HGW Aires HpH
Mr.Paint Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18
Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý
Fit test Galerie uživatel? Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 39096 / today visits: 39096

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
17) 10.10.2017-15:35  -  M. Tebich    Envoy ČSA

Errata - VOP samozřejmě odpovídá i OK-VIT.

16) 10.10.2017-15:33  -  M. Tebich    Envoy ČSA

Zkusím oživit tohle téma. Začal jsem si připravovat obtisky na stroj OK-BAL v původním zbarvení. A jak už to tak bývá, při studiu fotek jsem narazil na nesrovnalosti modelu od RS.  Uvádí se, že Envoye BAL, BAM byly tzv 1. verze/série, BAN a BAO druhé a VIT třetí. Měly by se lišit délkou motorových gondol, absencí vztlakových klapek, tvarem VOP, potahem křídla plátno/překližka. Přijde mi, že první verze měla i hlubší křidélka oproti ostatním.  Z výkresů jsem boužel sehnal jen monografii v LK. Ta zřejmě zobrazuje provedení druhé verze.  Je tu někdo, kdyoé by dokázal vzhledy verzí upřesnit nebo měl další výkresovou dokumentaci, případně kvalitní fotky řešící otázku hloubky křidélek, vzhledu plátěného křídla atd.?


Protože z modelu RS v krabičce s čs. imatrikulací vlastně nejde postavit žádná z variant létajích u nás.  Křídlo modelu odpovídá OK-VIT, gondoly OK-BAL(M), VOP pak OK-BAO(N). Slušnej guláš, nebo spíš základ pro stavbu WHAT-IF!

15) 17.10.2016-21:56  -  Milan Klouček    Envoy ČSA

Ta kůže na sedadlech by byla logická z důvodu údržby (je dobře omyvatelná), umělé náhražky se tehdy ještě moc nepěstovaly. Čalounění stropu a boků kabiny minimálně v horní části bych tipoval látkové.


Když jsem před lety v Duxfordu absolvoval vyhlídkový let v Dragon Rapidu, tak tam byl interiér čalouněný několika odstíny šedé koženky, což je sice praktické pro úklid po některých cestujících, ale asi to taky nebude úplně dobové.


Ten interiér Savoie z filmu má podobnou vypovídací hodnotu jako interiér vesmírné lodi Enterprise - kulisáci prostě rychle spíchli něco, co aspoň trochu vypadá jako letadlo, mimo jiné tam byly i padací dveře v podlaze...

14) 17.10.2016-19:01  -  Damir    Envoy ČSA

Dekuji pro krasne fotky a nove informace!

13) 17.10.2016-13:57  -  Stanislav Šlechta    Envoy ČSA

Tak se nám to pěkně rozjíždiCool


Ale tak mě napadlo ČSA spadalo pod MVP a výrobce (Airspeed) interiér zpracoval určitě dle požadavků zákazníka (ČSA nebo Vítkovických).Tak by se někde v archívu mohla válet kopie objednávky s požadavkem na vybavení letounu (jedno jestli v Anglii či ČSR).  Nebo se čalounilo až v ČSR i v tomto případě nějaký dokument měl existovat.


A co třeba interiér takový Savoie, Ten byl vyobrazen ve filmu z V. Burianem "Tři vejce do skla".Tak teď jde o to jak moc realisticky to pojali kulisáci z Barrandova.

12) 17.10.2016-12:44  -  Pavel Klouček    Envoy ČSA

Tady je pár snímků z časopisu Flight. Jsou z období 1934-37, takže zachycují různé verze. Nicméně na většině se jeví, že sedačky byly potažené kůží tmavší barvy, buď hnědou, nebo klidně do červena. U modelu z roku 1935 to vypadá na kůži světlou. Otázka je, jak moc luxusní byly kusy pro ČSA.

11) 17.10.2016-12:44  -  Stanislav Šlechta    Envoy ČSA

Podle téhle fotky by strop béžový mohl být. Cedule o kouření je jistě červená tak bych sedačky viděl červenohnědé, jejich rámy černé, lišta pod okny viděl bych to na nějaký proutěný úplet tj. sv. okr pod lištou je buď nějaký tmavý tapeciruňk nebo rovnou mahagonová překližka aby někdo neprokop plátěný potah. Mimochodem co se podívat do rychlíkového vozu ČSD 1.třídy s té doby mohly by být stajně barevné. ČSA byla taky státní firma a erár jak víme invencí moc nesršíCool

10) 17.10.2016-12:03  -  Mirek    Envoy ČSA

Tohle vypadá jako dobové foto Envoye. Na medovou mi to přijde moc tmavé, a alespoň na sedačkách manšestr není určitě. Ale jaké společnosti patřil nevíme, stejně tak, jako nevíme jestli naše byly ve stejných barvách, nebo byly objednány s jiným interiérem....


http://www.planetdiecast.com/hwdphotos/upload_tinymce/thumbnails/asenvoyinterior.jpg

9) 17.10.2016-10:53  -  jirka dominec    Envoy ČSA

Ten text v předválečném časopise je asi dobrý nápad, ale taky spousta práce. Kdybys něco našel, tak napiš - zřejmě tím potěšíš dost lidí (a další zklameš, že to mají blbě).


 

8) 17.10.2016-10:17  -  Damir    Envoy ČSA

Ano, jsem kontaktoval pana Obendraufovi, bohuzel nema zadne informace na interior. Tusim ze zadna fotka nebude pomoc (vsechno je cerbo-byle), bude to spis nejaki text ve nejakem prevalecnem casopisu.

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711513526472.2537

Reklama: Hračky |