapsy se vejde Anabáze od Roberta Saka...

18) 22.03.2011-20:06  -  Marek Mincbergr    Projekt

Jardo, zkus Pod císařským praporem. Pro vztah Ruska k legiím se dá něco najít i ve fučíkových Osmadvacátních. Obě knihy vřele doporučuji.

17) 22.03.2011-19:40  -  Jarda Rankl    Projekt

Víte chlapi, tady je jeden problém. Co vlastně víme o Rakousku-Uhersku? Převážně velký kulový. A o jeho armádě? Jen to, co píše Hašek ve Švejkovi. Chtělo by to objektivní hodnocení celé té doby (1620-1918).

16) 22.03.2011-18:21  -  MH    Projekt

to Petr Lukeš:


Masaryk byl politik, ale odboj nezačali politici.


Rusko: Zástupci Čechů žijících v Rusku předložili ministru zahraničí Sazonovovi prohlášení, v němž vyjádřili touhu Čechů a Slováků vytvořit po pádu rakousko-uherské říše znovu vlastní samostatný stát. V naději, že jim Rusko pomůže osvobodit se od nadvlády Habsburků, požadovali, aby ministr postoupil jejich požadavek carské vládě. Na Sazonovovo doporučení byl potom sepsán dokument v tomto smyslu a předán carovi, radě ministrů, členům dumy... Srpen 1914


Francie: Z dopisu českého dobrovolníka z roty Nazdar: Bayonne, 4. října 1914, dopis rodině do Čech (doručeno kurýrem): "...Býti svobodni doma, to mám pořád na mysli a to je to, co mě jako tři sta jiných bratří Čechů přivedlo do francouzské armády. Ne umřít, ale bojovat za Svobodu! ... Jednu věc máme všichni namysli: Jen aby Čechy za to byly svobodny!... Věřím, že politikové, kteří vědí, proč jsme šli do armády - zvláště Francouzi, postarají se, by Čechy byly svobodny! (vybral jsem z dopisu jen citáty, týkající se tématu).


Mohu tedy tvrdit, že legionáři byli již v roce 1914 vedeni základní pohnutkou, jíž byl samostatný český stát ?

15) 22.03.2011-12:23  -  Slunečník, pán stínu     Projekt

a aby si nemuseli říkat zrádci , začali se nazývat legionáři ..... 

14) 22.03.2011-10:47  -  badaxe    Projekt

Myslím že by stálo za to se vrátit k původní myšlence, tedy jestli to že se bude dělat jedna "hurá akce" má či nemá význam. To že se bude natáčet film nebo se vydá hra asi moc smyslu z pohledu dlouhodobého nemá, pokud lidé nemají o historii moc potuchy a to o jakékoli nejen legionářské, sotva je nějaký megafilm nebo hra zaujme, pokud bude tuto věc (pro běžné lidi neznámou) nějak propagovat. Buď to bude historicky alespoň trochu věrné a divák (hráč) to nebude moc chápat, nebo to prostě bude jen další z řady akčňáků kde o historii nejde (a pak proč na něj dávat prachy). Bohužel politika vždy raději dává prachy na podobné akce, ono je mnohem lepší se nechat fotit před těpluškou se stafáží lidí v uniformách, než třeba řešit jak tu historii dostat třeba do škol. Holt politici bez rozdílu chtějí "být vidět" a tohle je klasická ukázka toho jak se zviditelnit. To že se stát nestará o třeba hroby padlých je ostuda a není pro ni omluva, když se najdou prachy na vyšívané trencle pro GŠ našly by se i na tohle, ono kdyby se opravdu začalo v armádě hledat našlo by se docela dost míst kde se prachy vyhazují oknem (třeba údržba odstavených letadel ALCA - ročně přes 300 mega). Bohužel tohle je právě ten problém, jednorázová kampaň, která má prodat nikoli tu historii ale ty politiky kteří se k ní přifaří.
To zda pro stát udělali víc legionáři v zahraničí, nebo vojáci doma je otázka pro historiky a zdaleka není jednoduchá, do pohraničí šly útvary z domova, na Slovensko proti uherským bolšánům také, spolu s legiemi z Itálie (a s italskými veliteli) naopak pro uznání venku udělaly asi nejvíc právě legie v Rusku a Francii. Jak chcete posuzovat "kdo udělal víc" ?

13) 22.03.2011-08:23  -  Petr Lukeš    Projekt

to MH: píšete, že "V roce 1914 i 1918 byli legionáři vedeni stejnou základní pohnutkou, jíž byl samostatný český stát." Zřejmě viděli dál, než Masaryk. Ten myšlenku samostatného státu zveřejnil až v květnu 1915. Jeho snah si Dohoda všimla až v roce 1916. Sečteno, podtrženo: v roce 1914 by legionáři museli mít v torně křišťálovou kouli.

12) 22.03.2011-08:05  -  jirka dominec    Projekt

Ano. Chtěl bych mít doma knihu o rakousko-uherské armádě, a legiích, v letech 1914-1918, a WW I, a taky legiích 1918-21 (... včetně Maďarska). V současné době toho vím víc o bitvě u Jutska, aniž bych o to usiloval. V rozsahu jednoho dílu "Albionu".

11) 22.03.2011-07:15  -  strýc Artuš    Projekt

vznik republiky nám dal možnost, abychom o pár desítek let později vlezli do EU, připomínajíce tradice T.G.M, který nás z lůma mocnářství vyrval...

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóra



Nápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
  • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
  • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
  • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
  • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
  • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
  • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
  • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
  • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
  • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
  • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
  • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.




1780999216.3943 forum