Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9487 / today visits: 9487

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
28) 01.11.2014-07:49  -  neznalý    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

 


Všechno jde zlepšit : "Za peníze v Praze dům" :-)


1) Tenká odtoková hrana křídla = formu je potřeba dobře odvzdušnit (upravit) To nezvládne každý - je to pokus omyl a hrozí poškození formy a následná oprava, jedná se o práci s přesností 0,01mm  = nicméně zvedne se cena formy


2) dotlak na lise se projeví jen u některých částí = na formě je potřeba vyvážit (doladit) vtoky.  Jedná se o práci v přesnosti 0,05 -0,1 mm = zvedne se cena formy.


3) propady v plastech - když konstrukrér zdrbal na formě soustavu chlazení a tloušťky stěn výlisku:


A) prodloužit lisovací cyklus (dobu chládnutí plastu ve formě) = zvedne se cena výlisku (strojní čas)


B) přidat do krastenu /polystyrenu/ nadouvadla = zvedne se cena výlisku (cena plastu)


4) odstranit stopy po vyhazovačích :-) Doladit délku vyhazovačů (práce s přesností 0,02mm) a v případě tvarové plochy dolícovat (dojiskřit) + třeba sjednotit dezén vyhazovače a okolní plochy = zvedne se cena formy


Hezký den všem nástrojařům a lisařům :-)

27) 16.06.2014-17:58  -  Branda M.    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

Tak jsem již objevil patřičné fotografie v tématu na MF. Dobrá práce a těšim se na další kvalitní frantíky ve 1/72!

26) 16.06.2014-14:34  -  Branda M.    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

Dobrý den pane Riedel,


chtěl bych se zeptat, popřípadě zdali by bylo možné zde postnout fotografie, z jakých materiálů jste rekonstruovali podobu francouzského tmavomodrého Vampiru ze základny Khouribga v Maroku r. 1956 .


Model jsem pořídil teďka o víkendu a po dosavadním letmém hledání dostupných materiálů mi nad tímto strojem visí pár otazníků. Děkuji

25) 06.05.2014-09:07  -  Alfred Riedel    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

To D. Koktavý: ono s tím lisováním je to trochu složitější, tenké díly chladnou rychleji, lis má tzv. dotlak (dostřik), vpodstatě dotlačí další plast do formy po prvotní dávce plastu. Ale pokud je lis špatně nastaven, tak se dostříknou jen silnější díly. Měl osobně se nelíbí, že na dosedací ploše polovin křídla se propadá plastik zevnitř. Když pak dáte poloviny na sebe, udělá to tlustou odtokovou hranu, respektive mikrospáru. A je to podle nás právě dáno tím, že odtoková hrana vychladne dřív.


Made in Czech Republic je naprosto normální a uvedení věku souvisí se zákony, tím, že je na věci uvedeno toto věkové určení není považováno ze zákona za hračku. S hračkou jsou spojeny problémy s vdechováním malých částí u nemluvňat, atesty na stravitelnost apod.....Smile Hračky neděláme, děláme modely pro kluky jakéhokoliv věku.

24) 06.05.2014-07:49  -  David Koktavý    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

Pane Riedel,
díky za vysvětlení, ale přiznám se, že jsem to nějak nepobral. Pochopil jsem, že sériové výlisky se dělají v ČR a formy+testovací výlisky se dělali v zahraničí ?? Jinak výlisky se zdají být odstříknuté čistě, žádné propadliny jsem nezaznamenal, jen pár otřepů. Když jsem si Váš příspěvek četl prvně, napadlo mne, jestli do plastiku nepřidáváte těsto na kynutí, protože když se něco propadne, jak to může nabýt na rozměru. Myslel jsem, že tloušťka odtokové hrany je dána tloušťkou co je ve formě a její drsností aby šla dostříknout patřičným tlakem až do konce. Pak už se to snad může chladnutím jen smršťovat, kroutit apod, ale ne bobtnat?... Omlouvám se pokud píši nesmysly, jistě se tu technologie vstřikování někde někdy řešila, ale nastudované to nemám... 

P.S. Ještě jsem se díval na krabičku, co je tam skutečně uvedené. A kromě "Made in Czech Rep." je tam ještě "určeno od 15 let" , to je trochu úlet ne?

23) 06.05.2014-07:33  -  Honza    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

A proč by tam mělo být napsané něco jinýho než Made in Czech Republic?


Forma pro vstřikolis je nástroj , stejně jako každé jiné nářadí. Když budete mít v čechách truhlárnu a koupíte si pilu z Německa, budete prodávat neměcký nábytek?


 

22) 06.05.2014-06:45  -  Jarek S.    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

Takhle, dnes už všecko roběj čiňani...dokonce i nálepky made in EU a pod

21) 05.05.2014-21:44  -  jenda    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117
Teda tý vole.. A na krabičce je napsáno Made in Czech Republic?
20) 05.05.2014-18:01  -  Jirka    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

Jóóó, slatá šínská rušiška!

19) 05.05.2014-17:13  -  Alfred Riedel    D.H.100 Vampire FB Mk.5, Azur 1/72, Kit.No A117

K vaší kritice Vampiru, respektive jejího pasování. Za problémy s pasováním opravdu v podstatě může naše nezkušenost. Není to ale problém formy. Zkušební výlisky, které jsme dostávali ze zahraničí, větší formy vznikají v Asii, pasovaly opravdu dobře. Když jsme zjistili, na základě interních testů, že sériové výlisky nepasují tak jako pasovaly testovací začali jsme zjišťovat. kde je problém. Dle všeho je problém v lisování, buď v použitém plastu nebo v nastavení lisu nebo v kombinaci obojího. To způsobuje, že se v tenkých částech výlisek propadá - vzniká tlustá odtoková hrana a v silných je jakoby nafouklý - trup na sebe nepasuje. Hledáme cestu, jak to u dalších sérií Vampiru odstranit (o dalších připravovaných modelech nemluvě)

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298556.9186

Reklama: Hračky |