Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint Válka do 31.12.18
AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018
Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 2623 / today visits: 2623

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
48) 21.05.2017-15:03  -  Vladimír Kafka    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

V zájmu vyváženého zpravodajství oživím staré téma.


Model se mi včera dostal poprvé do ruky, F-101 je vcelku mimo oblast mého zájmu, ale dostal jsem ho včera jako cenu na soutěži a z respektu k dárci si ho asi slepím.


Dnes jsem si výlisky hodně podrobně prohlížel. Co se týče řemeslného zpracování plastových dílů, je to nejspíš nejlepší shortrun, jaký jsem kdy měl v ruce. Nejenže se to vůbec nedá porovnávat s modely výrobců typu RS nebo AZ, ale je to i lepší než cokoliv, co jsem viděl třeba od Swordu a ty nejlepší modely Special Hobby (co jsem měl v ruce třeba série Meteoru, Fokkery XXI) se tomu leda blíží. Našel jsem tam jednu jedinou zalitou nebo nerovnoměrnou linku na celém modelu (velkém jako kráva) - asi milimetrový úsek vzadu na vřetenu pod směrovkou. Mřížky po stranách u kořenů křídel mohly vypadat lépe (nebo spíš být v leptu). Jinak je celý model krásně rovnoměrně rytý, má ostře vydefinované vystouplé detaily. Minimálně přesazené malé díly. Není tam jediný otřep. Bude stačit přeleštit a bez problémů to snese NMF. Resiny jsou dokonalé. Snad jenom čiré díly jsou trochu tlusté, zkreslují a budou chtít minimálně přeleštit.


Hodnotím jenom vzhled výlisků a odlitků, neřeším sestavitelnost ani historickou přesnost - nevylučuju, že později zapláču :)


Tady se nějaké porovnávání s Tamiyou fakt docela srandovně minulo :)) tohle by Tamiya mohla klidně přebalit (a to doslova - když mohla přebalit třeba Folgore od Italeri...).


Když už vyváženě ovšem: B-45, co jsem taky včera viděl, vypadá oproti Voodoo jako dost velký krok zpátky.


Liborovi Malému velký dík za fit testy - jediný důvod, proč sem občas chodím.

47) 07.11.2015-14:19  -  jenda    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

Když se tak dívám na stavbu dvou modelů od dvou výrobců, používajících ca stejné technologie, tak mi zde přijde hodnocení od pana Starého poněkud zcestné.


Já si tohle Voodoo koupím, protože se mi líbí a jak tak koukám, docela ujde i stavebně, což o Miráži říct nejde. Jinak, pane VaLom, těším se na Fokkera a doufám, že se dostane i na F.IX a HP Harrow.

46) 06.11.2015-10:39  -  T-rex    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

a kolečka do šachet vejdou? Já jen, aby se měřilo objektivně všem stejně...

45) 05.11.2015-20:50  -  nylon    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

Pan Malý a Galler jsou jediní kteří tady dávají fotky testovacích staveb modelů a myslím, že to je docela hodnocení objektivní.To jim nechci nějak lést někam ale je to tak.Škoda, že to někdo nedělá v technice.Taky záleží kdo je jak šikovnej, někdo v trocha tmelení nevidí žádnej problém a někdo i z perfektně pasující stavebnice vytvoří paskvil.Záleží na každým z nás jak co vidíme a hlavně chceme vidět.

44) 05.11.2015-17:36  -  Ekonom    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

To Libor Malý: Díky za test. Mám na cestě "průzkumáka". Do Vietnamu nemůže chybět.

43) 05.11.2015-13:17  -  PetrB    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

Me to prijde dobre, a velmi slusne sestavitelne (mam ho doma). I cena mi prijde akceptovatelna....je v tom i nejaky polyuretan a plechy...a lepsi F-101C nesezenu (ani za dvojansobne penize).


Mi prijde ze jsou tu borci, kteri luxusne postavi podstatne mene povedene modely (treba Vlada Saidl...ten se niceho nelekne a vysledek je vzdy vysoce nad prumerem bez ohledu jak moc je stavebnice "polotovar").

42) 05.11.2015-09:29  -  Pavel Šubr    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

Recenze za vlastní love většinou vypadají jinak,než když je redakce obdarována...s58

41) 05.11.2015-09:04  -  Egonom    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

Nylon má pravdu.

40) 05.11.2015-08:15  -  Libor Malý    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

Karel: stavebnici jsem za účelem fit testu zakoupil.

39) 04.11.2015-22:48  -  Karel    F-101C Voodoo, VALOM 1:72 kit No.72095, fit test

Libor Malý:  Model jsme platil z vlastní kapsy, nebo na recenzi dostal?

1  2  3  4  5  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711510992588.5905

Reklama: Hračky |