HpH Mr.Paint
Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 1108 / today visits: 1108

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
18) 12.07.2017-19:48  -  Jarda Galler    Avia B-534 mínus 1/2?

Standa Šlechta: možné je všechno, ale na té původní fotografii je vidět trupový kříž, takže ordnerské znaky asi nebyly. Barvy mohly být i jiné a vzhledem k zemědělskému zaměření Uda klidně mohlo jít i o světlou "traktorovou" zelenou známou také z poválečné produkce Zetorů. 
Já jsem ale i tak rád, že mám ve sbírce něco, co nikdo nemáSmajlik modelar

17) 12.07.2017-15:22  -  Stanislav ŠLECHTA    Avia B-534 mínus 1/2?

Jo ještě ke křížům. Nenapatlal tam spíš jako správný ordner spíš znaky "Sudetendeutsche Partei. Nebo barvy vlajky partaje?


 


  


16) 11.07.2017-19:36  -  Stanislav ŠLECHTA    Avia B-534 mínus 1/2?

Arsenitan měďnatý se v zahrádkářtví používal co by postřik proti mšicím, tak to grobmutteri určitě používala aby ji tahavěť nesežrala muškáty. Přeji další úspěšné historické bádání, neberte to ale jako podporu v nějakém nevědeckém formování vašeho alkoholismu. Jinak jestli máte pochybnosti vydejte se proti proudu řeky Labe a podívejte se v Pardubicích na Zelenou bránu aby jste si udělali představu jaký odstín ma ta zatrachtilá měděnka.

15) 11.07.2017-19:29  -  Jarek S.    Avia B-534 mínus 1/2?

Akorát pokud jsem dobře četl, tak šedozeleně přetřel jen místa s imatrikulaci a čs znaky. :) Takže zbytek by správně měl byt v khaki.

14) 11.07.2017-18:46  -  Jarda Kubát    Avia B-534 mínus 1/2?

nu pánové kdyby jste se drželi faktů jako Jarda Galler a nevěřili pohádkám o Svinibrodu (tento název v žádném pramenu hystorickém uveden není) bylo by vám jasno že tzv. Schweinfurter Grün to učitě nebyla, přikláním se k Jardově rokonstrukci :-)


Libore, asi si budeme muset spolu udělat exkurzi do hystorie :-) u Staré rybárny kudy k nám Eliška připlula.

13) 11.07.2017-17:01  -  jenda    Avia B-534 mínus 1/2?

A nebylo to náhodou hnědé? Vždyť to byli hnědokošiláči.

12) 11.07.2017-17:01  -  jirka dominec    Avia B-534 mínus 1/2?

To říká Hájek ...

11) 11.07.2017-16:53  -  Libor Malý    Avia B-534 mínus 1/2?

Též vyjadřuji pochybnost ke svinibrodské zelené.Jako nymburský rodák a trvalý obyvatel na to mám morální právo nejvyšší neb jak známo Nymburk před pasováním na město královské za dob Elišky Přemyslovny před tímto aktem Svinibrodem se zoval. Pochybnost má budiž podpořena barvou to zelenou v městském erbu jež spíše zelenkavou se jeví.Tongue out

10) 11.07.2017-15:51  -  banzai    Avia B-534 mínus 1/2?

To Standa Š: tzv. Schweinfurter Grün je mystická barva, sami obyvatelé Svinibrodu ji popisují jako zvláštní modro-hnědou (zakalený brod?) - tou to určitě nenatřel.....

9) 11.07.2017-10:26  -  Stanislav ŠLECHTA    Avia B-534 mínus 1/2?

Měl bych menší výhradu k tý zelený (RLM-02?). Podle mě použil spíš zeleň svinibrodskou co mu zbyla z opravy mlátičky.

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511238352.5296

Reklama: Hračky |