Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint Válka do 31.12.18
AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 530 / today visits: 530

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
14) 24.11.2016-16:27  -  banzai    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

Hm, to jsem si myslel.... fotka dokáže dost věcí zkreslit. Dík. Asi si ho nechám nadělit pod stromeček

13) 24.11.2016-10:39  -  Libor Malý    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

banzai: ono to je těžké pořízení. Když to vyfotím velký tak je vidět i sebemenší otřep, který bys na první pohled okem snad ani nespatřil, když to vyfotím malý tak nebude vidět nic z detailů. Šišatý tam není opravdu žádný díl. Trochu je potřeba začistit vzpěry podvozků, díly kokpitu a zbavit se vtoků, někde jsou i na styčných plochách dílů a taky z boku obrousit dosedací plochy bambulí co se nalepují na náběžku před podvozkovou šachtu.


Abych nezapomněl - v návodu není nakresleno umístění radiostanice, pro její díl jsou ale vedle otvoru v levé polovině trupu zarážky takže se dá poznat, kam má být díl přilepen.


Ještě bych zmínil jak je tvarovaný vršek trupu před kabinou, za povšimnutí stojí to, že tam není pravidelný oblouk jak mají některé jiné modely ale zlom, který byl na skutečných strojích.

12) 24.11.2016-10:23  -  banzai    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

Asi to bude fotkama, ale nějak mě to nenadchlo. Na těch fotkách vypadají některé menší díly trochu šišatě a nehezky - doufám se pletu??

11) 20.11.2016-12:57  -  Libor Malý    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

Začala příprava k barvení. Dělám mašinu z Pearl Harboru. P-40B tamtéž by měly mít standartní barevné schéma té doby - nahoře Olive Drab 41. Některé zdroje však připouštějí i možnost Dark Green 42. Důvodem údajně bylo, že olivovka zejména vlivem působění slunečních paprsků v řádu několika měsíců rapidně měnila svůj odstín. Také mám dilema ohledně zbarvení vrtulových listů - zepředu by měly být možná v barvě kovu, a i ve zbarvení disků kol - vnější snad neutral grey a vnitřní kov? Jinak jsem z fotek vysledoval, že na P-40 z Pearlu by měl spíš přijít čelní štítek s "okénkem" uprostřed (stavebnice nabízí dvě varianty štítku).


 
10) 19.11.2016-15:45  -  Libor Malý    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

Plechy jsou tam.


 


9) 19.11.2016-10:11  -  Libor Malý    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

Abych nezapomněl - dovnitř dám tyto plechy:


 


8) 18.11.2016-17:34  -  Libor Malý    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

Pokud bude při stavbě něco, co by stálo za zmínku, přidám další fotky. Ten kryt nad motorem bude třeba místy malinko poladit surfem napuštěným do spáry, někde je širší, ale dá se to přičíst na vrub tomu, že jsem styčné plochy při odstraňování vtoků víc přibrousil.


 7) 18.11.2016-10:22  -  Petr Vacek    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje
no mám ho také už doma - plast je v pohodě a jak píše Libor je stejný jak u Spita a Hurricana a tam teda žádný problém nebyl, jediné co mě připadne trošku "mělčí" jsou linky(rytí) paneláže , ale to je věc názoru a stačí jen lehce "linky" protáhnout, no a taky si každý může model ještě onýtovat - jinak krasavec !!!! Jsem zvědavý jak půjde dohromady ale zásadní problémy neočekávám.
6) 18.11.2016-08:36  -  Libor Malý    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

Nevím co se píše na MF, vím jen to, že plast je stejný jako u čtvrtek Spitfire I. a Hurricane I., které jsem tady taky představoval, oba modely slepil a nic takového mi na nich nepřišlo. P-40 jsem začal lepit včera večer, díly jdou do sebe opět bez sebemenších problémů, např. aerodynamický profil kryjící napojení křídla do trupu je udělán samostatně a pasuje excelentně že člověk nepozná, kde je spoj s trupem (u spoje s křídlem očekávám to samé). Mně tyto stavebnice absolutně vyhovují jak detaily (konstrukce kokpitu např.) tak provedením rytí i plastikem. Se Zdeňkem Šebestou, který mi model dovezl z Telfordu, protože u nás zatím v prodeji není, jsme ocenili i provedení naznačení plátna a žeber na ovládacích plochách.

5) 18.11.2016-08:11  -  Stanislav Šlechta    Curtiss P-40B Warhawk, AIRFIX 1:48, se představuje

A je to z toho sračkovitýho plastu jak se píše na MF?

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511568745.3799

Reklama: Hračky |