Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test
Special Hobby malý Carius
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 8983 / today visits: 8983

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
15) 29.01.2016-16:20  -  Marcel CB    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Jardo, je to karikatura v tom smyslu, že německý autor si utahuje z husitů - husa pije z kalicha.

14) 29.01.2016-16:05  -  Jarda Kubát    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

pane Jakl jak jste dospěl k názoru, že se jedná o karikaturu? Chápu-li dobře vaší poznámku že tanky take nestavime podle karikatur.


Pokud si projdete dobové zdroje, zjistíte, že tehdejší kresby jsou prostě na takovéto umělecké úrovni.


Dal jsem sem zdroj, předlohy jako reakci na "dementní husu z Ospreye" , abych vám doložil že jsem figurku "nespatlal" dle této publikace.


Nevím, jaké jsou pro vás věrohodné podklady z takto dávné doby, ale pro mě jsou prostě dobová vyobrazení hlavním zdrojem informací pro malování figurek. Figurkařina, je pokud jde o podklady opravdu jinde než tanky a letadla na které je moře fotek a proto vstahovat na podklady stejné požadavky prostě nelze.


k obrázku samotnému, na rozdíl od vás se domnívám že za pavézou s kalichem nejde o německé ozbrojence, symbol kalicha byl pro němce v té době symbolem kacířů a pokud se podíváte na zbraně oněch bojovníků, jsou to typické zbraně používané husity. Houfec za druhou pavézou pod praporcem s křížem (symbol katolíků) tyto zbraně nemá. Jízda a ozbrojenci pod korouhví rakouského vévody (má doměnka) také ne.

13) 29.01.2016-15:20  -  KarelD    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Nehádejte se. Tak si to každý namaluje, jak bude chtít.{#emotions_dlg.laughing}


12) 29.01.2016-15:02  -  Tomáš Jakl     Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Právě proto, že fotky z té doby nejsou, je potřeba být se všemi prameny velmi opatrný. Malovaný obrázek, i když je dobovy, zobrazuje především predstavu malíře. Modely tanků z druhé světové války také nestavime podle karikaikatur, publikovaných tehdy nepřátelskou stranou. A za b, malíři ve středověku malovali podle toho, co viděli kolem sebe. Takže, jestli je ten obrázek možné k něčemu použit, tak leda jako jeden z mnoha referenčních pramenů ke vzhledu německého ozbrojence před rokem 1437.


 

11) 29.01.2016-14:49  -  jirka dominec    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Jardo, jestli je to na mě: vůbec netuším, co si husiti kreslili na štít. Jsem ochoten věřit tomu, že pelikána nakreslili jako husu. A pokud to nebyli oni, mohl pelikána jako husu nakreslit ten německý malíř. Zřejmě to kreslil podle ústního podání, navíc z pozorování v rámci bitvy ("napadly nás fokewulfy se žlutým čumákem" - historici dodatečně zjistí, že žádné takové tam nebyly). Pro to ústní podání svědčí i ona podivná vozová hradba.


Na bodovačku s tím nechoď, zjevně ti chybí kvalitní podklady. (zde doplň smajlíka)

10) 29.01.2016-14:34  -  Jarda Kubát    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

výrobce, pokud je mi známo má pouze facebook:


https://www.facebook.com/GREY-WOLF-Miniatures-410349702463917/info/?tab=page_info


kontakt:


greywolf58"zavináč"email.cz

9) 29.01.2016-14:29  -  Jarda Kubát    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

to Zbyněk ... již v předešlém příspěvku jsem psal " ano, mohl jsem dát kalich s hostií, pelikána (u něj pochybuji že by někdo spojoval se sirotky) " , vím jak vypadal znak sirotčího polního vojka, ovšem obrázek na paveze je dle dobové kresby - husa a kalich.


Jirko, dobová kresba mi přijde prostě nejvěrohodnější. Soudobé rekonstrukce, pokud jsou seriozní většinou z dobových vyobrazení vychází, tak jsem se snažil postupovat i já. U figurkařiny jsem odkázání na takovéto zdroje, fotky z té doby prostě nejsou :-)

8) 29.01.2016-12:46  -  jirka dominec    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

Ten obrázek je zpráva ze čtvrté ruky. IMHO, má to být bojová hradba. A pelikán, to je vlastně taková husa.

7) 29.01.2016-12:38  -  lojza od vedle    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení

A prečo má súdruh v ruke volaků halůzku? Dajtě mu lahký gulomet!

6) 29.01.2016-12:30  -  MichalJ    Husita - Grey Wolf miniatures 75mm představení
A ta historická kresba je dobový humor, urážka, zesměšňování nepřítele a má ho urazit. Ale třeba to některý husita vzal s humorem čechům vlastním
1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711568532323.3826 forum

Reklama: Hračky