Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9569 / today visits: 9569

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
46) 11.05.2015-20:57  -  mraz222    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

https://www.startovac.cz/projekty/schulgleiter/


možná se jeden vrátí na oblohu

45) 11.05.2015-15:39  -  Milan Holzapfel    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

Taky děkuji

44) 11.05.2015-13:33  -  M. Tebich    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

A já děkuji za reakci a doplnění, teď mohu lépe vybírat :-)

43) 11.05.2015-12:46  -  Alfred Riedel    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

To M. Tebich a M. Holzapfel:


děkuji za upozornění, již můžete najít kamufláž E na obou našich webech, jak v odkaze v hlavičce, tak zde:http://www.aeromodel.eu/out/media/SH72269Camo.pdf


A až se vrátí náš "ÍTÝ" z oběda, tak ještě opraví tu popisku. DDR padá na mou hlavu. zase na druhou stranu budou díky tomu Ti, pro které je tam tahle kamufláž lépe rozumět, co je v krabičce.


42) 07.05.2015-18:07  -  Milan Holzapfel    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

Problém je asi v tom, že při zadání těch stránek jsi okamžitě přesměrován na http://www.aeromodel.eu/ což je obchod kde sice Komára najdeš, ale kamuflážní schémata nikoliv. navíc v popisce u modelu je v druhém odstavci zmatečný text pravděpodobně od jiného modelu: "Obsahem modelu jsou plastové díly rozdělené do pěti rámečků plastových dílů. Tři jsou vylisovány ze šedého plastu, dva, kabina a průzkumná příď, jsou vylisovány z čirého plastu. Obtisky nabízí předváděcí stroj firmy Gloster v modré barvě s doplňky v barvě slonové kosti. Tento stroj nese civilní imatrikulaci a je zajímavý montáží nestandardních nádrží na koncích křídla. Další britským strojem je testovací stroj RAE v tmavě modré barvě a s nestandardní průzkumnou přídí. Tuto dvojici doplňuje belgický stroj ve stříbrné barvě se žlutými doplňky a kamuflovaný izraelský stroj nesoucí na přídi pojmenování Efa`a (zmije)."


Na stránkách CMK také nic není. Mimochodem podtitul v anglickém jazyce “Czechoslovak, Polish and DDR Service” je taky povedený neboť je to směs angličtiny a němčiny. Zkratka pro "východní Německo" je v Angličtině GDR. DDR je německá zkratka.

41) 07.05.2015-17:10  -  M. Tebich    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

Model od SH obsahuje páté kamuflážní schéma jen jako odaz na specialhobby.eu. Navíc bez přesného odkazu kde. Jenže já tyhle stránky u svého "sqělého" poskytovatele stránek neotevřu. Nemáte ho někdo stažené a nemůžete ho poskytnout?

40) 01.05.2015-22:48  -  P.Bortel    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

Kryt střední části je dle kusovniku z překližky .Ale neřešil bych to  protože co kus to originál.zvláště za války.Ten odlesk je možná lakovaný povrch pasu a ohyb nic neřekne.

39) 30.04.2015-11:07  -  Petr K    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

Knedlík - zajímavá dvojmístná úprava!

38) 30.04.2015-11:01  -  Roman    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

jo jo přesně tak, najdete i fotky s hákošem na směrovce a řekl bych podle prohnutí a odlesků na krytu že je plechovej


  


obrázek z kusovníku z roku 1943, nevím jestli je to plech nebo olemovaná překližka, výkresy nemam


a z toho kusovníku to nejde zjistit, ale myslím že je to jedno a ať ho každej udělá jak se mu líbí.


37) 30.04.2015-10:39  -  JBr    SG 38 Schulgleiter a Komár od SPECIAL HOBBY stavba

Nebo tam taky žádný plech ani jiný kryt nebyl. Nahoře kořistní SG-38 bez imatrikulace, dole Komár OK-5577, oboje AK Chotěboř, přesně nedatováno, ale je to cca 1945-47.


1  2  3  4  5  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298926.3173

Reklama: Hračky |