HGW Aires HpH
Mr.Paint Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18
Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý
Fit test Galerie uživatel? Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 39043 / today visits: 39043

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
6) 03.09.2017-23:30  -  Zdeněk Šebesta    Hawker Tempest 1:32 - doplňky CMK

Kompletní motor  CMK   určený  pro  model dvaatřicetinového  Tempestu   je  hotov  a již brzy   se objeví  na modelářském trhu. Zde jsou  fotografie  sestaveného motoru :


 


      

5) 04.03.2017-21:39  -  Zdeněk Šebesta    Hawker Tempest 1:32 - doplňky CMK
Pro modeláře ,kteří  označení na modelu raději  stříkají , připravila firma MH Models     na stavebnici Tempesta  několik sad  stříkacích  masek.

První  tři  jsou  určené  pro verzi  Tempest Mk.V. Jedná  se o  set   výsostného  označení a   dvě  sady  markingů  pro doposud  vydané stavebnice:


 


 

Další  tři  sady  jsou  určené  pro  verzi Tempest Mk.II:4) 26.02.2017-23:19  -  Zdeněk Šebesta    Hawker Tempest 1:32 - doplňky CMK

Takovým malým šperkem v modelu jsou palubní  desky polského výrobce Yahu. Většina  drobných popisek  i  čísla na stupnicích  přístrojů jsou čitelné! V nabídce  firmy nechybí  ani  deska  pro  dvaatřicetinového Tempesta.


  


3) 21.02.2017-22:11  -  Zdeněk Šebesta    Hawker Tempest 1:32 - doplňky CMK

Při výčtu  doplňků na dvatřicetinového Tempesta nemůžeme  opomenout  firmu Eduard.  Ta  pro tento  typ   vydala  sadu masek a  tři   leptané  sety:


 1.V prvním najdeme  díly k vylepšení především  interiéru :   


2.v samostatné  sadě  jsou  vztlakové  klapky , nechybí  jemné  nýtování  z obou stran:


      


3.poslední  z leptaných  sad  obsahuje  dvě sady  upínacích  pásů   z nové  série  tzv. Steel Belts:


¨  


4. sada  stříkacích masek  k n ástřiku  podvozkových  kol a překrytu kabiny:


  


2) 17.02.2017-21:53  -  Zdeněk Šebesta    Hawker Tempest 1:32 - doplňky CMK

K modelu Tempesta    od  firmy Special  Hobby  se na  modelářském  trhu objevila  řada  doplňků i od dalších tuzemských  výrobců.  Dnes  se podíváme  na  výrobky firmy HGW , jejímž  nosným programem jsou textilní pásy a  nový  druh bezlakových obtisků Wet Transfer.  K dispozici jsou  tři sety


1. samostatné  pásy
2. pásy + masky (oboustranné)
3. popisky  Wet Transfer , které  se  hodí i na  verzi Mk.II (krom markingu)


    


1) 14.02.2017  -  Zdeněk Šebesta    Hawker Tempest 1:32 - doplňky CMK

Na  velmi povedenou dvaatřicetinovou stavebnici modelu Hawker Tempest firmy Special Hobby  vydal   výrobce  CMK  několik doplňkových  setů. Zde  představujeme některé  z nich .  Ten  nejrozsáhlejší -  kompletní motorová  zástavba  se připravuje  a   měl  by  se  objevit  na trhu  ještě  letos.


 


1.Zbraňová  zástavba  . Ve stavebnici  Hawker  Tempest  Mk.II bylo možné najít  jako bonus   otevřený  prostor  zbraní  v levém křídle . Nyní  výrobce  vydává   identickou  zástavbu  do pravého  křídla . Doufejme,že  se v budoucnu  dočkáme  i kompletního  setu  do obou křídel .


         Další dva  sety  jsou určené  pro  vylepšení  hlavního podvozku a  ostruhy .  V prvním z nich nalezneme    obě podvozkové nohy   odlité    ze speciálního , následně   vypékaného  polyurethanu  se  zvýšenou pevností.


    


Set  určený  k vylepšení  ostruhy:


   


Zde je    3D modelace  motorové  zástavby Tempesta  představená  na letošním Norimberku:


  


 


Na závěr  připojuji   odkaz  na  velmi  pěknou  animaci  stavby modelu  Tempesta  ze zahraničí :


https://www.youtube.com/watch?v=hoL3Kcdax4g
1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711513526359.6671

Reklama: Hračky |