Fit test Special Hobby malý Eduard malý2 Plastic Planet malý
Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Eduard velkýdenní zobrazení: 7607 / today visits: 7607

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
22) 30.04.2016-22:32  -  Jarda Galler    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

Takže závěrem ještě pár fotek:          


Tamiya to samozřejmě není, ale pokud jsem něco v testu vysloveně nezmínil, tak mi to asi přišlo dobré. Co bych ale za 1350,- Kč (i s poštou) chtěl, je nějaký lepší návod - prakticky všechny detaily se musí dohledávat, což mě po dvou večerech už nebavilo. Je mi jasné, že tento model si asi nekoupí nějaký začátečník, ale jsou také modeláři, kteří nemají čas trávit hodiny na webu a chtějí si "jen tak lepit", když už si Hurikána koupili...a ono to nějak neodsejpá kvůli odfláknutému návodu, který jakoby nebyl (jo, žil jednou jeden, co dokázal zahrát i Hamleta bez Hamleta, ale to byl jinej machr...s1) 
Co jsem ale nezmínil, a co mi na modelu nesedí, jsou kola hlavního podvozku. Neměřil jsem je (raději ani jiné rozměry), ale jen podle origo fotek se mi ta modelová zdají větší...ale je to jen můj dojem.
Jinak povrchově se mi model líbí, jen negativní nýty a rytí nejsou ostré, u těch pozitivních jsem měl strach, že případné broušení bude u nich neopravitelné, ale naštěstí základní díly lícují velmi dobře. Všeobecně neoblíbené "vícepráce" nás čekají od zmíněných chladičů, přes šachty, otvory pro vypadávání nábojnic, zvýraznění pohyblivých ploch, vybavení kokpitu a otevření kabiny atd...a někdo si k tomu dodá ještě třeba otevřené klapky, krytky apod...
Jako vitríňák dost dobrý, do žádných větších akcí bych se na modelu ale nepouštěl.


 


 


 

21) 28.04.2016-19:12  -  Jarda Galler    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

Záleží na tom, co si kdo vybere 

20) 28.04.2016-12:51  -  petas    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

Mám ho doma, mám je dotaz na ty šachty. Ten rantl co je v předu tam opravdu nemá být???

19) 28.04.2016-10:44  -  Jarda Galler    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test


      


 

18) 28.04.2016-07:58  -  Čurila Plenkovič    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

Můžete prosím udělat fotografii na ocasní plochy kolmo z vrchu. Děkuji.

17) 28.04.2016-07:38  -  Libor Malý    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

Milan: hmmm, vypadá to tak. Pokud to nezkresluje fotka jde o typický problém většiny shortrunů. Teda aspoň těch, které prošly mýma rukama.

16) 27.04.2016-21:55  -  Milan Klouček    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

Jardo, jak tak koukám na ty VOP, tak ta spára ve spoji asi nebude ten hlavní problém. Horší je, že levá VOP je o pěkný kus více vpředu než ta pravá, což je zaviněno nestejnoměrným umístěním přechodových dílů na trupu a to bude chtít trochu hrubší zásah, kde hrozí poškození detailů na trupu.

15) 27.04.2016-09:22  -  Richard    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

Což o to, ta nádrž by se dala vcelku snadno vypreparovat i s tím obdélníkem, ale jak se ukazuje, to řešení nepostihuje, že je taky úzká. Takže já se asi vrátím k plánu a) Ovšem zatím začišťuju konstrukci kokpitu. Jakto, že ty to máš tak rychle?

14) 26.04.2016-21:56  -  Jarda Galler    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

No, když na tu šachtu tak koukám, tak s tím rozříznutím bych si to já rozmyslel, protože v místě řezu je (asi) olejová nádrž a tu nastavovat bych si netroufl - a potom by to ani neřešilo to, že šachta je spíš úzká, což mi vadí víc než nepovedené napojení "žlábků" pro podvozkové kryty - nejjednodušší nápravu bych viděl jako Martin Černý.  
Ale nebudu dělat ani to, protože tak to ve stavebnici bylo a je (viz následující fotky):            


...ale další až příště...

13) 26.04.2016-16:22  -  Richard    Hawker Hurricane Mk.IIc Trop, Fly 1/32, fit test

Tady někdo myslí hlavou! Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat! Díky Chory, to není špatnej nápad...

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1670576074.0968 forum