Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9420 / today visits: 9420

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
24) 25.10.2016-18:43  -  David Hényk    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Jardo díky za test. Nedělám si iluze, že s tímhle bude práce jako na kostele, ale tu bestii musím mít doma

23) 25.10.2016-16:07  -  jirka dominec    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Já jsem nakonec koupil obdélníkové profily od Evergreenu, že je vezmu pilníkem, ale ještě jsem nesehnal dost dobré vůle, abych to zkusil.


A než to koupím, chtěl bych to vidět na vlastní oči, ne z e-shopu.


Ten potenciál vidím v náhradě rezinu - strašně se láme.

22) 25.10.2016-15:17  -  Libor Malý    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Sice tam asi nebude to co použil Jarda, nicméně je tam hafo jiného tak se to třeba hodí.

21) 25.10.2016-15:02  -  Libor Malý    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Nedělal to Contrail? Já mám tušení, že jsem kupoval podobné - duté trubičky a plastik byl podobně našedlý. Tuším že to měla v nabídce paní Müllerová z Brna, ale je to už dobrých 20 let.

20) 25.10.2016-14:59  -  Jarda Galler    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Není to až tak OOT  -  i když osobně jsem kapkovité profily od nákupu v Anglii nesháněl, tak je fakt, že se někdy opravdu hodí.


přikládám foto, co v balení bylo (ty nejmenší průřezy jsou již kulaté, bych řekl)


 


19) 25.10.2016-14:35  -  jirka dominec    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Je to OOT, ale absenci těchto profilů pokládám za díru na trhu. (zkoušel jsem sehnat profily k rezinovým dvojplošníkům, bezvýsledně). Snad si to nějaký startup přečte.

18) 25.10.2016-14:20  -  Jarda Galler    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Myslím si, že radám se tady nikdo bránit nebude - je jen otázka, jestli v dnešní době stavebnic, kdy většina lepičů očekává jednoduchou rychlou stavbu tohle někdo bude dělat - mluvím za sebe neb ocelový drátek ani měděnou trubičku vhodných rozměrů nemám (je to jako s recepty na vaření - podle některých se určitě dají uvařit skvělá jídla, ale potřebné ingredience málokdo doma má, navíc pracnost je vzhledem k výsledku často neúměrná).
P.S. dneska, po vytvrdnutí lepidla, stojí Harrow již šest hodin na kolech a podvozek zatím drží


 

17) 25.10.2016-10:44  -  Zbyněk Škopán    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

k podvozkovým vzpěrám:


dovolil bych si doporučit  nápad (já to používam u USN ponorek,   které mají v průřezu typickou kapku z kterého vychází samotný periskop...).


Tedy vezme se tenký ocelový  drátek a  mosazná tenkostěnná trubička... drátek  se protáhne  trubičkou a vše se splácne (citlivě) já k tomu používám  hodinářský svěráček do kterých  vložim  z plastu vypilovanou  "raznici"


mslím že vše může být  pevné a věrné


ale sorry  já jen proplovající, všemi nenáviděný  ponorkář  :-)

16) 24.10.2016-22:52  -  Jarda Galler    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Davide, já jsem ty kapkovitý profily kupoval kdysi v Anglii, ale výrobce už nevím - ale v balení bylo několik velikostí od cca 1,5mm do cca 4mm.


Jinak zpět k modelu: mám-li to porovnat s Bombayem od stejného výrobce, tak bych řekl, že Harrow je o něco horší na lepení.
Poloviny trupu se svojí délkou cca 36cm byly v mém případě trochu pokroucené a rytí na spodku se skoro ztrácí. Rovněž jejich lícování nebylo ideální a něco tmelu a dost broušení je potřeba.
Stejně jako u všech ostatních short runových výrobků je zde plno začišťování a lícování na sucho. Pro někoho bude asi také nutné nahradit některé díly stavebnice nebo alespoň jejich vylepšení.
Co se bohužel nezměnilo, je tragický návod.


Možná by se vše špatné dalo zapomenout při pohledu na nepřehlédnutelný stroj, který patří mezi typy jako jsou např. Whitley, Heyford, Wellesley... a samozřejmě již zmíněný Bombay (ještě Fairey Hendon by s k nim hodil)...ale to záleží na vkusu každého z nás.Tak pár posledních fotek:    


    

15) 21.10.2016-11:24  -  Marcel CB    H.P.54 Harrow Mk.II, Valom 1/72, fit test

Nevím, odkud Jarda, ale třeba Contrail Wing Struts...

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298210.42

Reklama: Hračky |