Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9622 / today visits: 9622

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
52) 09.05.2017-22:11  -  Jarek S.    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Druhým kolem se ovladaly klapky.

51) 09.05.2017-19:29  -  Damir    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Milane, moc dekuji pro vysvetleni. Nejsem vedel ze to ma tak velky uhel.

50) 06.05.2017-08:18  -  Milan Klouček    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Damire, pokud se jedná o polohu VOP na tom obrázku, tak to je klasický případ nastavitelného stabilizátoru, který se používá pro vyvážení letadla pro vodorovný let. Tenhle princip měly už třeba letouny Sopwith za 1.světové války. Jedná se o to, že pro různé režimy letu se nastavuje různý úhel VOP, aby pilot nemusel pořád tlačit nebo táhnout za knipl. U Messerschmittu slouží k ovládání vyvažování ta dvě kola vlevo vedle sedačky - jedno je pro podélné vyvážení, to druhé nevím přesně - možná pro příčné.

49) 06.05.2017-07:27  -  Damir    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Milan: muj omyl, z fotke jsem spatne pochopil ze vztlakova klapka neni ohnuta, ze je v neutralne pozice.


Jina vec: muze nekdo vysvetlit to co je na fotce (je to Buchon z Pardubic pred par rok)..? 

48) 05.05.2017-22:24  -  Milan Klouček    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Damire, nevím proč by ty klapky měly být ve špatném úhlu. U Messerschmittu (a tím i u Buchóna) byly klapky chladiče spojené se vztlakovou klapkou, takže pokud se vztlaková klapka sklopila, sklopily se spolu s ní i klapky chladiče. Otvírání klapek chladiče bylo nezávislé na jejich sklápění, bylo ovládané elektromotorem (asi) umístěným ve vztlakové klapce, na jeho hřídeli byla páka s táhly k oběma klapkám chladiče a otáčením hřídele se klapky otvíraly nebo zavíraly (obě současně). Poloha klapek na snímku tomu přesně odpovídá - klapky jsou úplně zavřené a současně sklopené spolu se vztlakovou klapkou.

47) 05.05.2017-18:44  -  Damir    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Fotka z Museo del Aire, muzealni ma klapky chladice v spatnem uhlu...


46) 05.05.2017-15:35  -  Libor Malý    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Jen posun na oči pro DamiraSmajlik modelar

45) 18.11.2014-17:06  -  Bocán    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Oprava - priamy link na tému tu: http://www.modelari.org/viewtopic.php?f=16&t=1162

44) 18.11.2014-17:04  -  Bocán    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

Tak som Buchóna dotiahol (snáď) do zdárneho konca: http://www.modelari.org/viewforum.php?f=16&sid=6758055072aa22276fe405bd1fe3e30e

43) 14.11.2014-19:25  -  Filip Tomči    Ha-112 M-1L Buchon, Special Hobby 1/72, kat.č. 72308

To Karel - můžu vás ujistit, že já zde nevystupuji pod přezdívkou Lepič obyčejný. Upozornil mě kolega z práce, že mě tady někdo spojuje s nějakým anonymem co tady napadá lidi. S pány Frantou FJB alias Frantou Blažkem a Alfredem Riedlem problémy nemám. Ba naopak může Franta potvrdit, že na akcích si vždycky dobře pokecáme. S panem Riedlem si už tak dobře nepokecáme, protože ve mě asi pořád vidí člověka od konkurence i když už to skoro 2,5 roku neplatí protože v modelářským oboru nepracuju. Ale alespoň má oproti některým zdejším lidem charakter a stojí si za svým. Navíc vystupuje pod svým jménem. Na modely nemám z pracovních důvodů čas jinak by už byl Š.20 a Caproni Ca.311 postavené. Buchona jsem si ještě nekoupil, ale Ar-96B-1 už je postavené v galerii na Modelforum taky pod mým jménem. Proč bych to Ar-96B jinak fotil kdybych chtěl nějak škodit MPM? Já pouze lepím modely, nic víc. Kdo mě zná, tak ví, že ani množství leptů a resinů mě nezastaví. Kdo byl se mnou na patlácích asi potvrdí, že jsem dost velkej pacient. To je asi tak vše přátelé. Prosil bych aby mě někdo s nikým nespojoval. Opravdu nemám důvod někopho napadat anonymně a ani pod svým jménem. Děkuji za pochopení.


 

1  2  3  4  5  6  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511299155.9963

Reklama: Hračky |