Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint Válka do 31.12.18
AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 529 / today visits: 529

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
15) 28.02.2017-08:15  -  Libor Malý    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

Závěrem ještě jedno prohození dílů, které ovšem nemá na sestavitelnost vliv: na str. 11 návodu jsou přední trupové vzpěry označeny A18 (pravá) a A16 (levá) - předpokládám že správně. Ve výřezech N a O na str. 13 návodu by pak správně měla být vzpěra A16 ve výřezu N a A18 ve výřezu O.

14) 27.02.2017-19:53  -  Libor Malý    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

JD: pro podobné účely jsem se koberců raději zbavil Smile.


 
13) 26.02.2017-18:59  -  jirka dominec    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

Zametat a klepat koberce. Předem.

12) 26.02.2017-18:40  -  Petr Prazak    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

Tak to plazení po podlaze asi známe všichni. Dovoluji si uvést  jeden  geninálně primitivní trik, který mě naučili  pánové z Eduardu na E-day, když jsem vyprávěl, jak mi vždy díly z leptů střílí neznámo kam. Dát planžetu s lepty či plastový rámeček do pytlíku a oddělit ho v něm. Pokud díl odstřelí, zůstane tam. Nechápu, proč jsem na to po pár desítkách let modelaří nepřišel sám, ale funguje to.

11) 26.02.2017-16:01  -  Libor Malý    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

Než se pustím do horního křídla něco na odlehčení. Samozřejmě že mi čirý díl o rozměru cca 3x2 mm (ale spíš míň) patřící doprostřed palubní desky ustřelil z pinzety. Viděl jsem, jak dopadl na hranu stolu, odrazil se zlehka a pak už jsem ho neviděl. Ale z místa dopadu neodskočil, a tak by mohl ležet někde v místě kolmého pádu. Takže na kolena. Dlaněmi jsem podlahu hladil a hladil, ale vinyl svou oběť ne a ne vydat. Na mé láteření zareagovala manželka, že prý umí hledat líp. No, pořádkumilovná je víc než dost, ale stejně jsem byl k jejímu kasání skeptický. A tak jsme zaklekli ve dvojici. Zase nic. Rezignoval jsem. Po chvíli volá žena,že by prý potřebovala dosypat krystalickou sůl do mlýnku. Tak jsem zahnul za roh do kuchyně, cca 4 metry vzdálenosti k pultu, dosypal sůl a vrátil se k modelu. Pak se ozvala žena: "Hele, nehledáš tohle?" a v prstech držela to sklíčko. Že prý viděla na podlaze zrnko soli a tak ho chtěla sebrat. Ještě že je taková pořádkumilovnáSurprised.

10) 26.02.2017-14:56  -  Libor Malý    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

Jenda: není.


 
9) 26.02.2017-13:15  -  jenda    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

A on je nějaký problém ty rámečky rozdělit na menší části, než to stříhat takhle zprostředka?

8) 26.02.2017-12:44  -  Libor Malý    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test
Jarda tady psal o nepohodlném dolování titěrných dílů umístěných uprostřed rámečku B. Já to řeším tak, že si příslušný díl podepřu levou rukou a bříškem ukazováčku, na kterém po odštípnutí z rámečku díl zůstane ležet.


7) 25.02.2017-23:08  -  jirka dominec    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

Jardo, ano.


Ten bazmek (pitotova trubice) má být vpravo (výjimečně nikde).

6) 25.02.2017-22:44  -  Libor Malý    SE.5a Wolseley Viper, Eduard 1/48, kat.č. 82131, fit test

Chyba tam je, až se dostanu k tomu stavebnímu kroku dám sem obrázky.

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511568740.2197

Reklama: Hračky |