Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9375 / today visits: 9375

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
10) 16.12.2016-21:09  -  Mirek    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Neměl bys tak naříkat, vždyť je to nejlepší model Vanguardu ve stočtyřiačtyřicetině... Však Ti po dokončení radost bude odměnou...Smajlik modelar

9) 16.12.2016-13:02  -  Jarda Galler    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Jo, Mirku, máš pravdu, u mě v této podobě je Vanguard taky dobrý (Tamigawa by byla sice lepší, ale to by potom lepil každej).
...a dám sem konečně toho včerejšího smajlíkaSmajlik modelar , když už čtu, že to admin opravil...

8) 16.12.2016-10:16  -  Mirek    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Jardo, já myslím, že dobrý! A přiznej si, že když člověk dotáhne tohle sadomaso do takového konce, tak z toho má větší radost, než když secvaká Tamigawu. Jo, a admin Ti zapomněl říct, že smajlíky s eskem už nefungují... Smajlik modelar

7) 15.12.2016-14:02  -  Jarda Galler    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

...cesta do pravěku modelařiny trvala dlouho a byla hodně nezáživná - na modelu jsem občas něco udělal, abych jej zase rychle odložil, protože je to fakt starej hnus v nové krabičce (viz předchozí příspěvky). Přestože bych měl na modelu dodělat ještě nějakou tu patinu, asi nějaké ty antény, dávám sem pár fotek už teď, protože si nejsem jistej, že k tomu někdy dojde...s8 


...a pak už jsem postup stavby nefotil, takže nynější podoba:    


plusy modelu:
- výběr předlohy
- obtisky
- malý počet dílů


mínusy:
- všechno ostatní


 

6) 21.08.2015-21:13  -  Milan Klouček    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Taky jsem neodolal a tuhle vykopávku (model je o hodně starší než já), jsem si koupil. Jednak je to krásná mašina a pak si ještě pamatuju, že když jsem v roce 1998 jel prvně do Telfordu, tak jsme se stavovali v Coventry v Midlands Air Museu a na sousedním letišti stály odstavené Vanguardy (teda spíš už nákladní Merchantmany). Mimochodem - nákladní Merchantman bez oken je ideální řešení pro toho, komu by se nechtělo patlat s tlustými čočkovitými okýnky cestujících. Jinak s výrobou nových podvozků a vrtulí tak nějak počítám, to dělám skoro u všech stočtyřiačtyřicetin. Ještě bude třeba trochu doladit tvary motorových gondol (v reálu je na nich několik vstupů vzduchu, výdechů a dalších detailů), ale naštěstí je na netu dost detailních fotek dochovaných kusů.


Je jasné, že pro zapřísáhlé tamigawisty tenhle model rozhodně není, ale jak už Jarda napsal, jiný není a když je to tak pěkný letadlo...   A krásně barevný!

5) 20.08.2015-10:16  -  Jarda Galler    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Ještě bych dodal, že hlavní lícují velmi dobře a prakticky bez potřeby tmelení - to tmelení celého trupu bylo z důvodu vytrhaného plastiku na styčných plochách polovin trupu.
Odtoková hrana křídla je tlustá i na čtvrtku a motorové gondoly na křídlo moc nepasovaly...a možná si na něco ještě vzpomenus7

4) 20.08.2015-10:14  -  Sid    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Krásné a to hodně a nevídané Letadlo.

3) 20.08.2015-08:19  -  dexi    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Díky moc, že ste na mňa myslel! Vedel som, že to žiadna novinky neni ale keď iný neni....

2) 20.08.2015-07:12  -  Člověk z půdy    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Přijde mi, že o tomhle ta modelařina je - z něčeho co vypadá strašně na první pohled, vysekat něco, co může vypadat alespoň jakžtakž k světu. Nacpat někam Quickboosty umí skoro každej, ale tohle dovést do zdárného konce bude práce pro fachmanna. Držím palce !

1) 19.08.2015  -  Jarda Galler    Vickers Vanguard, Airfix 1/144, pokus o stavbu

Původně jsem si tento model koupil jen tak, že se mi líbil jako typ. Proto jsem jej během stavby ani moc nefotil, Pár fotek ze začátku stavby je navíc mobilem.
Nejen pro Dexiho:
Jedná se o cca 50 let starou formu, takže rytí je pozitivní a na měřítko velmi přehnané. O nějakých detailech se nedá vůbec mluvit. Model, ve srovnání s dnešní kvalitou, by možná patřil do kategorie modelů, které nemá cenu stavět, a které navždy zůstanou ležet někde ve skříni. Ale jiný není, takže kupce si jistě najde. Víc napoví fotky.

 

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511297989.1429

Reklama: Hračky |