Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9541 / today visits: 9541

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
23) 05.02.2016-16:22  -  Vlasta    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

Nojo, tak si to pište jak chcete, ale můžete k tomu dávat vždy český překlad? To proto, aby Vám také Češi rozuměli. Nebo ne?

22) 04.02.2016-16:54  -  Jarda Galler    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

Vlasto, všeobecně jsou popisy stavby dost nudné, tak jsem to chtěl jen nějak obzvláštnit. Já už příště švédsky nic psát nebudu a vy za tím nic nehledejte...s19

21) 04.02.2016-16:25  -  Václav.L    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

Vlasta,


co by to tak mohlo být?...s5

20) 04.02.2016-15:16  -  Vlasta    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

Pane Gallere můžete napsat co to znamená neokoukaná "pure" roura? Prosím o překlad.

19) 04.02.2016-14:24  -  Jarda Galler    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

fresco: díval jsem se na odkazy na tvoji přestavbu a musím říct, že bych to tak nesvedl (proto můžeš moje dojmy klidně přeskočits1).


dle mého plusy a mínusy:
+ ta pravá neokoukaná "pure" roura i měřítko
+ velmi dobrá sestavitelnost
+ 109 dílů je tak akorát, aby to ještě bavilo a odsejpalo
+ žádné přibrušování dílů, vše sedí jak má


- pokud bych mohl radit, tak postup pro slepení trupu by byl následující: nejdříve nalepit podvozkovou šachtu a kokpit do jedné poloviny, trup zaklapnout (ale nelepit k sobě) a případné doladění polohy provést skrz nasávací otvor a nechat zaschnout. Po zaschnutí napasovat trysku a nakonec kužel, aby byl vystředěn - já jsem postupoval podle návodu a kužel mám mírně mimo osu
- palubku přibroušením snížit a mírně posunout vlevo ještě před vlepením do kokpitu, aby nevadila čelnímu sklu
- ostatní "mínusy" jsem zmínil a ještě zmíním u závěrečných fotek          

18) 04.02.2016-12:20  -  fresco    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

Kabíny Su-7,Su-9, Su-11 sa dosť podobali. Vzhľad kokpitu skutočného Su-11 poznám zatiaľ len z nejakých peroviek z netu. Už som spomínal, pomohol by resin kokpitu Su-7, myslím že to robí Neomega, predávajú to na burzách v taých igeliťáčkoch bez názvu výrobu a bez návodu. Ja som ho v minulosti použil na môj Su-9, ale ten nebol od Trumpeteru, ale prestavaný zo Su-7 OEZ Letohrad. Pred prístrojovou doskou som vyrobil podobnú krabicu obrazovky lokátora, ako má MiG-19PM používajúci rovnaké systémy rakiet. U Su-11 predpokladám, že by to mohlo vyzerať ako u Su-15, nakoľko využíval podobné systémy.  Vzhľd kabíny s resinovými doplkami je tuná. http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=84382    http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=89069   Do prednej i zadnej časti som ešte doplnil potrubie s ofukovacími trubicami zabraňujúcimi zahmlievaniu plexiskiel. Výroba z trubičiek bola dosť pracná. Do zadnej časti pasuje resinový diel so setu. Inak sa na tú Su-11 celkom teším, zo Su-7+konvezného setu podobného ako Su-9 by som už nešiel. Myslím že Red Star chystá výrobu aj kokpitu, tuná je motor AF-7 používaný na Su-7 až Su-11. https://www.facebook.com/redstarscalemodels  Len si neviem predstaviť tú cenu.

17) 03.02.2016-22:27  -  Jarda Galler    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

No, až to někdo budete lepit, tak si ty kola nechte klidně jak jsou - já jsem je narovnal...


Jinak děkuji všem co se zapojili do diskuse, těch nesrovnalostí s předlohou bude na modelu víc, ale to jde mimo rámec testu.


Ještě jeden foto dovětek k tomu kokpitu, kdyby chtěl někdo pátrat....a zítra test nějak shrnu a doplním fotkama.


 

16) 03.02.2016-20:04  -  Stanislav Šlechta    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

A nebrzdili Suchoje na zachumeleným letišti plužením?

15) 03.02.2016-18:24  -  Jozo Horvath    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

Dik Jardo,to by celkom slo napasovat na OEZ.


To Flipper nooo miernu zbiehavost maju aj lietadla,trebars na Su-25 je to krasne vydiet.Je to kvoli lepsej stabilite.

14) 03.02.2016-12:33  -  Flipper    Su-11 Fishpot, Trumpeter 1/48, fit test

Ten hlavny podvozok - na autach sa tusim nastavuje zbiehavost, nie?


 


Sealed

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298788.5474

Reklama: Hračky |