Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý HGW
Mr.Paint Hájek Hobby
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 2145 / today visits: 2145

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
11) 02.05.2018-20:25  -  Zdeněk Šebesta    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

to Petrb:   přiznám  se, že jsem  takové  problémy s pasováním kokpitu  neměl. Kokpit mi  sedl  do modelu   bez  většího  problému.  Těmi  pásky jsem  si nepomáhal, jen jsem  je  tam   doplnil   podle  fotek  skutečného stroje  a manuálu :


  


 

10) 02.05.2018-16:06  -  Petrb    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

...jen pro upřesnění...litanie  níže je kritikou brasinoveho kokpitu, nikoliv modelu

9) 02.05.2018-16:04  -  Petrb    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

Pěkná práce. Co se týká resin kokpitu, tak na fotce modelu vidím celkem zajímavé vyřešený problém tloušťky stěn na boku kokpitu. Moje zkušenost je, že Brassin (podlaha a zadní přepážka) je v oblasti horního lemu sedačky úzká a kdyz k nemu podle plánu prilepim bocnice tak cely kolpit vyjde uzky. Pokud boky trupu zbrousim abych se dostal po vlepeni bočnic na modelovou tloušťku horní hrany kokpitu, tak mi za sedačkou na bocích vzniknou mezery.  Polud to neudělám, vyjde mi bocni tlostka hrany kokpitu nemodelobvá. Vy jste je jednoduše vyřešil zalepením proužkem (asi) plastu... ... nicméně to na realné předloze nevidím. Navíc to neřeší návaznost horní hrany sedačky a bočnic.  Chapu to jako elegantní a rychlé řešení nicméně je to jakýsi "workaround " který řeší konstrukcni chybu Brassinu a v tomto detailu neodpovídá předloze. Systematicka náprava by vyžadovaly výrobcem upravený díl (pro zajimavost...orovnejte si šířku plastové sedačky versus resin).

8) 01.05.2018-21:34  -  Zdeněk Šebesta    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

Pár  fotografií   dokončeného  brassinového motoru DB-601 E a  jeho zástavba   do modelu:


    


 

7) 05.01.2018-22:38  -  Zdeněk Šebesta    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

Brassinový kokpit   po sestavení :


 


6) 05.06.2017-21:49  -  Zdeněk Šebesta    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

A nyní  to hlavní - jednotlivé rezinové  díly:


             


 

5) 04.06.2017-22:31  -  Zdeněk Šebesta    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

Tak  a zde  je poslední , nejobsáhlejší  sada    určená  pro model Bf 109 F  - zástavba motoru a trupových zbraní. Dnes se  podíváme  stavební  návod , základní  sestavu  dílů, lepty  a obtisky.


           ¨


 

4) 19.04.2017-21:33  -  Zdeněk Šebesta    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

Další sada brassinových   doplňků  k modelu Bf 109 F   je  určena  pro vylepšení  kokpitu. Je mnohem  detailnější  než  plastové  díly  stavebnice. V případě  palubní  desky můžeme zvolit variantu  barevného leptu  na rezinovém  základě  anebo   celoresinový  odlitek s ciferníky  přístrojů  na obtiskovém aršíku. U mne vede plastická   celorezinová  varianta.  Upínací  pásy  jsou  v provedení  tzv. Steelbelts  s  plastickým stínováním.


              


 

3) 03.04.2017-22:09  -  Zdeněk Šebesta    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

Čtvrtou představenou sadou na Bf 109 F  jsou  podvozkové  nohy s příslušnými kryty.  Nohy  odlité z bronzu  jsou  mnohem  kvalitnější, než  doplňky  z  bíleho  kovu - jsou výrazně pevnější  a  hladší. Rezinové odvozkové kryty  ve srovnání  s plastovými jsou tenčí a  detailnější .


    


 


 


 


 


  


2) 31.03.2017-21:30  -  Zdeněk Šebesta    Messerschmitt Bf-109F, Eduard 1:48 - doplňky

Další  sadou na Bf 109 F  jsou klapky. Výhody  oproti plastovým dílům stavebnice v tomto případě  vidím dvě. Zaprvé  se  použitím setu  vyhneme  tmelení   propadliny  na  vrchní  straně   vztlakových  klapek, který  je  sice  v případě   výlisků  verze  F  výrazně   menší  než  u verze  G  ,ale  přesto  tam trochu je. Zadruhé   vrchní  klapka  za  chladičem  byla  ve  skutečnosti   složena    ze  dvou   dílů,mezi nimiž byla  podélná  štěrbina. V tomto případě   na rezinový  díl lepíme  ještě  plech. Ve stavebnici  naopak  štěrbina  chybí .


       

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711540342051.3605 forum

Reklama: Hračky