Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 7092 / today visits: 7092

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
10) 07.12.2017-21:41  -  Ivan Gruncl    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Posun

9) 04.12.2017-19:25  -  Ivan Gruncl    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Tak po delší odmlce něco nového na Ki 30 a Ki 32.


Ki 32 je slepen a opraveno rytí, bez potíží. Na spodku motorového krytu jsem odřezal lamely chlazení a udělám je nové, protože ty na modelu byly moc tlusté. Udělám též chladič, protože jakmile tam vlepím slabé lamely bude sem moc vidět.


Horší to je s Ki 30, protože jsem musel vlepit kousek plastiku na odtokovou hranu křídla (chybělo kus křídla), dále jsem musel vytmelit propadlý spodek obou křídel(tmelu tak na 10 modelů), aby to bylo v rovině, ale nejhorší je to, že pokud se na to dívám zepředu přijde mi levá část uchycení křídla výše, než pravá, což opravit nejde.


       

8) 05.11.2017-22:14  -  Ivan Gruncl    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Dnes jsem nalepil křidélka a zakrouškoval jsem, kde všude se musí tmelit. Problém je i s udržením geometrie, protože modely nemají žádné uchycení, ani kolíčky a vše se lepí natupu.


U Ki 32 je toho tmelení opravdu hodně, ale u Ki 30 se tmelu nevyhnete, zde je zase nutné dotmelit na spodku chybející kus plastu, který pokud vám sedí nahoře, nesedí to dole....


    


 


 


 


 


  


7) 25.10.2017-21:36  -  Ivan Gruncl    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Tak slepeny trupy se vším vybavením. Na KI 32 jsem musel trochu trup stáhnout svěrkou, aby sedli obě půlky k sobě, ale nakonec se to podařilo.  Ki 30 deděla na první dobrou....


Přístojové desky jsem vymaloval ručně.


 4

6) 22.10.2017-20:32  -  Ivan Gruncl    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Tak dnešní fotky upravený trup s olejíčky a podlaha, která je připravena k zalepení do trupu.


    


5) 10.10.2017-20:31  -  Ivan Gruncl    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Dnes mám pro vás připravené fotky interiéru, který jsem udělal od nuly, protože v originále je něco jako sedadla a podlaha, nicméně nic z toho není použitelné. Ze zbytků a plastu jsem podle výkresu udělal komplet interiér a vybavil ho pásy od Eduardů. Udělal jsem z plechu též hřbet mezi pilotem a střelcem, který výrobce vůbec neřeší...Následně jsem vše nastříkal interiérovou barvou.


     


 

4) 02.10.2017-10:08  -  jirka dominec    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Myslel jsem si, že to Legato je překopaná Pavla. Není.

3) 02.10.2017-08:57  -  jenda    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Lepší a novější model Mary dělá A-model.

2) 02.10.2017-07:20  -  banzai    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Vcelku s KOLY, prosímich..... Smajlik modelar okénka NEBYLA.... ZTENČIT...  a trošku to po sobě prosím číst, tohle je fakt humáč!


Komenský by hořce zaplakal.......

1) 01.10.2017  -  Ivan Gruncl    KI 30 versus KI 32 v měřítku 1/72

Dovolím si otevřít tento chlívek, věnovaný páteřním bombardérům, které používala japonská armáda při pozemních konfliktech hlavně v Číně, Barmě a Indočíně.


Mám oba typy, které jsou sice obě vyrobeny technologií Shortrun, ale jsou mezi nima desítky let rozdíl.


KI 30 je ze stáje Legato a je jí pár let, součástí je resinový motor, kola a bomby. Rytí je jemné a docela pěkné. Bohužel odtokovka křídel a je tlustá, proto je třeba ji stenčit na tloušku papíru, aby na odtokové hraně nebyla tlouška pancéřové lodi Tirpitz. Slepil jsem motorový kryt, ale nevešel se mi tam resinový odlitek, takže jsem brousil jak kryt motoru, tak vlastní resin, až se mi to tam vešlo. Dále jsem slepil bačkory podvozku a musel jsem vybrousit ze spodní části správný tvar. Dlaší hotovou částí mám slepený cocpit, který jsem nastříkal interiérovozu barvou Kawasaki.


Druhý model je ze stáje Special Hobby, ale tenkráte to je model letitý - mám ho doma asi 25 let....


Model je též vyroben technologií Shortrun, ale zde je rytí minimální a všechny drobné odlitky jsou nepoužitelné, protože jsou tak zaneseny platem, že čištění by bylo jenomztrátou času. Do trupu jsem z vnitřní strany udělal zarážky pro podlahu. Kabina je VACU. Podvozkové nohy jsou v celku s kolami, což není moc pěkné. Kryty použi, ale kola dám nová - nějaké ze starých zásob. Z vnitřní stravy trupu jsem udělal nové žebrování. Dále jsem do trupu udělal boční okénka, která zde nebyly...


  


1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711513484092.1644

Reklama: Hračky |