Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 4449 / today visits: 4449

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
24) 06.10.2019-16:54  -  jarda    Dotaz

Zdravím


díky za odpovědi .Chci stavět sov.voj.nákladní vozidla WWII a oni mají dobrý výběr.

23) 06.10.2019-16:24  -  El Thud    Dotaz

Pro dobrotu na žebrotu, doporučuji tedy jakýkoliv model konzultovat skrze databázi na scalemates.com.. Pěkný den.

22) 06.10.2019-14:36  -  kragh    Dotaz

Mr. Thud: Kolega se ptal, jaké máme zkušenosti se stavbou modelů od EE a ZVD, nechtěl jejich výčet. Kroťte prosím svou až kalouskovskou chuť se vyjádřovat k úplně všemu.


Jenda: On ten EE asi bude mít obojí, jak vlastní produkci, tak přebaly (hodně modelů kopíruje sortiment jiných firem), ale samozřejmě se můžu mýlit, teď si nevzpomínám že bych od nich něco lepil.21) 06.10.2019-12:59  -  jenda    autorská práva

Eastern Expres? Tak ten má svoji produkci, především 1:144. Něco třeba tady:  https://www.mn-modelar.cz/eastern-express-v7377.html

20) 06.10.2019-12:58  -  El Thud    Dotaz

Jo a samo La-5FN a La-5F ve čtvrtce, ty balí i KP.

19) 06.10.2019-12:56  -  El Thud    autorská práva

Zvezda technika:


SSSR WW 2


3689 T-34/76 mod. 1943 "Uralmash"


3687 T-34/85 (mod. 1944)


Jsou úplně nové modely T-34 z loňska, respektive letoška.


T-35 super heavy tank


T-28 middle tank


SU-85 Tank destroyer


 


III. říše WW 2


Ferdinand


Elefant


Panther D


Tiger I (tuším mid. production)


Panzer IV (tuším H)


Mercedes Benz Heavy truck


Mercedes Benz Maultier


 


Rusko moderna:


T-14 Armata


T-15 Armata


T-90 (několik verzí)


Self propeled Howitzer "Msta"


Self propeled Howitzer "Koalitsiya"


Rocket Launcher "Grad"


Tiger off road vehicle (asi tři verze)


Pak mají spoustu starších modelů a přebalů, ale tohle co sem vypsal (a co si pamatuju z hlavy)jsou jejich nejnovější modely, z jejich forem.


 


No a z letadel jsou z jejich forem třeba:


Pe-8 Heavy bomber (1/72)


Pe-2 Dive bomber (1/48 i 1/72)


Jak-3 (1/72 i 1/48)


Bf 109F (1/72 i 1/48)


Bf 109G-6 (1/48)


Su-2 Attack plane (1/48)


Ju-87B Stuka (1/72)


Mi-24 Hind série (Mi-24A, Mi-24D, Mi-35)


Mi-26 "Halo"


Su-33, Su-27SM, SU-30 Flanker (1/72)


Su-57  https://www.peckamodel.cz/32-7319-model-kit-letadlo-7319-sukhoi-su-57-1-72 (úplně nový, je ještě starší forma označen jako T-50 https://www.scalemates.com/kits/zvezda-7275-sukhoi-su-50-t-50--121582)


Jak-130 (1/48 i 1/72)


a pak dělaj různé dopraváky 1/144 (Il-62, Tu-154, Jumbo Jet, 777, 767, Il-76,Superjet)


Rozhodně se vyplatí podívat na scalemates (dal jsem je do odkazu) nebo se zeptat co je co...


Ono se blbě radí, když si ani nenapsal, zda tě zajímá technika, letadla, moderna nebo druhá válka.


Eastern Express přebaloval v minulosti ledasco, ale jestli se nepletu, tak dělají dopravní letadla, mrkni na Modelforum.cz jestli tě zajímají zrovna dopraváky, je tam na ně extra téma.


 


 


 


 

18) 06.10.2019-12:56  -  kragh    autorská práva

Ty nové věci od Zvezdy (např. Jak-130) vypadají v krabici dobře. A Mi-24 je hodnocený hodně vysoko...


 
17) 06.10.2019-12:05  -  jirka dominec    Dotaz

Jen za letadla 1/72 - já je vnímám coby majitele forem od Frogu a semtam něco dalšího. Sám Frog je historická záležitost, zaniknul někdy v roce 1988. Formy prodali do SSSR a tam je mnoho let dělaly různé Tašigrušky apod. Určitě bych byl opatrný, než to koupím.

16) 05.10.2019-20:33  -  kragh    Dotaz

Eastern expres nevím, ale podle sortimentu to u nich vypadá na přebaly různých východoevropských firem. Zvezda se staví celkem dobře, s její novější bojovkou 1/72 i 1/35 jsem neměl žádné větší problémy. Akorát by mohli přidat na kvalitě dekálů...


 
15) 05.10.2019-19:34  -  jarda    Dotaz

Zdravím,


jaké máte zkušenosti se stavením modelů firem Aestern express a Zvezda?


Děkuji.


 

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711591328417.4789 forum

Reklama: Hračky