Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9495 / today visits: 9495

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
49) 10.10.2013-10:50  -  Pepa304    PZL P.11f

Kdyby někdo sháněl podklady na PZL 11...


 

48) 10.10.2013-10:50  -  Bořik    PZL P.11f

K těm kulometům v křídlech: Fotka P-11c z muzea v Krakově (http://cs.wikipedia.org/wiki/PZL_P.11), Poláci to asi měli jinak než Rumuni (kulomety umístěné na místě od zpěry k trupu) a kulomety v trupu střílely uvnitř krytu motoru. Verzi P-11c jsem si opatřil a těším se na ni i když Heller taky nebyl špatnej.


 

47) 10.10.2013-10:49  -  Libor    PZL P.11f

To je vlečná bez výzbroje.

46) 10.10.2013-10:38  -  Čurila Plenkovič    PZL P.11f

A jste si jisti, že ty otvory v krytu jsou výstřelné otvory?  Předložená fotografie ukazuje, že hlavně z křídla nevystupují. Je někde foto, že je tomu jinak?

45) 10.10.2013-10:12  -  Marián    PZL P.11f

Martys, Borik: Tento je už upravený (asi o triedu lepší ako pôvodný RUCH), má naznačený vlnitý plech na krídlach, ale detaily samo-domo

44) 10.10.2013-10:10  -  Jarda Galler    PZL P.11f

Děkuji všem za zapojení se do diskuse, Liborovi za fundované a snad i pochopitelné vysvětlení problematiky s kulomety a jejich polohou a výstřelnými otvory. Motorový kryt na modelu je asi málo "zavřený" (nebo je trup úzký), protože skrz motor na kulomety vidím, takže by tam výstřelné otvory vůbec nemusely být.
Jinak znovu připomínám, že model jsem slepil tak jak je ve stavebnici, nic jsem neupravoval, tzn., že i další otvory pro kulomety v křídle jsem nechal jak jsou...
Jo, a ten starý P-11c byl nejspíš Ruch a třeba toho Karase mám ještě doma takys19

43) 10.10.2013-08:47  -  Libor    PZL P.11f

Jenom pár drobností, PZL-11F ty výstřelné kanály kulometů měl, poloha ve stavebnici je cca dobře. Uložení kulometů bylo vyoseno 3° nahoru. Rumunské a polské stroje se lišily třeba velikostí a typem kříže zaměřovače, počtem žeber olejového chladičey, shozy nábojnic na křídle (poláci je nemontovali), jinak křídelní zbraně byly vždycky jenom dvě (na rozdíl od PZL-24), takže Jarda má ty dvě díry v křídle blíž trupu navíc, respektive zhruba ve spávné pozici - poloha zbraní tak jak jsou ve stavebnici je špatně. U verze C by nemuselo tolik vadit, protože křídelní kulomety měly jen některé stroje.

42) 10.10.2013-08:37  -  Borik    PZL P.11f

Výrobce starého PZL P-11c se jmenoval RUCH (vyráběl i P-23a Karas, Iskru a ještě neco??? ale už nevím co). Model jsem tenkrát dostal pod stromeček (stál 7 Kčs).s1s1

41) 10.10.2013-03:38  -  Martys    PZL P.11f

David Koktavý: Můj laický názor je, že jelikož byl kryt větší a vepředu nezaoblený, tak asi nebyly potřeba.


Jarda Galler: Veterána bych tipoval na Mikro - taky jsem ho stavěl.

40) 10.10.2013-00:21  -  David Koktavý    PZL P.11f

Zeptám se asi hodně blbě, ale jsou to na tom krytu vůbec výstřelné kanály?? U polské verze nejsou. Kryt má sice jiný průměr, takže možná nebyl potřeba... nevím...


Jinak mně se vcelku ta PZL na poslední fotce líbí...

1  2  3  4  5  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298619.2942

Reklama: Hračky |