Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9411 / today visits: 9411

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
24) 26.03.2015-11:11  -  Jarda Galler    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

Na závěr můj celkový dojem:
 - co bych asi přivítal, by byl detailněji vybavený kokpit, protože nádherně čirým a velkým překrytem je dovnitř hodně vidět. Tím nemám na mysli nějaké složité doplňky z plechu, ale myslím, že by hodně pomohly uretanové díly v podobě palubky a bočních panelů, kterým v plastu chybí ještě větší plastičnost a ostrost detailů. Do palubky by se hodily obtisky jednotlivých přístrojů.
 - detaily v šachtách podvozků také nejsou nic moc, ale ve vitríně postačují a na bodovačku s tímto modelem asi nikdo nepůjde 
 - o motoru byla řeč, každopádně v kvalitě, v jaké je ve stavebnici nabízen, je to velké plus - přes moje výhrady k instalaci musím přiznat, že tak jak výrobce vyřešil uchycení motoru jinak asi vyřešit nejde (až na chybějící detaily v návodu) - jak ale motor nainstalovat nechám na rozhodnutí ostatních lepičů 

Jak verze s radomem zde prezentovaná, tak verze podvěšená s výzbrojí si zaslouží "odhrnout" ostatní modely ve vitríně někam do rohu, Američani by řekli něco jako "tahle velká modrá mrcha" zabere hodně místa. Model se lepí bez nějakých větších zádrhelů, což je ale můj silně individuální pohled, který je možná zdeformován tím, že jsem již dlouho nelepil Tamiyu nebo Hasegawus42). ("Zádrhely" mám na mysli situace, kdy model odložím a již nemám sílu se k němu vracet a něco napravovat, nebo přemýšlím jak z něj udělat záměrně vrak - u každého z lepičů je ale tento "level" nastaven někde jinde).
P.S. ...aby to někoho nepletlo, tak masky na kabinu ve stavebnici nejsou - to jsem již jen neměl co dělat...s14

23) 22.03.2015-16:11  -  jenda    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

Naval Fighters Number Twenty hovoří takto:


A PW R 2800-48W with a four bladed 13-foot 2-inch, Hamilton Standard propeller powered the massive Guardian. To help control the torque of the large prop in high power, low speed conditions, Grumman canted the engine 3 degrees to the right. To further improve the low speed stability, the engine was mounted with a 3-degree downthrust, similar to the North American T-28. (z tohoto posledního mi vychází, že ostatní výrobci letadel byli blbci a vyosení motoru objevili u NA)


"Výkres" v této publikaci je otřesný, typicky americký, detaily jsou rozkresleny podstatně lépe.


AF-2W nesl maximálně "sonobuoy".


 

22) 22.03.2015-15:02  -  honza    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

chtěl bych se zeptat, Guardiany s radarem žádnou výzbroj nenosily?

21) 22.03.2015-14:27  -  jirka dominec    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

Má-li být motor (nebo něco jiného, kupř. trup u BV 141) někam vychýlen, mělo by to být napsáno/nakresleno v návodu. V opačném případě má modelář předpokládat, že motor (atd.) má být symetricky.

20) 22.03.2015-14:19  -  Turboduck    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

Tak jsem to nasucho vyzkoušel... přepážka je vyosená jak doprava, tak dolů... motorovou skřín jsem připravil o nálitek a pasuje do otvoru... vše by mělo být ok... ted jen, jak to bude vypadat slepený s předkem.


19) 22.03.2015-12:00  -  Mirek    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

No koukám, že ten nejasný návod může během stavby přinést dost zajímavých chvilek....

18) 22.03.2015-09:54  -  Turboduck    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

na netu jsem sháněl jak je to s vyosením motoru a našel jen toto... nemáte někdo větší rozlišení,

17) 21.03.2015-22:58  -  Jarda Galler    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

Turboducku, asi máš pravdu (a až to budeš lepit, tak to tak zkus, sám jsem zvědavej) - nicméně, kde správně uřezat motor z návodu nepoznáš (viz foto) a i kdyby, tak já bych se stejně neodvážil přilepit motor na přepážku, která nemusí být přesně a až po nalepení čelního krytu nejspíš zjistit, že je motor šejdrem. Nikomu nic nevnucuju, ale já motor usadím za použití 5min epoxydu (společně s čelním prstencem). 

16) 21.03.2015-18:46  -  Turboduck    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

ahojky, právě mi to přistálo na stole, je to opravdu kus plastu...


Koukal jsem na ten motor a přepážku, neodbrousil si z bloku motoru ten kousek co se potom usadí do otvoru té přepážky? Tím si myslím, že by to vystředění bylo vyřešený...ale ještě jsem do toho nevrtal jen koukal...


 


 

15) 20.03.2015-15:33  -  Jarda Galler    AF-2W Guardian, Special Hobby 1/48 kat.č. SH 48158, fit test

Tak se to pomalu kompletuje - něco málo ze včerejší hokejovo - modelářské chvilky....a k motoru ještě slovem: motor na předloze byl viditelně vychýlen směrem dolů, což je i na modelu a na motorové přepážce i čelním prstenci vidět. Možná byl navíc i vychýlen vpravo, což až tak na fotkách vidět není, natož aby na toto upozorňoval návod. Všechny tyhle vědomosti jsou ale k ničemu, protože jak jsem psal minule, nalepit motor tak nějak, aby tam vůbec byl "tak nějak věrohodně", bude asi nejtvrdším oříškem celé stavby. Vypadá to, že záměr tvůrce předlohy byl asi jiný než je konečná podoba této sekce, protože tomu nasvědčuje mně neznámý důvod otvoru (o průměru motoru) v motorové přepážce...nebo jsem to jen nepochopil.
Na následující fotce je motor "někde" uvnitř, ale zatím jen na lepící gumu. Kryt je přilepen provizorně Herkulesem, navíc dřík vrtule má menší průměr než je otvor v motoru, proto je "na půl šestou" - prostě tam visí...zatím...s8

 

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298156.7291

Reklama: Hračky |