Hájek Hobby do 14.9.19 Válka do 31.12.19
Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 6232 / today visits: 6232

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
25) 04.01.2019-17:37  -  Libor Malý    stříkací pistole

Bude docela těžká do ruky, měl jsem podobnou a nic moc. Léta si vystačím s Fengdou BD-180, v podstatě s tím nejjednodušším co lze z Číny pořídit, nějaké štelování dorazu a přípusti barvy nepotřebuji, to řeším přítahem spouště prstem, když se mi podaří ohnout špičku jehly tak ji vyžehlím na nehtu a jedu dál. Čímž ovšem předmětnou záležitost neshazuji, je to jen má letitá zkušenost a jiný to může mít s jiným zařízením jinakSmajlik modelar.

24) 04.01.2019-17:02  -  jirka dominec    stříkací pistole

Já ji mám (nebo nějakou velmi podobnou). Zatím jsem s ní stříkal jednou, bylo to OK.


Jako negativní fakt beru, že k ní musím sehnat/dokoupit rychlospojku -stávající nepasuje.


Jestli to bylo od trohohle prodejce, nevím. Cena byla podobná.

23) 04.01.2019-16:51  -  Knippl    stříkací pistole

Má prosím někdo s touto pistolí  (a prodejcem) nějaké  zkušenosti?

22) 20.03.2013-21:02  -  Roman Fittl    stříkací pistole

Objednal jsem na zkoušku čtyři odstíny Lifecolor, tak uvidím jak to půjde, vzal jsem k tomu i primer, ředidlo a zpomalovač, vše Lifecolor, z pistolky jsem byl nadšený, ale teď mám nějak po radosti, jsem zvyklý na štětec, no snad se to naučím.

21) 20.03.2013-20:50  -  105th. Monster    stříkací pistole

Já teda se syntetikou moc nedělám, ale řekl bych že nejlepší syntetika na trhu je ModelMaster. Sice jsou drahé ale dělají toho opravdu hodně i tzv. autentické odstíny...

20) 20.03.2013-20:12  -  Mirek    stříkací pistole
Kup, nebo si od někoho půjč co nejvíce druhů barev a vyzkoušej je v akci. Sám pak můžeš porovnávat, a uvidíš co Ti bude nejlépe vyhovovat, protože co modelář, to názor a zaručený tip na nejlepší barvy. Koupit kompletní sadu nějakých barev, a pak zkoušet jestli Ti vyhovují není ideální postup...
19) 20.03.2013-18:08  -  Roman Fittl    stříkací pistole

A co barvy Lifecolor, teď na ně zrovna koukám a na němce mají taky všechno.

18) 20.03.2013-17:40  -  Ladislav    stříkací pistole

No jestli ti mohu poradit, tak pokud ještě nemáš nakoupeny barvy na stříkání,  mohu ti doporučit než Vallejo,  začni s barvami Gunze, když si na ně zvykneš, nebudeš chtít jiné. Jednak mají autentické odstíny, na němce mají skoro všechno, ne-li všechno, nemusíš je míchat, což je velká výhoda, jsou všude běžně k mání, dobře kryjou, mají jemný pigment, dobře se s nima stříká, pistoli při vhodném ředění neucpávají, rychle schnou  , dobře se patinují, atd. Vím o čem píši, neboť mám hodně druhů barev, počínaje synt. Agamou, synt. MM, Vallejo, Tamiya ..., ale stejně vždy skončím u Gunze a ty ostatní barvy mi nějak neubývají. S těmi Gunze se mi dělá nejlíp ze všech barev, které jsem měl možnost vyzkoušet. Takže, kdybych měl začínat a přemýšlel jaké barvy, určitě bych šel znovu do Gunze. No a samozřejmě to chce mít slušnou pistoli.

17) 20.03.2013-15:21  -  Roman Fittl    stříkací pistole

No, teď řeším, jestli bych neměl vyzkoušet barvy Model Air od Vallea, jsou určeny přímo pro pistole a v Praze v obchodě Mephit by mi poskládali komplet celou kolekci na druhoválečné němce, myslím si že za dobrou cenu, kus by vycházel na 58 korun. Nemáš s nimi nějaké skušenosti?

16) 20.03.2013-15:05  -  Libor Malý    stříkací pistole

Jestli ti vyhovují syntetiky tak bych v nich pokračovat, ale s Tamiyema v hranatých skleničkách. V pohodě se ředí S 6001 a jejich cena v poměru k výkonu, resp. velikosti nastříkané plochy je ideální. Ředím je do konzistence vody. Menší nevýhodou ale je, že nenabízejí origoš autentické barvy a proto se odstíny musí míchat a taky jsou náchylné na odření.

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711560920238.0529 forum

Reklama: Hračky