Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint Válka do 31.12.18
AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018
Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 2626 / today visits: 2626

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
28) 19.03.2017-14:52  -  Jarda Kubát    Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

Humbrol dělá obdobu pod názvem ClearFix.


Pokud by jste někdo tento postup zkoušel i v tomto něřítku podělte se o výsledek.

27) 19.03.2017-14:03  -  corsair    Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

Jirka


Ano,bohužel jsem název zkomolil správně Microscale Micro Kristal Klear: cena u nás kolem 100,- např. pokud se to smí u Nordlandu apod., lepím tím sklíčka, zalévám tím brýle i u pilotů co mám v rc modelech  měř. 1/8 apod.

26) 18.03.2017-18:09  -  Jarda Kubát     Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

díky za nápad.


Jednalo se o "fit test" stavbu bez úprav tak jak je nabízeno výrobcem, ale i pokud bych stavěl pro sebe volil bych cestu optického znázornění.


 

25) 18.03.2017-17:01  -  Jirka    Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

Jarda Kubát - asi Tvoje řešení s brýlemi nebylo špatné. Teď si tak uvědomuju že je to měřítko 1:48 a pilot není moc velký.


 


corsair - To je oficiální název toho prostředku? Díky.

24) 18.03.2017-16:26  -  corsair    Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

add brýle: vydlabat a zalít Krystalclearem od microscale...jen takový nápad

23) 18.03.2017-15:59  -  Jarda Kubát     Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

Jirko, děkuji.
Pokud jde o brýle, mohl jsem je natonovat do hnědé aby tolik opticky nevystupuvaly, ale co již nadělám, rozhodl jsem se pro modrou a takto to vyšlo :-)


Do hněda jsou pro porovnání na WWI pilotovi v tematu Black Dog pilot.


Dnes jsem na Panthers Cupu zakoupil pár dalších novinek, tak se budu snažit co nejdříve zveřejnit.

22) 18.03.2017-09:13  -  Jirka    Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

Jarda Kubát - povedl se Ti! Pilot je moc pěkný.


Možná snad jen ta skla na brýlích bych řešil jinak. Akorát nevím jak.Smajlik modelar

21) 17.03.2017-22:46  -  Jarda Kubát     Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

.... pozdě, ale přece. Po návštěvě očaře jsem snad schopen pokračovat v modelařině Cool a tak začnu napravením restů.


Zde je tedy foto (sorry za kvalitu) namalovaného pilota.


 


       


Pokud bude čas a nálada, pořídím lepší fotky.


Na figurce jsem si odzkoušel malování akrylem.


.. a místo závěru mohu jen napsat, že malba byla celkem příjemná a bavila.

20) 10.05.2016-16:05  -  Jirka     Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

Jarda Kubát ahoj.


Mám fotku pilota - podobného, jak je namalovaný na krabičce - v koženém kabátě. Má ale už ty "novější" pětiúhelné nárameníky a na obrátce je údajně podepsaná  - rok 1944. Je také vedla La-5.

19) 03.05.2016-22:07  -  Jarda Kubát    Pilot La-5, Plus Model 1/48 - fit test

figurka oddělena a začištěna


na hraně pláště je pár bublinek, doporučuji tmelit dvousložkovým tmelem


na noze je po oddělení od nálitků pčesazena forma 


bublina je i na bračně....... no a pohled ze zadu. Tak nevim zda byl roztrřitý pilot a nevzal si padák, či sculptor a padák zapoměl dodělat.


1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711510992605.9444

Reklama: Hračky |