Válka Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 17501 / today visits: 17501

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
35) 12.03.2024-22:29  -  Knippl    WARBIRDY letuschopné i muzeální

Replika Me-163 do vzduchu?

34) 08.07.2022-21:30  -  Milan Klouček    WARBIRDY letuschopné i muzeální

Tak to je nádhera, před časem byla v Letectví zmínka, že ho na Moravě chystají a povedlo se nádherně. Spolu s trutnovskými Jaky-3 to je nejhezčí UL warbird, který jsem viděl. A navíc je 100% český, včetně motoru.

33) 08.07.2022-15:33  -  Knippl    WARBIRDY letuschopné i mezální

Konečně replika, která není jen parodií na dané téma.

32) 20.04.2022-13:46  -  Tulda    WARBIRDY letuschopné i muzeální

Ještě jedna aktualita. Po smrti Paula Allena se spekulovalo o budoucnosti jeho velké sbírky válečných letedel ve Flying Heritage & Combat Armor Museum ve Washingtonu. Údajně pan Allen ještě před smrtí učinil opatření, aby sbírka mohla i nadále fungovat. Pak přišla epidemie Covid19, muzeum zavřelo a všechny projekty byly zastaveny. Postupně byly prodány některé depozitní položky, ale teď vyšla aktualita, že celá sbírka FHC byla prodána řediteli firmy Walmart.


 


Info zde https://www.scramble.nl/military-news/flying-heritage-collection-is-sold

31) 20.04.2022-12:58  -  Tulda    WARBIRDY letuschopné i mezální

Snažím se typ 190 už více než 15 let sledovat. K motoru D-9/N jsem našel pouze informaci z nějaké diskuse, že nový reduktor byla nelicencovaná úprava motoru a nebylo povoleno jej provozovat. Pan Blair měl tenkrát ještě FW 190 A-8/N od Flugwerk ve Velké Británii. Tam jeho provoz nepovolili, protože úřad požadoval úplnou certifikaci jako u nového typu, tedy neuznal stroj jako rekonstrukci - pokračování produkce FW 190. Letoun pak prodal do Německa, kde po úpravě u Meiermotors GmbH byl proveden první let. Letadlo vlastní snad firma Aerodata a nyní je v Rakousku u Red Bull (asi zapůjčen, pokud nebyl prodán, což jsem nezaznamenal).

30) 20.04.2022-12:26  -  Martin Decarli    WARBIRDY letuschopné i mezální

vratim se k předešlemu příspěvku,


jo jo, je to už hodne let co byla Dora představena, ale nevim kde je problém, motor byl zastavěny ale myslím že neproběhla ani motorovka


 

29) 20.04.2022-09:05  -  Tulda    WARBIRDY letuschopné i mezální

Na webu restaurátorské společnosti GossHawk Unlimited, Inc. z Arizony aktualizovali galerii z rekonstrukce FW 190 F8 pro neziskovou organizaci The Collings Foundation. Jde o stroj W.Nr. 93182 na kterém byl 9.2.1945 sestřelen nad Norskem Heinz Orlowski. Trosky stroje byly objeveny v 70. letech. Na přelomu 80.-90. let bylo letadlo rekonstruováno v Texasu pro statické zobrazení. Později stroj získal Dr. Mark Timken s úmyslem rekonsturovat jej pro letový provoz. Z norského muzea mj. získal motor BMW 801G (výměnou za rekonstrukci FW 190 A3, který je dnes vystaven v norském Luftfahrt museum Bodø). V roce 2012 byl projekt prodán Collings Foundation, která zadala jeho rekonstrukci  (přestavbu/novostavbu) u Gosshawk Unlimited. Letadlo již bylo dokončeno a možná do léta vzlétne. Mělo by pak jít o druhý FW 190, který bude letuschopný s motorem BMW.


 


https://gosshawkunlimited.com/projects/current-projects/focke-wulf-fw-190f-8/

28) 14.03.2022-11:50  -  Tulda    WARBIRDY letuschopné i muzeální

Podle informací z fb by stále měl být živý projekt přestavby repliky FW 190 D9/N od firmy Flugwerk pro motor Jumo 213. Stroj je ve vlastnictví Military Aviation Museum ve státě Virginie, kde byl od roku 2010 vystaven s upraveným motorem Allison V 1730. V této podobě nikdy neletěl, ale mluvilo se možnosti přestavět ho na originální motor Jumo. Na konci roku 2021 byl údajně stroj bez motoru přesunut k Meiermotors, což potvrdil jeden z pracovníků muzea. Motor Jumo je u opravárenské společnosti pana Nixona v Kalifornii. Pan Nixon v diskusním příspěvku na fb potvrdil, že na motoru pracují.

27) 24.02.2022-21:47  -  jirka dominec    WARBIRDY letuschopné i muzeální

No to si pospíšili, ráno začala invaze a přes den je sešrotovali. A vynechali všechny Migy. Třeba je sešrotujou zítra. A chci vidět zdroj.

26) 24.02.2022-21:17  -  onyx    WARBIRDY letuschopné i muzeální

Thude fake news to bohužel není. Všechno sovětské je ničeno, stejně jako vše německé po 2. sv. válce

1  2  3  4  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1713589307.3941 forum