Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9366 / today visits: 9366

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
20) 02.10.2013-23:37  -  Jarda Galler    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

Milane, máš pravdu - jinej Carvair asi není, ale to jsem sem nechtěl psát, protože když jsem si to koupil, tak jsem pochopitelně sháněl nějaké informace na netu a mám dojem, že jsem narazil na informaci, že existuje nějakej set (nový trup) na přestavbu z nějaké DéCé - to už nevím - vlastně si už ani nejsem jistej v jakém to bylo měřítku.

19) 02.10.2013-20:39  -  Milan Klouček    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

Máš to pěkný Jardo. Připomnělo mi to ten kreslený vtip ve starém Letectví, jak z odklopeného čumáku téhle potvory vylézá lochneska a pozemní personál kvapně bere roha.


Jinak je sice pravda, že existují určitě lepší shortruny než tenhle, ale to zase nejsou Carvairy.

18) 01.10.2013-21:05  -  Jarda Galler    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

Tak konečně jsem se dokopal k tomu, abych ATL-98 dokončil...nějak mě to od posledního příspěvku přestalo bavit, přestože k dokončení již toho moc nechybělo - jak je vidět na dva a půl měsíce starých fotkách. Abych to stručně shrnul: jsou lepší shortruny než je tento. Dalšího Rodena mám ve skříni, ale bude tam asi ležet ještě hodně dlouho.17) 16.07.2013-11:20  -  Jarda Galler    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

No, a právě proto, že se již nechci patlat s okny a s kokpity jsem do toho šel. Kdysi bych měl asi stejné starosti jako Milan jak udělat okna, ale nyní tohle už neřeším. Zblízka blbě vidím a z dálky už nepoznám, jestli je to obtisk nebo ne. A ve vitríně už vůbec ne.
Osobně bych bral, kdyby byl obtisk u toho Carvairu i na čelním okně. V tomto měřítku to maskovat je vopruz navíc s efektem velmi pochybným.
Navíc jsem viděl, že i Revell v nějaké stavebnici (asi nějaký Airbus) má sice v trupu díry na okna, tak ve stavebnici skla nejsou a modelář musí okna zatmelit a dát je jako obtisk (nebo Clearfixem? - ale těch oken tam je).

16) 15.07.2013-22:34  -  Milan Klouček    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

Jo a co se týká té modré, tak mi přijde docela v pohodě, na fotkách z dřívější doby se jeví celkem dost tmavá, ke konci už asi vybledla.

15) 15.07.2013-22:27  -  Milan Klouček    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

Že se malá elipsovitá okýnka dělají jako šedé plošky v obtisku, to bych ještě pochopil (ne že by se mi to líbilo, ale z hlediska jednoduchosti to chápu), ale ty velké výkladní skříně v pasažérské kabině už vypadají v obtisku dost blbě. Některé Carvairy měly počet okýnek postupně redukovaný až na 2-3 na každé straně, ale zrovna tahle mašina jich měla po většinu kariéry plný počet (na pár fotkách jsou tuším asi dvě okna zaplechovaná). Navíc podle fotek ani úplně nesedí velikost těch zadních oken, takže až se k němu jednou odhodlám, nezbude mi nic jiného, než ta okna odvrtat a zasklít - aspoň si to natrénuju na originální DC-4, tam jich je ještě víc.


Mimochodem - zajímalo by mě, co měli u Douglasů proti kulatým oknům. Třeba Constellation má okna krásně kulatá, i když s různými průměry a to se dá snadno odvrtat. Ale Douglasy? DC-3 má obdélníky (to by ještě šlo), DC-4 má ležaté elipsy (hrůza), DC-6 a DC-7 mají obdélníky s kulatými rohy... Horší jsou snad už jen okna u Caravelle.

14) 15.07.2013-18:53  -  Jarda Galler    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

Trochu jsem se posunul, model je čerstvě po nalepení obtisků. Nevím kde se stala chyba, ale na pravé straně obtisk pruhu (dělený v zadní části trupu) navazoval lépe než na levé.
Modrá je Gunze Thunderbirds, protože jsem jinou neměl.


13) 10.07.2013-12:33  -  Jarda Galler    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

...tak nic -chtěl jsem vložit obrázek, ale nezdařilo se mi to

12) 28.06.2013-15:25  -  105th. Monster    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

Aha, ono to žádnou rampu nemělo, to by mě nenapadlo ale ten mobilní zvedák je pěknej :)

11) 28.06.2013-08:27  -  Jarda Galler    Roden 1/144 ATL-98 Carvair

S tím nakládáním aut to nebylo jen tak...a interiér tam žádný není.

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511297926.4498

Reklama: Hračky |