Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9581 / today visits: 9581

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
22) 29.12.2016-18:59  -  Libor Malý    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

K nasazení zbylých dílů - sestav nádrží se závěsníky nebo vnějších krytů podvozku není co dodat, stačí je namáčknout do příslušných otvorů. Kryty jsem v místě styku s nohou raději pojistil kapičkou lepidla. Kabina je zavřená, vypadá tak líp než s krytem v otevřené poloze. Přidal jsem sloupky antén, protože je to model Mustangu nasazovaného z Iwo Jimy na "very long range missions" při doprovodu B-29 nad Japonsko. Ještě musím dát pár drátků imitujících antény na SOP.
21) 29.12.2016-12:58  -  Libor Malý    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Vrátím se ještě k překrytu kabiny - tady je vidět jeho správná pozice v otevřené poloze.


20) 28.12.2016-20:05  -  Libor Malý    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Došla řeč na obtisky. Výsostné znaky na trupu jsou z aršíku ze stavebnice. Jsou na první pohled "prkené", ale po aplikaci s pomocí Mr. Softeru (původního) a po vyschnutí kapaliny se přeci jen vcucly. Stejně ale bylo potřeba pomoci jim trochu do spár, k čemuž používám nehet ukazováčku vlastní pravé ruky, v  nýtových řadách pak nastoupilo nýtovadlo (na fotkách jsou znaky ještě bez něj). Nápis na přídi, kresba řezníka, symboly misí, znak pod kabinou a číslo jsou z aršíku Hussar Productions. Tyto jsou o poznání tenčí a na softer reagují o poznání líp a rychleji.19) 28.12.2016-12:10  -  Libor Malý    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Odsuvný překryt kabiny sedí v zavřené poloze docela obstojně, je dost na volno a proto se bez lepidla těžko vycentrovává. V otevřené poloze nesedí úplně echt. Díl má uprostřed znatelný šev.


 

18) 27.12.2016-07:17  -  Stanislav Šlechta    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Ajvaj co to je brr.Lepší asi prsknout rovnou černý surf nebo kamo RAF?

17) 26.12.2016-20:59  -  Libor Malý    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Posuvný kryt jsem chtěl nechat v otevřené poloze zafixovaný, ale když Standa tak hezky prosí, dám ho tam volně, ale až na nabarvený hřbet. Protože chci tentokrát - byť v rámci fit testu - model udělat nabarvený, začínám barvit. Použiji Alclady II, jako podklad dávám lesklou černou Gunze "Cé". Nikdy se mi zatím nestalo to, co nyní - na nastříkaných plochách se objevily místy matné skvrny. Přičítám to kvalitě výlisků, které nejsou ideálně hladké, což je u povrchu v barvě kovu alfa i omega úspěchu. Matné fleky nezmizely ani po opakovaném přestříkání barvou, nepomohlo ani přestříkání ředidlem na "céčka". Napadlo mě fouknout to lesklým Gunze lakem, zase nic. Nakonec mi pomohlo přestříkání Pledgem a na něj znovu lesklou černou. Bál jsem se tam ty fleky nechat, nevím co by to udělalo s Alcladama. Snad bude jistější fouknout celý model surfacerem po jeho předchozím přeleštění a až pak na to černý základ, což jsem neudělal, fit test je fit test se vším všudy a poradit si člověk obvykle dokáže.
 


 

16) 24.12.2016-14:07  -  Stanislav Šlechta    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Trvám na posuvném překrytu vidím to tam v návodu (šipka dolů a šipka směrem k čumáku) dovolím si použít fotku

15) 23.12.2016-21:28  -  Libor Malý    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Přikláním se k Jardově teorii,konstrukce trupu je řešena s co největším důrazem na eliminaci spojů.Za pozornost stojí taky správné vyosení náběhu SOP doleva.

14) 23.12.2016-20:32  -  Stanislav Šlechta    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Není to náhodou kvůli odsunovacímu překrytu flígra?


A na kliklak to teda vypadá to dost dobře, jak je na tom rozměrově, tvarově atd.

13) 23.12.2016-20:23  -  Jarda Galler    N.A. P-51D Mustang 1:48 MENG se představuje a fit test

Já bych řekl, že je to proto, aby na hřbetě nevznikla spára - jinej důvod mě nenapadá.

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511298967.3968

Reklama: Hračky |