Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9584 / today visits: 9584

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
21) 03.07.2015-08:19  -  David Hényk    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

Jardo ty kola..potažmo u tohoto modelu i lepty...budou spíš námětem pro výrobce doplňků. Nicméně je mi jasné jak to myslíš. Mě po téhle stránce vyhovují modely Special Hobby, kde je většinou vše co potřebuji. Model, resiny a lepty. A kdyby i pásy a palubka byly vždy barevné, budu spokojenej na 100%
Caudron se mi líbí moc a myslím, že i z krabičky to bude model co zaujme. Pevně doufám, že nějaký ten leptík udělá Brengun a masky P-mask nebo Pewit masks, nebo jak se ta firma jmenuje a pak se na to vrhnu
 

20) 02.07.2015-22:02  -  Jarda Galler    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

Mirku, zase tak hrozný to není, ale napsat "na šort ran dobrý" je moc profláklé...každá výrobní technologie si nese svoji výhodu/nevýhodu s sebou...s4

19) 02.07.2015-20:23  -  Mirek    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

Jardo, schází mi nějaké Tvé oblíbené zakončení... Jestli jsem to dobře pochopil, tak by asi bylo v tom smyslu: "Jako model dobrý, ale na shortrun nic moc" ???

18) 02.07.2015-15:29  -  Jarda Galler    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

Davide, s tou kabinou máš nejspíš pravdu (já také napsal, že to výrobce patrně takto řešil z technologických důvodů, protože lícování skel na rámování tloušťky 1mm...kdo by to chtěl???).
S těma kolama chápu výrobce, že udělat je kulatý je jednodušší než prosedlý..., ale za ty peníze co za to chtějí by to měl být oproti plastovým kolům definitiv výrobek a ne, že model stojí opět nevěrohodně "na špičkách"...a...a když se mi to nelíbí, tak si to mám upravit...
Toto by třeba mohl být ten "gadžet", o kterém jsem psal - udělat věrohodná kola - a to nemyslím jen RS, ale i ostatní výrobce.

17) 02.07.2015-11:57  -  David Hényk    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

Jardo já myslím, že tu kabinu by bylo, tak jak ji navrhuješ, těžké vytáhnout z formy. Boční strany jsou kolmé a okýnka mají lem. Nicméně je to můj dohad. Až uvidím tvůrce tak se zeptám.
Osu na kole osobně vyřeším kovovou, která bude procházet otvorem v obou podv. nohách.
K těm promáčknutým kolům...on je docela kumšt to udělat tak, aby to hezky a realisticky vypadalo. Ne každý to umí.

16) 01.07.2015-22:00  -  Jarda Galler    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

...takže shrnuto a podtrženo:
Až do doby vydání modelu jsem vůbec netušil, že nějaký Caudron 445 vůbec existoval, čímž děkuji výrobci za rozšíření obzorů a také mé sbírky nenabarvených modelů...za necelou pětistovku jsem si docela dost zamodelařil, především jsem se procvičil v začišťování dílů, což mi stále moc nejde (třeba v kartotéce a v šanonech jsem lepšís4).
Nicméně tím, že model není a asi nejspíš nebude určen pro širokou modelářskou veřejnost, je výběr typu dobrý počin a pro nesoutěživé typy lepičů, chtějících mít ve sbírce něco neokoukaného, je to jediná volba. Kvalita stavebnice v porovnání s mainstreamovými výrobci spitů a mezků se nedá srovnávat, v porovnání s ostatními shortrunovými výrobci také nenabízí nic navíc. Nejen u tohoto modelu, ale každého modelu jakéhokoli výrobce obvykle čekám jestli výrobce překvapí nějakou povedenou součástkou nebo dílem, ale žádný "gadžet", který by posunul model nad ostatní se zde také nekoná.
Co bych osobně viděl ke zlepšení:
- resiny bych nahradil lepšími resiny obsahující např. místo sedadel cestujících všechny lapače vzduchu, pitotku, antény...ale i třeba kola s prosednutím (nyní odbočím - ale nevím co je to za módu, že se nyní  uretanová kola nahrazující plastová dělají bez prosednutí, které je na každém stojícím letadle vidět - a to mi vadí při jejich koupi, takže je nekupuji). 
- kabinu bych udělal z jednoho kusu i s bočními okénky -ať na to koukám jak chci, tak nějaký důvod proč je kabina takto dělená, nevidím (ale nejsem výrobce, tak je v tom třeba technologický důvod - nevím, ale na lepení je to náročné - to vím)
- podvozky jste viděli na fotkách a řešení, o kterém zde psal J. Dominec, bych viděl jako asi nejschůdnější.
- jo, a ve čtvrtce by to bylo lepší...

 


 


bye...

15) 29.06.2015-23:00  -  jirka dominec    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

K těm osám podvozku:


1. výrobce by neubylo, kdyby napsal, kolik se z té osy má uříznout. Na rozdíl od nás má víc pokusů.


2. pravé řešení možná je uříznout osu od nohy, nasadit kolo, a zase ji přilepit.

14) 29.06.2015-22:50  -  Jarda Galler    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

...tak nevím, jestli jsem se orientoval v návodu dobře, ale číslování výlisků návodu odkazuje na lapače vzduchu (díly č.50 a 49) zdá se, obráceně - kulaté mají být na motoru, placatější na trupu: http://www.traditions-air.fr/unit/photo/div_unit_inconnu_bombardement.htm 
...proto si podvozky a kabinu nechám nakonec...


 


 


 


 


 


 


 


 

13) 27.06.2015-22:22  -  Jarda Galler    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

Nezdá se to, ale stavebnice má skoro 100 dílů a při jejich "kvalitě" (věřím, že na hranici možností technologie), je jejich začišťování časově únavné...(alespoň pro mě). 

12) 25.06.2015-09:56  -  Jarda Galler    Caudron C-445 Goéland, RS models 1/72, fit test

Pavle, no, možná je těch sedadel málo - ale jak se to vezme - šest sedadel tam je i s posádkous42.
Osobně mi to ale nevadí, přes ta mizerná skla tam nejsou vidět ani ty tři sedadla a já nejsem zastáncem toho něco někam lepit, když tam potom stejně nic vidět není. 
...zablokoval jsem se sám, protože jsem to tam dal omylem dvakráts50 

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298980.5597

Reklama: Hračky |