Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint Válka do 31.12.18
AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018
Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 2587 / today visits: 2587

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
18) 25.01.2017-16:36  -  Jarda Galler    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Fine Molds nemám, ale jak jsem viděl na webu, tak FM není nýtovaný, nemá plechy, rovněž kokpit a motor se mi zdají méně detailní...a i kdyby se FM stavěl stejně dobře jako WK, a pokud se cenově modely příliš neliší, tak už jen z těchto výše jmenovaných důvodů se mi zdá volba pro Wingsy kits jasná. Tvarově a rozměrově jsem nic neporovnával.
Jako všechno ve fittestu, tak i toto je jen můj osobní pohled a výše jmenované přednosti WK pro jiného mohou být nepodstatné. Rovněž si každý může na webu najít vše o obou modelech a udělat si svůj názor...a k tomu tento fit test byl.

17) 25.01.2017-15:58  -  jiriva    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Trochu se mi z té diskuze vytratila podstata - tj. hodnocení modelu, případné srovnání s modelem jiného výrobce. Debata směřující pouze k ceně je nepřínosná, každý ať se rozhoduje sám,  netroufnul bych si hodnotit cenu modele a její přijatelnost, zvláště při pohledu na částku, kterou jsem obětoval za jiného japonce od firmy Marusan.


Nemáte někdo srovnání s FineMolds?

16) 25.01.2017-14:54  -  Jarda Galler    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Pokud jde o cenu našel jsem tohle, což už vypadá lépe..., ale kolik by chtěli za poštu, jsem dál nezkoumal http://armoryhobbyshop.com/index.php?route=product/product&path=30_47_2395&product_id=47486


Jinak souhlas - moc Claudů v tomhle měřítku na výběr není, takže kdo nekoukal na cenu FineMolds, tak asi ani nebude řešit cenu u tohoto výrobce. Potom je tu ale ještě CA (i když v jiné verzi) a ty byly kdysi za 500,- a potom ve výprodeji za 150,- ...a předpokládám, že kdo Clauda chtěl, tak má obě verze doma jako já. Jestli má ale cenu investovat do WingsyKits nechť si každý udělá obrázek sám (třeba i z tohoto čistě subjektivního fittestu). 
Výrobce plechů nedokážu odhadnout.

15) 25.01.2017-08:12  -  Libor Malý    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Ano, bráno tímto úhlem pohledu není cena zas až tak strašná, i když může být pro někoho vysoká. Spíš záleží na tom, kolik lidí je ochotno takovou investici udělat a kolik lidí je schopno žít bez Clauda ve svém kitníku dál.


Ještě k modelu, protože jsem ho měl chvíli v rukách. Určitě bych v něm za jeho cenu rád viděl barevný a ne pouze černobílý, i když Jarda píše že velmi přehledný, návod; přinejmenším pak alespoň barevná kamuflážní schémata. Lepty mě připadají jako by byly z dílny Extratechu. Nebo že by Marabu? Smajlik modelar

14) 25.01.2017-07:56  -  Aleš P    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Ta drahota modelu je relativní. Kdo chce model A5M ve čtvrtce, tak moc možností nemá. Fine Molds je na Ebay nejlevnější za cca 850,- Kč (v ČR není k sehnání). Když se připočte DPH a výpalné poště za celní odbavení, jsme na částce okolo 1200,- Kč. A tento model má navíc lepty...

13) 21.01.2017-21:55  -  Jarda Galler    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Dnešní mrazivý den jsem věnoval Claudovi a zde je výsledek - pokud ještě chybí nějaké detaily, tak ty nemají na test vliv.Co není ve fotoreportu a na co si právě vzpomínám - nejdřív plusy:


+ dlouho jsem neměl v ruce model, který by takhle krásně pasoval
+ nýtovaný povrch, který se mi zdá ale až moc jemný - snad na hliníkovém povrchu to bude OK
+ počet dílů "tak akorát"
+ plechové detaily povrchu jako poutací oka, závěsy, bomby..., které pozvednou vzhled modelu (ještě je tam nemám)
+ perfektní návod


..a nyní mínusy:


- při detailním pohledu je na menších dílech vidět nevyhlazená forma
- odtokové hrany jsou silnější než by mohly být
- na některých dílech motoru není skoro znát kde končí díl a kde začíná rámeček
- přes všechny klady je tento model nepřiměřeně drahý


              


 

12) 20.01.2017-15:25  -  KarelD    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

 


http://www.wingsykits.com/


 


https://www.facebook.com/Wingsykits/?fref=ts


  


Některé další informace o výrobci a výrobcích (zatím dva). Sami se popisují jako mladá ukrajinská firma … 

11) 20.01.2017-07:17  -  Radek Typlt    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

No to asi jo, tahle to vypadá , že to víš. :-)


No hlavně stavěj , a¨t aspoň vím jak to jde do sebe. Počkám na výprodeje a slevy. :-)

10) 19.01.2017-21:55  -  Jarda Galler    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Proč? To já právě také nevím proč to stojí tolik - proto jsem tam dal ten vykřičník (...a vidím, že jsem tam měl dát asi i otazník).

9) 19.01.2017-17:27  -  Radek Typlt    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

No tak schválně, proč ?


Povrch na urovni eduardí 109 a ta je asi tak za půlku.

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711510992419.9125

Reklama: Hračky |