Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9500 / today visits: 9500

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
10) 03.01.2013-10:42  -  Filda Tomči    Il-18 AZ Model 1/144
Koukám, že Jardo plníš co jsi psal a opravdu stavíš. Máš to moc pěkný.
9) 02.01.2013-19:18  -  GHOST    Il-18 AZ Model 1/144

s63 - prostě no coment... objednávám a uložím také mezi kostlivce ...

8) 02.01.2013-15:24  -  Jarda Galler    Il-18 AZ Model 1/144

Díky...
Zespodu? To by musela být jiná osmnáctkas42.
A další zatím nevím - ale mám plnou skříň kostlivců.

7) 02.01.2013-15:19  -  Hroch šumavský    Il-18 AZ Model 1/144

Krásné!

6) 02.01.2013-14:10  -  Libor Malý    Il-18 AZ Model 1/144

Skvělý comeback Jardos63s39! Možná by to chtělo ještě nějakou akčnější fotečku odspodas4. Co bude na programu dalšího?s18.

5) 02.01.2013-13:26  -  Martinicky Vladimir    Il-18 AZ Model 1/144

Jardo, velmi pekny model! Il-18tka bola velmi elegantne ero!

4) 02.01.2013-12:34  -  Jarda Galler    Il-18 AZ Model 1/144

...než napíšu "hotovo", tak pár postřehů:
- původně jsem si myslel, že rozdělení vrtulí na jednotlivé listy a kužely je v tomto měřítku úlet, ale nakonec nastříkání vrtulových listů je díky tomuto rozdělení na jednotlivé listy snazší než by bylo, kdyby byly vrtule i s kužely vcelku (rukou tohle fakt nedám)


obtisky jsou nádherně tenké s vynikajícím soutiskem a s minimálním přesahem průhledného filmu, jenže:


- obtisk na směrovku Interflugu byl menší než by bylo potřeba, tak než složitě všechno opravovat, rozhodl jsem se pro ČSA. Bohužel, zde obtisk s okénky pro cestující nesedí na naznačené levé dveře na modelu, ale nechal jsem to jak to je. Přestože je obtisk ze dvou částí, díky tenkosti obtisku je na místě velká opatrnost - přišel jsem o část okénka ani nevím jak. Návod nezmiňuje obtisk na pravou vrchní stranu křídla, mám dojem, že ani na písmeno nad kabinou, ani na dvířka předního podvozku, ale na aršíku jsou.

...a pro mě hotovo...na natažení antény už nemám. Barveno barvami Gunze

3) 27.12.2012-14:12  -  hans interflug    Il-18 AZ Model 1/144
Soráč ma tam být Jarouš Gallerů Když oni dva jsou jak pokrevní bratři z majovek
2) 27.12.2012-14:08  -  hans interflug    Il-18 AZ Model 1/144

Tak z Libora Malého se nám stal propagátor a stavěč AZetích ptáků vedle v tématu jedna AZ novinka za druhou a teď zase Il-18

1) 27.12.2012  -  Jarda Galler    Il-18 AZ Model 1/144


Nádherná předloha, jaký je model?


Když jsem viděl těch pár dílů a žádná skla, říkal jsem si, že to bude něco, co po dlouhé pauze v modelaření zvládnu za pár večerů bez hledání jakýchkoli detailů na internetu - nebylo tomu tak. 


Výlisky jsou kombinací bílého a hnědého plastiku. Propadliny hodné tmelení jsem našel pouze na výškovkách, jinak máme před sebou klasický short run se škrábanci a nerovností povrchu. Rytí negativní, na trupu trochu mělké, ale toto je vzhledem k barevným schématům s bílým vrškem trupu ve finále plus, protože bílý povrch modelu potom neruší hluboké linky.


Návod je vzhledem k malému počtu dílů přehledný, bohužel tam, kde je návod potřeba, a to v sestavě krytů podvozku, jsem se raději podíval na fotografie skutečného stroje.
Bylo? Nebylo? jedná se o kýl na hřbetě trupu. Protože jsem původně chtěl stavět dederácký stroj (ČSA asi postaví každý) a ten kýl neměl, tak jsem jej obrousil...

...pokračování příště

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298653.2676

Reklama: Hračky |