Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint Válka do 31.12.18
AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018
Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 2579 / today visits: 2579

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
106) 22.04.2015-12:23  -  kragh    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fist test

Souhlas. A třeba se to někdy trefí i do modelu, který si hodlám pořídím nebo už čeká v kitníku. Ale to je můj problém

105) 22.04.2015-10:53  -  Borik    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fist test

Ty stavební recenze jsou moc dobrý. Díky za ně, ušetří zbytečnou práci, někdy i peníze.

104) 20.04.2015-11:42  -  petas    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fit test

"blbej mustang?"


Ale no tak fuj!Sealed

103) 20.04.2015-10:36  -  jirka dominec    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fit test

Tyhle stavěcí recenze se mi líbí a pokládám je za hodně užitečné (v praxi jsem to nevyzkoušel, typově se s místními staviteli míjím). Taky se mi líbí, jak je to postavené (Schulgleiter ještě víc).


Souhlasím s Romanem Šlajerem - pokud je chyba v návodu, je lepší na ni upozornit, než se podle ní řídit (extrémnější a častý příklad je chyba v číslování dílů - určitě nenalepíte křídlo místo kolečka, i když to čísla budou říkat).


Otevřeně řečeno, myslím si, že Libor tam ten kryt výfuků nalepil nevěda, že to tak být nemá. To mu nelze vyčítat, nemůže vědět, jak vypadal každej blbej mustang, a dohledávat skutečnost k modelu je pěkná pakárna. Od toho je tady kolektivní moudrost. Na druhé straně to měl vědět výrobce kitu, stejně jako to, jak mají být obtisky. Živí se tím a na trhu jde proti Revellu o stovku levnějšímu.

102) 19.04.2015-18:32  -  Arnal    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fit test

pro MIG : asi to tak bude; pro Milana H. : to byla nadsázka a ironie; pro Libora M : nejde jen o chybějící prvky markingu, ale číslo 210 na SOP je na skutečné mašině "zmačknuto" pod číslici 6, horní část blesku na trupu zasahuje až za konec okna v trupu (pevné části kabiny). 

101) 19.04.2015-18:14  -  Roman Šlajer    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fit test

Mě se v zásadě myšlenka těchto testů taky líbí, ale lepit strykně podle návodu si nemyslím, že je úplně v pořádku. Např. zrovna u těch výfuků, je to prostě překlep, lepší by bylo použít ty správné a na chybu v návodu upozornit. Mě už můj děda, když mě v mých devíti, deset letech učil lepit modely říkal, že návodu se nejde vždycky držet přesně, porovnávání s podklady beru jako úplnou samozřejmost. Návody mývají nějaké nepřesnosti dost často, navíc taky bývá občas trochu nelogický postup. Přece je každému jasný, že asi nenalepí dřív podvozek než třeba VOP, přesto, že se to někdy v návodu objeví.


Cílem těchto recenzí by podle mě mělo být ukázat jestli a jak dobře jde ten který model slepit, upravení si postupu a nedržení se návodu za každou cenu je přece naprosto běžná věc.


 

100) 19.04.2015-14:50  -  Luboš Henkl    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fit test

Pane Malý děkuji za Vaše recenze a fit testy. Chápu, co tím chcete ukázat a tento styl testů mi plně vyhovuje. Po čtyřiceti letech lepení si snad dokážu v recenzích najít to podstatné, aniž bych za vším viděl snahu najít chybu za každou cenu. Doufám, že nejsem jediný s tímto názorem, i když podle reakcí to často tak vypadá. Tak snad se nenecháte odradit a budete v testech pokračovat.

99) 19.04.2015-13:18  -  Mustang    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fist test

Jenda II - podepisuji, taky to nechápu.

98) 19.04.2015-13:13  -  Jenda II    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fit test

Pane Malý pokud je filozofii fit  testu stavba podle návodu a ne porovnávání detailů  podle podkladů pak nechápu proč jste sem vkladal perovky a fotografie detailů, které jste pro srovnávání použil. To mluvíte sám proti sobě. Navíc jste minimálně jednou doporučil chybný postup,  když doporučujete upravit šachty podvozku podle Dečka od Zoukei Mura. P 51D měly ovšem šachty jiné.

97) 19.04.2015-12:35  -  Libor Malý    N.A. P-51C Kovozávody Prostějov 1:72 kit - fist test

Mustang: základní filozofií fit testů je stavba podle návodu, ne porovnávání detailů s fotkami. Vycházel jsem z poměrně rozsáhlého seznamu konzultantů a věřil tomu, že při takové sestavě zvučných jmen je model P-51B/C konečně správně. Ve finále a vlastně díky tobě jsme se přesvědčili, že v případě mašiny McComase je to více napodobenina než model (chybějící prvky markingu v obtiscích, fotoprůzkumná verze). Dále se domnívám, že podle náhledů v tomto vlákně, který je v této chvíli bezmála 12 000, o chybě s výfuky už stejně každý ví.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711510992331.3119

Reklama: Hračky |