HGW Aires HpH
Mr.Paint Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18
Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý
Fit test Galerie uživatel? Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 39051 / today visits: 39051

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
12) 10.08.2017-19:53  -  Libor Malý    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

Další Murphyho zákon by mohl znít: "čím přesnější model tím víc možností, že se něco podělá". Viz foto níže.


     


11) 10.08.2017-10:27  -  Libor Malý    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

Na netu je několik walkaroundů, tady je fotečka na "zub" v zakončení výstupku na spodku trupu. Nějaká škvíra tam byla.

10) 08.08.2017-19:35  -  Libor Malý    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

Ještě pár fotek na model vybavený závěsníky.


   


9) 08.08.2017-15:57  -  Štefan Procházka    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

Libore, píši mejla, tak se ozvi.


ŠP

8) 08.08.2017-10:04  -  Martin Černý    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

S trupem jsem na tom obdobně jako ty. Nepatrná spára mne zůstala. Přepážka jde posunout o kousek dopředu a trup docvaknout, ale to má pak zase přepážka nepřirozenou pozici při srovnání s fotkama- moc vystupuje do kopitu. U sacáků jsem vhodnou polohu nakonec našel a při zatlačení uší ve spoji trochu prasklo a nakonec i sedělo. Je to opravdu na krev, možná až za. V tomto spoji by větší vůle nebyla naškodu. Zadní spoj křídla-  i minimální přesah má vliv na velikost mezery  pod koncem pouzdra. Tam je lepší to následně zabrousit a srovnat.

7) 08.08.2017-09:21  -  Libor Malý    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

Martin: díky za doplnění. Máš recht, křídlo vzadu pod "zubem" nemám domáčklé úplně, ale ten přesah je "nula nula nic" a přesto na to má vliv. Ale tlačil jsem to tam fakt silou, stejně tak i "uši", to levé jsem dokonce ohnul až dovnitř krytu, ale stejně vylezlo ven a přečuhovalo. Ten vnitřek je na usazení dílů fakt asi až moc "na krev" a někde se to možná šprajcuje. Jsem zvědav jak ti vyšel trup za kabinou, já mám přepážku za sedačkou celou uvnitř trupu, ale viděl jsem fotku, kde trochu vyčuhuje do kokpitu a půlky trupu na sebe pak sedí.


 


Abych nezapomněl, když už o tom diskutujeme, líbí se mi provedení kol hlavního podvozku s disky a pneu zvlášť, což velmi usnadní barvení.

6) 08.08.2017-07:57  -  Martin Černý    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

Ten zub , respektive díra u zakončení spodního pouzdra pod tryskou je v pořádku. Sice ne tak velká jak se povedla tobě, protože jsi nedomačknul díl křídla do trupu uplně přesně (pasuje to líp i bez broušení), ale je tam. Drobné potíže se setavou sacích kanálů mám taky, tam je to hodně o zkoušení na sucho a nebát se zatlačit "uši" kolem výstřelných kanálů silou do sacáku. Pak mě to sedlo docela dobře. Vidím že křídlo tě nesedí - spodní plocha za náběžkou. Mě taky ne, je potřeba  srazit tloušťku spodní díl křídla za dělící spárou ( to je pro další stavitele). Obdobně jsem musel ztenčit tloušťku u SOP, jinak vystupovala po složení trupu z obrysu. Díry v horním potahu křídla také nechápu, na předloze jsem si jich nevšiml, v tom místě je pouze obdélníková krytka o stejné velikosti jako díra. Asi nějaká asijská inovace. Já je zatmelím.


Model je to pěkný za dobrou cenu, má některé nedostatky které si mohli odpustit, viz třeba naprosto chybějící zadní trupové závěsníky tak typické a hojně používané právě pro Kfiry, na přídi  chybějicí podélná linka paneláže či jen jedna supersonická nádrž v krabici.

5) 07.08.2017-10:55  -  Libor Malý    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

Tak jsem se do něj pustil. Rozmazaného návodu si nevšímejte, model jsem stavěl podle kopie z návodu vytisknutého ze skenů z netu.


                 


4) 03.08.2017-07:51  -  Libor Malý    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

Tom: dírka tam jakási je, byla i na testshotech, uvidím při fit testu jaký má význam, pustím se do něj snad už dnes.

3) 01.08.2017-18:35  -  Tom    IAI Kfir C2/C7, AMK 1:72, fit test

to tam opravdu vidím díru skrz křídlo na upevnění hlavních podvozků?? Smajlik modelar

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711513526380.0883

Reklama: Hračky |