Hájek Hobby do 14.9.19 Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý
Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 6429 / today visits: 6429

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
27) 01.02.2019-00:17  -  Jarda Galler    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

DEAD: sice dobře, že jsi nás všechny upozornil na tvarové chyby modelu, ale ve vypíchnuté citaci píšu, že tvarově jsem nic neporovnával, a proto tebou zmiňované tvarové chyby mi fakt nevadi.  Ostatnì výtky já považuji za marginální, ne-li naopak za klady...nechápu, jak může být pro někoho takto s citem  provedené nýtování za katastrofu, ale budiž, někomu  stačí linky. Na nekvalitních dobových fotkách z dálky toho fakt není moc vidět, ale to by se dalo říct i o celkových fotkách mnou postaveného modelu, kde už ty nýty taky nejsou skoro patrné. O nutnosti proškrábnout VOP jsem, mám pocit, psal ve fittestu. O technologickém rozdělení dílů ala 90. leta naštěstí nic nevím, ale nechám se poučit co je na tom špatnýho...


P.S: kdyby byly i ostatnì modely co mám ve sklepě z této nástrojárny, tak bych byl jedině rád -stavěl jsi to vůbec?

26) 31.01.2019-19:22  -  DEAD    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Jarda Galler pise:


Fine Molds nemám, ale jak jsem viděl na webu, tak FM není nýtovaný, nemá plechy, rovněž kokpit a motor se mi zdají méně detailní...a i kdyby se FM stavěl stejně dobře jako WK, a pokud se cenově modely příliš neliší, tak už jen z těchto výše jmenovaných důvodů se mi zdá volba pro Wingsy kits jasná. Tvarově a rozměrově jsem nic neporovnával.
Jako všechno ve fittestu, tak i toto je jen můj osobní pohled a výše jmenované přednosti WK pro jiného mohou být nepodstatné. Rovněž si každý může na webu najít vše o obou modelech a udělat si svůj názor...a k tomu tento fit test byl.
Jardo, a nevadi Ti, ze Wingsy ma chyb jak naseto - uzky trup v miste kokpitu (tam by nevlezlo ani japonske dite ), nakopnutou SOP (pozustatek nouzoveho pristani v Cine a nasledne dopravy do Ruska), zcela nestastne resene deleni mezi kormidly a stabilizatory VOP ustici v pocit plovouci VOP jako treba u F-14 a v neposledni rade to nestastne nytovani na celem modelu - ja vim, ze je to trend dnesni doby, ale pro neznale katastrofa.


Prictu-li k tomu fakt technologicke rozdeleni dilu odpovidajici 90-tym letum, nestastne umisteni vyhazovaku - oba tyto nedostatky jasne speji k zaveru, ze si Wingsy bohuzel vybrali pro svuj prvni model spatnou nastrojarnu a naslende lisovnu.


Chyby ve stavebnim navodu pricitam nepozornosti konstruktera/ kreslice - foto kamera a pristavaci hak na vsech verzich vsech vydanych Claudu, spatna cisla v houkoku markinzich...


Mam doma oba, resp. vsechny FM Claudy (i ty ranne z 90-tych let) a A5M2b od Wingsy a jednina vyhoda WK je ten leptik.


FM jsou rozhodne detailnejsi, jednodussi na slepeni a bez vyse zminenych chyb WK.


Jeste k tomu nytovani; ne ze by typ 96 Kansen nemel nyty, mel. Nicmene povrch masin byl osetren zakladovkou a nekolika vrstvami tlusteho hllinikoveho nateru. Jedine nyty, ktere jsou na dobodvych fotkach videt, jsou ty velke kolem preplatovani kridlo/trup, VOP/SOP/trup. Zbytek nytu je alit barvou. Je to krasne videt na fotech koristniho sroje 3-139.


Honza


DEAD


Hajicek

25) 11.01.2019-10:53  -  Libor Malý    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

zdenekse: pochvala zahřála i tak, líp než Jarda bych to nedalSmile

24) 11.01.2019-10:39  -  zdenekse    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Jarda Galler: Omlouvám se, omylem jsem Váš fit test přikl panu Malému. Takže dík za test patří Vám.


Libor Malý: Omluva i Vám, jinak to ale platí :)


Zdeněk

23) 11.01.2019-10:34  -  zdenekse    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Libor Malý: Na nazvětšovaných fotkách nic závadného není. Myslím, že samo sousloví "nazvětšované fotky" není nijak hanlivé. Naopak. Pro koupi Calude jsme se rozhodl po prohlédnutí Vašeho fit testu. Je na něm vidět, jak model perfektně sedí i detaily, a fotky jsou skvělé. Jen jsme si nerozuměli. Takže díky za test.


Jenda: přesně tak jsem to myslel :) A výsledek v reálu je v tomto přídadě výborný.

22) 10.01.2019-21:59  -  Jarda Galler    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Jak tak koukám, tak jsem sem nedal fotky hotového modelu...jen si vzpomínám, že ty obtisky byly stejně vynikající jako celý model - i když jsou na hliníku, tak krycí film není vidět (mně stačí, když já ho nevidím). Jo, hinomaru jsem stříkal, protože o stejnou červenou s ocasníma plochama jsem se ani nepokoušel.


    


 

21) 10.01.2019-18:07  -  jenda    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Na malých fotkách není nic moc poznat, na velkých zase vynikne kdejaká pitomost. Ale o to je pak příjemnější poznání v reálu, že to není až tak hrozné.

20) 10.01.2019-17:36  -  Libor Malý    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

zdenekse: co je na "nazvětšovaných" fotkách závadného? Jsou v nich popisky a ty jsou dle mého nejvíc vypovídající o kvalitě příslušné pasáže modelu. A nebo jsou lepší malé fotky na některých jiných modelářských serverech, ze kterých není často vidět nic? Možná záměrně proto, aby se dalo něco okecat?

19) 10.01.2019-14:07  -  zdenekse    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Claude jsem koupil na www.hajekhobby.cz ve 24% slevě za 818 Kč. Za plnou cenu se mi do toho nechtělo jít. Před chvílí jsem dostal balík a model je to podle mě výborný, vypadá samozřejmě o dost lépe než nazvětšované fotky. A chci pochváli pana Hájka. Model jsem zaplatil v úterý bankovní převodem asi ve 20 hod. Ráno šel na PPL a dneska (čtvrtek) ve 13 hod byl u mě.


Zdeněk

18) 25.01.2017-16:36  -  Jarda Galler    Mitsubishi A5M2b, WINGSY KITS 1:48, se představuje a fit test

Fine Molds nemám, ale jak jsem viděl na webu, tak FM není nýtovaný, nemá plechy, rovněž kokpit a motor se mi zdají méně detailní...a i kdyby se FM stavěl stejně dobře jako WK, a pokud se cenově modely příliš neliší, tak už jen z těchto výše jmenovaných důvodů se mi zdá volba pro Wingsy kits jasná. Tvarově a rozměrově jsem nic neporovnával.
Jako všechno ve fittestu, tak i toto je jen můj osobní pohled a výše jmenované přednosti WK pro jiného mohou být nepodstatné. Rovněž si každý může na webu najít vše o obou modelech a udělat si svůj názor...a k tomu tento fit test byl.

1  2  3  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711560920971.7072 forum

Reklama: Hračky