Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9634 / today visits: 9634

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
18) 24.11.2013-17:15  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72


 


17) 23.11.2013-15:20  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Neřekl bych, že jsem motor do trupu nalepil moc hluboko, v dílu trupu je tuším zarážka, přesto se mi nepodařilo nasadit vrtuli, protože hřídel čouhající z motoru je krátká. Proto jsem do vrtule vlepil kulatinu abych hřídel nastavil.


 


16) 12.11.2013-18:42  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Sestavitelnost modelu je velmi dobrá. Teď asi budu muset nějaký ten pátek počkat, jestli někdo udělá aspoň masku na prosklení kokpitu, nechce se mi crcat se s vyřezáváním masky vlastní. A nebo rámování stříknu postupně pruh po pruhu s vymaskováním podél rámů.


   


15) 05.11.2013-19:33  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Naporcovaný překryt se vsazeným dílem pro kanónovou verzi. Rozhodl jsem se zadní díl ukončení překrytu neměnit za alternativní abych si ušetřil další řezání. Domnívám se, že kanónová verze, pakliže neměla zadní kulomet instalovaný, měla otvor pro zbraň něčím zakrytý, proto jej zakápnu Herkulesem a zabarvím.


 


14) 05.11.2013-19:28  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Aby se mi podařilo alternativní díl prosklení kabiny nasadit na trup, lafetu pro kanón jsem umístil sem.


 


13) 04.11.2013-20:17  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Při nasazení přední části motorového krytu zjišťuji, že tvar trupu kopíruje obstojně, jen jej budu muset připasovat o malinko níž, ve spodní a horní části je přeci jen viditelný schod.


  


12) 04.11.2013-20:11  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Díl CP1 překrytu kabiny vyrobený vcelku je určený pro průzkumnpu verzi.V případě nočního stíhače ho musíme naporcovat na tři díly a střední část nahradit dílem CP5 nebo CP6. Všimněte si disproporce mezi nákresem ve stavebním návodu a jednotlivými díly překrytu. Než do něj říznete dobře zvažte kudy řez vést.


 


11) 04.11.2013-08:14  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Neodpustím si sem dát ještě detailní pohled na kryty podvozků. Z rámečku se budou dolovat opravdu těžce.

Na fotce níže jsou pro ilustraci vidět díly, které pro nočního stíhače nepoužijeme. Návod se o jejich nepoužití nezmiňuje. Je tam taky přistávací hák a je na vás, jestli ho použijete nebo nahradíte jako já alternativním dílem - záslepkou otvoru pro umístění háku. Noční stíhači asi hák neměly.10) 04.11.2013-08:09  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Spoj dílů VOP a trupu se bude muset tmelem trochu zarovnat. Všimněte si doprava (z tohoto pohledu) vychýlené pevné části SOP, podobně to měl třeba P-51 Mustang.

9) 04.11.2013-08:06  -  Libor Malý    Nakajima C6N1-S Saiun night fighter SWORD 1/72

Příjemným zjištěním bylo, že se spoj křídlo/trup nebude snad muset zarovnávat tmelem. Díly k sobě šly velice obstojně. Horší to bylo ve spodní partii u přechodu centroplánu do zadní části trupu. Zpočátku jsem nemohl úplně dosadit křídlo a tak jsem musel směrem dozadu seříznout spodní hrany bočnic, pak to tam šlo líp. Na spodním snímku je ještě vidět, že zadní část křídla za okénkem uhýbá doleva. Ve skutečnosti ten úskok není až tak dramatický, vlevo spoj zbrousím a vpravo zarovnám tmelem. 
 


1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511299254.5783

Reklama: Hračky |