Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9447 / today visits: 9447

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
18) 04.11.2015-13:11  -  Libor Malý    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Fotka postaveného Naviona od Míry Senfta.


 


17) 14.10.2015-15:23  -  VALOM    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Pan Libor Novák:


Jednodušší by bylo, kdyby jste mi poslal meil s adresou a já Vám pošlu ty upravené lepty. Zatím tedy jen tu palubku a film ( a upravený návod)


 

16) 14.10.2015-13:12  -  Libor Novák    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Dobrý den, chtěl jsem se optat, zda by vzhledem k níže uvedeným úpravám, bylo možné již zakoupenou stavebnici (před e-dayem) vyměnit???


Děkuji

15) 14.10.2015-11:39  -  Libor Malý    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Pane Lomitzki děkuji nejenom za sebe, ale především za ostatní co model budou ještě stavět, za Vaše vyjádření a vstřícný přístup k vylepšení modelus63.


K návrhům řešení bych chtěl jen podotknout, že zkrácení noh hlavního podvozku asi nebude moc dobré, protože pak budou jeho kryty moc dlouhé, stačí se podívat kam dosahují na skutečném letounu, je to cca do půlky disku kola stejně jako na mém modelu. Kryty se sice dají zkrátit, ale jde i o to, aby model neseděl příliš nízko.


Přeji mnoho sil a úspěchů v dalších projektech, Voodoo už mám zaměřeno:-)

14) 14.10.2015-11:22  -  VALOM    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Pár poznámek ke stavbě Navion p. Malého.


V současné době je již dodáván ve stavebnici nový upravený lept palubní desky a film palubních přístrojů korespondující již s podkladem palubní desky. Chyba se stale, že levá ruka neví co dělá pravá a má chyba v korektuře. Lept odpovídá realitě skutečnosti a podklad pod lept realitě "plastové"


Druhý problém  s leptem krytu podvozkových šachet bude rovněž vyřešen edicí nového leptu, kde již budou proleptané otvory pro uchycení podvozkové nohy a uprostřed leptu bude možnost prohnutí k zachování vzepětí křídel. Dočasné řešení je vyvrtat otvory v již přilepeném leptu (je již doplněno v návodu) a nebo zkrátit hlavní podvozkovou nohu až u "téčka" a přilepit k boku výřezu a plechového krytu na tupo. Tím bude posez letounu upraven. Vzepětí křídel lze zajistit mírným tlakem na již nalepený lept krytu šachet. Jde to bez problému prohnout.


Za tyto zbytečné chyby  se omlouvám.


Zároveň bych rád upozornil, že je již v prodeji F-101C Voodoo a RF-101C Voodoo.

13) 12.10.2015-11:44  -  Libor Malý    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Ještě myšlenka k tomu vosímu posezu - na rubu horních dílů křídla jsou vyznačeny důlky, kam měly původně přijít podvozkové nohy. Šachta z leptů ale toto řešení neumožňuje a proto nohy hlavního podvozku jsou víc vysunuté ven a dochází k tomu k čemu došlo. Ale na druhou stranu - vynechat lept šachty a přilepit nohy ke křídlu by mohlo znamenat, že zas budou moc krátké.

12) 12.10.2015-10:59  -  Martin Decarli    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Já si dlouho myslel že tenhle typ nejak konstrukčně souvidi s Focke Wulfem FW 149 (Piagio 149) ale je to jen velká podoba


s1


 


Oba tyhle eroplánky sou známé v podstatě jen v zemi puvodu... Pro nás je to rarita (asi jako by byl právě třeba Meták pro amika)

11) 12.10.2015-09:34  -  Libor Malý    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Obrázků Navionů je na netu poměrně dost. Jeden užitečný odkaz přikládám.


 


A ještě korektura jedné fotky:


 


10) 12.10.2015-09:27  -  Libor Malý    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test


              

9) 08.10.2015-21:22  -  Milan Klouček    N.A. L-17B Navion, VALOM 72107 1:72 kit, fit test

Jo jo, takový trochu větší americký Metasokol. V prastarých Rozletech z konce čtyřicátých let na něj byly fotky, když to byla horká novinka (tuším tam byl i obrázek interiéru s odsunutou kabinou), později už k nám informace o tomhle letadle přestaly proudit a dneska ho skoro nikdo nezná. Podle fotek model vypadá hezky, hodně bude záležet na kvalitě povrchu, protože hodně Navionů létalo v barvě leštěného plechu.


A co se týče té krabičky, tak jsem zprvu měl dojem, že si Valom vypůjčil Gustu Hýbnera, ta zmršená perspektiva mi přišla nějaká povědomá.

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298367.1845

Reklama: Hračky |