Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 3301 / today visits: 3301

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
23) 21.05.2020-18:07  -  Štefan Prochazka    L-39 Eduard 1/72

Ano, byl v limitce s ruským drakem...

22) 20.05.2020-17:55  -  Knippl    L-39 Eduard 1/72

Myslím, že camo tohoto havarovaného Albíka bylo kdysi v kamuflážních schematech Eduardí L-39C 1/72.

21) 15.08.2011-20:51  -  Martin    L-39 Eduard 1/72

To Petrs:Sedacka se dala vyskove nastavit,ale jestli si vzpominam,tak se pohybovala vana sedacky.Na zahlavniku byla ryska a tu mel mit pilot ve vysce oci.Takze zahlavnik byl pri pohledu zvenci porad na stejne urovni.

20) 15.08.2011-16:05  -  vrtulář    L-39 Eduard 1/72

Jinak na té fotce "complete5.jpg" jsou také hezky názorně ilustrovány ty nepovedené kanály vstupu vzduchu na modelu Eduard - to kdyby někdo nepochopil, co jsem se předtím snažil složitě vysvětlit... :-)

19) 15.08.2011-15:53  -  jirich    L-39 Eduard 1/72

místo "hoddogu" má být v odkaze "s 36" - bez mezery  .
Tady to vynikne ještě víc, díky "kvalitě" stavby http://www.rollmodels.net/nreviews/airplanes/72eduardL39/complete5.jpg

18) 15.08.2011-15:52  -  Roman_CZ    L-39 Eduard 1/72

Stavěl jsem Albíka s kabinkou od Pavly, ale už si nepamatuju, jestli to pasovalo :). Když se ale podívám do vitríny, tak to vypadá normálně, je to rozřezaný, tj. v otevřený poloze. Pouze když to porovnám s foto skutečné ZA, takže se mi zdá kabinka od Pavly až příliš vysoká zhruba ve střední partii, tj. příliš vysoký rám kabiny mezi oběma sedadly.
Mám ho tady v galerii, případně byl v r. 2010 na Modellbrnu na SIGu ČS letadla, třeba je někde vyfocenej.

17) 15.08.2011-15:49  -  jirich    L-39 Eduard 1/72

Pokud se použije  překryt ze stavebnice v zavřené poloze, tak "sloupek" mezi nimi vytvoří jakýsi pomyslný vrchol/ostrý přechod a změní tak plynulou siluetu kabiny Albíka. Mně tam ten překryt pasoval celkem obstojně, akorát,když jsem se na model pak podíval z boku, tak vypadal divně. ... Sedačky nevím, já je upravil tak aby tam vešly - ty záhlavníky pilníkem nespravíš - koukni na fotky, ten tvar je úplně mimo

moc to tady není vidět ale nic lepšího jsem nenašel : EDA http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=142836&st=60

real http://www.acr.army.cz/images/id_5001_6000/5054/06.jpg
http://www.bestrussiantour.com/jet_flights/flight_training_l39
http://www.richard-seaman.com/Wallpaper/Aircraft/NonCombatants/Trainers/L39OverPrescott.jpg

16) 15.08.2011-12:05  -  petrs    L-39 Eduard 1/72

Nemám albíka natolik v oku, abych mohl objektivně posuzovat tvarovou přesnost ale zajímalo by mě, jestli překryt kabiny jde použít bez toho, aby po sestavení zavřeného kokpitu nebyl nikde žádný schod apod. Někde na netu jsem totiž četl, že překryty na sebe správně nenavazují či co. Zatím mám kokpit pouze slepený ale nemyslím si, že by bylo nutné ho nahrazovat odlitkem,pokud půjde vlepit do trupu. Barevné lepty v něm vypadají velmi hezky a ty sedačky zručný modelář opracuje pilníkem celkem v pohodě. Uvidíme, jak půjde stavba dál. Ještě mi prosím řekněte, jestli musím zkrátit i tu přední sedačku, nebo byl ten záhlavník teleskopický a délka se dala přizpůsobit výšce pilota.

15) 15.08.2011-10:52  -  jirich    L-39 Eduard 1/72

Když jsem svého času podotknul, že příď postrádá ono charakteristické vyboulení , místě kabin ( viditelné např. z půdorysu), tak jsem zde byl odpálkován, že tam chybí v průřezu cca 1mm , tak ať "neprudím"

14) 15.08.2011-07:33  -  vrtulář    L-39 Eduard 1/72

reakce zejména na poznámky Martina Janouška:
"...Ve výsledku to tvarově není Albatros... Tvarově je na něm taky něco divného, jen jsem zatím neobjevil co... v těch tvarech je ještě něco, co ten model hyzdí..."


Souhlasím s vámi.

Některé vady Eduardího Albatrosa jsou známé (ploché boky pod krytem kabiny, vlastní také problematický kryt kabiny), ale podle mého názoru je to zejména nepříliš dobré znázornění vstupů vzduchu do motoru. Někdo může namítat, že tuto původní chybu (malé vstupy) Eduard už napravil, ale já si myslím, že nepříliš úspěšně (tu první variantu modelu jsem asi ani neviděl, ale to musela být už naprostá karikatura!!).

Jedná se o to, že při pohledu z boku (bokorys) má horní linie tvarovaných vstupů v podstatě zakrývat vlastní hřbet trupu, který ve směru k přídi vybíhá (zvedá se) z této linie až těsně před kabinou. Zkrátka vstupy mají být více mohutnější, zavalitější, nemají se hned tak (v čelním pohledu na letoun) zaoblovat dolů. Možná samotná celková šířka trupu (v půdorysu) je v pořádku, nevím, neměřil jsem, ale hlavně nesprávný tvar způsobuje ten divný dojem.

Nápravou je jen nakydat tmel či jiný materiál a brousit a brousit (obě strany stejně)..., to už ale rovnou můžeme vzít model KP, že.
Možná, že je tento v souhrnu tvarově přesnější, bohužel jeho stavba dnes začíná podle kuchařky Rettigové: "Vezmi arch brusného papíru a všechny díly přerovnej a pak znovu vyryj..." :-)

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711591065924.9688 forum

Reklama: Hračky