Plastic Planet malý Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Plastic Planet velký  

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 2855 / today visits: 2855

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
53) 19.10.2015-11:44  -  Libor Malý    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

52) 19.10.2015-11:19  -  Martys    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Ježíši, to je zase prasárna.s9 A to jsem se tak těšil. Já si snad radši postavím tu starou, ještě ji tady někde mám...

51) 19.10.2015-09:19  -  Libor Malý    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test


  


Záležitosti týkající se složení přídě modelu jsou obsáhlejší, proto je okomentuji mimo fotografie. Jakou cestu zvolíte vy nevím, ale asi se s tím taky budete docela prát...Poučen z předchozích nezdarů při snaze umístit díl č. C3 na trup u stavebnice prodávané na E-Day, kdy byl díl v místě krytu zbraní na obou stranách přesazený přes trup, jsem zkusil jinou metodu. Trup jsem slepil jen v jeho zadní části směrem ke kabině. K levému dílu trupu jsem následně přilepil podlahu a trup vepředu vespod nechal neslepený. Pak přišlo na řadu nasazení dílu C3 nasucho. Přesahoval zase. Abych ho co nejvíce spasoval s díly trupu, musel jsem podlahu od levé bočnice cca na vzdálenost 1 mm odtrhnout. Díl C3 jsem pak nalepil na pravou polovinu trupu a po vytvrdnutí lepidla se snažil spasovat i místo styku s levou půlkou. Zde se mi to stále nedařilo a tak došlo na rozpěru. Pak jsem nasadil čelní prstenec s vrtulí. Ten byl po celém obvodu o něco menší než průřez trupu, ale už ne tak moc jako u ídejové stavebnice. Ten přesah je možná úmysl, protože lze říci, že znázorňuje vystupující upevňovací kovový pásek, kterým byly ve skutečnosti motorové kryty zajištěny. Nespojením podlahy s levou půlkou trupu se podlaha dostala mimo osu, což je vidět především u zaměřovače, který se posunul doprava. Sedačku šlo naštěstí pomocí pinzety trochu vyhnout a do osy dostat. Ještě bych měl poznámku ke spoji dílu C3 s trupem. Na fotce vyznačený spoj je dle mého názoru potřeba začistit do neviditelna, protože na motorovém krytu je vodorovná mírně vystupující lišta označující nejspíš spoj horního a spodního motorového krytu a v místě před výfuky by měl být vidět jenom druhý upevňovací pásek motorových krytů a ne spoj dílů, který je těsně za ním.
         50) 14.10.2015-16:07  -  JS    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

To na odtokovce výlisku spodní půlky křídla je otřep, však na sestaveném modelu je to už obroušené...

49) 14.10.2015-15:40  -  -El Thud-     Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Já si říkal že je to nějaký divný sloty na odtokovce, prostě myslím to co se táhne od koncáku podýl klapky a dělá to schod.

48) 14.10.2015-07:14  -  Stanislav Šlechta    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Thude jestli myslíte otvor před ocasníma plochama tak tam žádný rádio nebylo.Tam byla krabice z baterií č.20,filtry systému co vháněl do nádrží ochlazené výfukové plyny č.19 a kladky řízení.Rádio bylo umístěno za pilotem na obr č.8

47) 14.10.2015-00:31  -  JS    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Na odtokovce žádné sloty nejsou sloty jsou na náběžce

46) 13.10.2015-22:50  -  Lone Star    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

jo na odtokovce (příště formuluj přesně) - to je nejspíš otřep

45) 13.10.2015-22:16  -  El Thud    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

To je slot ? Tak potom je to OK :)


(Sloty mám  nějak zafixované s náběžnou hranou, ne odtokovko, no aspoň sem se dozvěděl něco nového.)

44) 13.10.2015-22:06  -  Lone Star    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

"Ten šev co se táhne na spodním dílu křídla od koncového oblouku do 3/4 klapek"


myslíš spodní hranu slotu, Pepku?

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711615176136.7627 forum

Reklama: Hračky