Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint Válka do 31.12.18
AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 532 / today visits: 532

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
21) 05.12.2016-19:57  -  Jarda Galler    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

Jestli jsem napsal na začátku fit testu, že jsem plánoval tento model dokončit, tak v průběhu stavby mě to přešlo...ale pak mi to nedalo a ačkoli má tento model všechny předpoklady k tomu, že by měl především letět, tak jsem jej, pro jeho neokoukanost dostal do stavu, kdy jej bez výčitek strčím do vitríny.
Pěkné a celkem přesné hodnocení napsal Z. Škopán na MF - nemám co bych k tomu dodal, snad jen, že jiný běžně dostupný model tohoto typu není, takže na všechny nářky na (ne)kvalitu a cenu musí britofilové brát to, co je.      ...a ještě jsem zapomněl jednu fotku na konec: 


 

20) 01.12.2016-15:02  -  Libor Malý    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

Tvé zprávy jsem si všiml až teď Zbyňku, ve chvíli, kdy sem chci dát výkres M.B.5. Třeba se někomu bude hodit. Tvůj přístup ke stavbě je OK. Jen si říkám, že vyšperkovávat jakýkoli polotovar je zbytečná ztráta času, ovšem to je můj přístup k věci, stejně jako každého, jestli si nějaký model koupí nebo ne. Smůlu pak vidím v tom, že se to vždycky prodá, ale z těch, co to koupí, to postaví málokdo a výrobce pak nabývá dojmu, že udělal dobrý model a nemá důvod vyvíjet příště snahu o zlepšení.


19) 24.11.2016-15:29  -  Zbyněk Škopán    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

Napíšu to asi takto. Modely stavím cca od roku 1970 a tak už za ta léta, když  člověk něco dostane do ruky tak asi  tuší  jestli  je to  špičkový model  nebo vyhodil peníze za sračku. Sednout ke kompu  a napsat názor je jedna věc, ale  chtěl jsem svojí  stavbou vyrazit  lidem "sympatizujícím" s touto firmou  z huby respektive "ruky na klavesnici"  nízké až pudové attaky.


Je o mě známo, že si servitky neberu, mojí výhodou je, že se považuji za lodičkáře/ponorkáře... letadýlka  stavím okrajově. Proto nejsem kromě  firmy ŘOP os. (která plní mé lodičkářské touhy ... viz novinka SMS Bodrog v 1/350) na žádné  jiné  firmě závislý.


Cena modelů jde nahoru  dovozové stavebnice  prochází zdražovacím průtokáčem zn. Corfix,  Domácí výrobci  potichu také lezou s cenou nahoru a tak modelařina začíná  jít opět zase do peněz. A tak mnoho  lidí začne  velmi zvažovat zda a co si koupí. Já osobně mám dvě měřítka pro to jak utratit peníze (upozorńuji že poctivě vydělané).  Chci buď raritu (ano  asi 80% mých ponorek jsou velmi drahé (až 95 USD) zahraniční resiny, pracně sháněné po celém světě pošta a porto)  nebo  chci "odpočinkovou" kvalitu.. za odpočinkovou cenu.


 


P.S. včera jsem  byl u zákazníka na výluce a vrátil jsem  se domu  až dnes ráno okolem 4 a  pak když jsem šel do práce tak jsem rozespalý  prohlížel M.B5 a co čert nechtěl updl mě na zem ... grr naštěstí jsem urazil jen prodloužení SOP na spodku..uff


 


Jinak Libore  to přihlašování přes e-mail je opruz.. nešlo by nějaké trvalé vyřešit

18) 24.11.2016-13:17  -  Libor Malý    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

Jinak jsem Zbyňku sledoval Tvé počínání a když jsem viděl co za úpravy na tom děláš tak jsem již z počátku měl pochybnosti jestli je příčinou maximální míra Tvého entusiasmu vůči danému typu a nebo absolutní ztráta soudnosti. Kolik práce to jen muselo dát, a přitom je to taková blbost s18.

17) 24.11.2016-12:49  -  Zbyněk Škopán    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

To stanislav šlechta....


při stavbě jsem o tom uvažoval.  Mám  dva vraky seafanga CMR a AZ ... kabina  je o poznání  menší.  navíc Spitfire/sefang/ spiteful   jsou  také o poznání menší  včetně menšího průřezu trupu a jiného radiusu  hřbetu.  DTO je  Tempest.  Nezdá se to ale M.B.5 je opravdu  velký.


Kabina musí být přímo  připravená k modelu aby pasovala  ve všech rovinách.

16) 23.11.2016-22:38  -  Libor Malý    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

Mirek: snad by to fungovalo, nicméně nejsem z těch, kteří by napravovali očividné chyby výrobku a trávili drahocenný čas nad jeho úpravami, navíc když zdaleka nejde jen o úpravy překrytu kokpitu. Výhodou výrobku pak může být, že ho z těch koupěchtivých postaví málokdo, protože většina si ho stejně zařadí jen do sbírky nepostavených krabic.

15) 23.11.2016-20:45  -  Mirek    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

Libore párkrát už jsem to dělal, a je to řešitelné. Jen si musíš udělat šablonku (třeba dřevěnou), do které ji při zahřívání vmačkáváš. Ale faktem je, že je to podstatně větší vopruz, než kdyby tam výrobce dal kabinku, která pasuje...

14) 23.11.2016-19:59  -  HonzaP    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

Kabina z Tempesta nebo ze Spita XVI sice vypadá podobně, ale má úplně jiný rozměr. V obou případech.

13) 23.11.2016-18:38  -  Jirka Š    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

Kabina z Tempesta vypadá na první pohled úplně stejně, chce to zkusit napasovat.

12) 23.11.2016-16:52  -  Stanislav Šlechta    Martin Baker M.B.5, AZ model 1/72, fit test

A nepasovala by tam kabinka z něčeho jiného namátkou Směrovácký Tempest, Edí Šestnácka?


Nějaký nahřívání nikam nevede,i kdyby se to tedy povedlo tak čelní štítek bude jak u Spitfire Mk F R 47

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511568749.9441

Reklama: Hračky |