Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9567 / today visits: 9567

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
26) 11.09.2014-11:18  -  Mirek    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

Vzhledem ke směru otáčení vrtule to má logiku, že je to jen z pravé strany.

25) 11.09.2014-09:50  -  Libor Malý    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

Hmmm, na některých fotkách to vypadá, že ve vstupu byl opravdu jakýsi vysunutý plech jen napravo. Přidávám odkaz na monografii s fotkama, bohužel je v ruštině.

24) 10.09.2014-12:14  -  Mojmír Skopalík    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

Ne, není to vada


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/Fokker_D.XXIII.jpg


http://www.wwiivehicles.com/netherlands/aircraft/fighter/fokker-d-xxiii-fighter/fokker-d-xxiii-prototype-fighter-01.png

23) 10.09.2014-11:56  -  Libor Malý    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

Na Hyperscale v článku viz Jardův odkaz poukazují na tuto záležitost, kde ve vyznačené partii chybí vystouplý lem otvoru viditelný napravo a shodují se, že se jedná o vadu vzniklou nedostříknutím plastiku.

22) 08.09.2014-12:20  -  Jarda Galler    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

...FYI dávám odkaz na stránku HS (a protože to zapadne, tak vkládám i jednu jedinou větu, kterou tento model uživatel Swanny okomentoval:


RS Models 1/48 D-XXIII ready for some paint. This kit is not without challenges; short shot parts, heavy mold separation seams, poor fit, lots of sculpting required.

zdroj HS, 7th Sept.:
http://www.clubhyper.com/forums/plasticpixframe.htm

21) 15.06.2014-18:49  -  Jarda Galler    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

...tak abych to shrnul: stavba není nic moc příjemného, i přes relativně malý počet dílů trvala déle, než bych si představoval hlavně kvůli nekonečnému začišťování prakticky všech dílů od dělící roviny. Na malých dílech to byl docela vopruz a pokud bych měl odhadnout, tak 3/4 času stavby jsem věnoval právě této činnosti (vím, je to short run - asi to k tomu patří).
Vzhledem ke konfiguraci předlohy asi z tohoto modelu nebude soutěžák, protože udržet geometrii je nadlidské úsilí s nejistým výsledkem dokud model nestojí na kolech a to již je většinou pozdě. Dále vzhledem k (ne)vybavenosti kabiny a pro mě nejasnému systému otevírání kabiny (z toho, co jsem našel na internetu nejsem vůbec moudrý) bych to ani nedoporučoval. Jako slušný a hlavně zajímavý (nejen tvarem, ale také kamufláží) vitríňák je to dobrá volba pro ty, co je už nebaví Spitfiry a Mesršmity...


Fokker D.XXIII...a na závěr pár celkových fotek

 


 

20) 08.06.2014-19:19  -  xy    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

Postavit lze vše. Rozdíl je, že Monograma sesadíš a postavíš za týden a některé extra kousky trvají postavit měsíce. A vo tom to je.

19) 08.06.2014-12:33  -  Petr Lukeš    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

to Ghost: Pokud ho potřebuješ do sbírky, není co řešit. Když musíš, tak musíš.

18) 08.06.2014-12:15  -  GHOST    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

... ano. modelů jsou tisíce, ale tenhle(?), je jen jeden, sice dražší, ale pokud jej chci mít ve sbírce ...


A Jarda předvede, že to postavit jde ... díky Jardo, ušetřil jsi mi chvíle zvýšeného krevního tlaku a spoustu sprostých slov ... ...

17) 08.06.2014-11:15  -  Petr Lukeš    Fokker D-XXIII, RS Models 1/48, Kat.č. 48001

Modelů je tisíce, málokdo věří ve vlastní nesmrtelnost, a tak jsem rád, že se najde odhodlaný jedinec, který projde uličkou stavebních nástrah a celé dobrodružství okomentuje. Nemusí se to přitom nutně týkat aeroplánů, ke kterým mě táhne srdce. Je to fuk. Mám inspiraci a plné šuple rozdělaných věcí.Smile

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298910.3551

Reklama: Hračky |