Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby Hauler do 31.05.2019
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 1064 / today visits: 1064

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
8) 15.07.2018-22:19  -  Zdeněk Šebesta    Firma APC Decals představuje

Další   obtiskový  set  je  určený   pro  dvaasedmdesátkový   model Iljušinu Il-10 / Avia B.33.  Nabízí  celkem  dvanáct    markingů  strojů   používaných  v našem poválečném letectvu.  Doufejme, že  se objeví  i ve  čtvrtkové  verzi:


  


    7) 11.07.2018-22:48  -  Jirka    Firma APC Decals představuje

Díky.


Zajímavé. Ať se firmě daří!

6) 11.07.2018-22:01  -  Zdeněk Šebesta    Firma APC Decals představuje

Na  Kit Saloonu v Lysé  firma  APC Decals představila několik novinek  týkajících   se především československého  letectva. První z nich jsou dvě  čtvrtkové sady   mapující  službu Lavočkinů La-7  v našem  poválečném letectvu :


   
   


 


Oba   aršíky  jsou dostupné  též  v dvaasedmdesátkové  variantě:


  


5) 01.11.2017-22:34  -  Zdeněk Šebesta    Firma APC Decals představuje

to MIG:  já  obtisky  po nanesení  přestříkávám    lesklým či pololesklým lakem /  GSI, Mr. Paint /  a    s  žádnou reakcí  těchto  obtisků  nebyl problém. Syntetiku  bych  nepoužíval  , protože  většina   následných   patinovacích   přípravků /  washe  , filtry  / , které  se běžně používají  je převážně na syntetické   bázi  a  to by byl   v kontaktu  se syntetickým lakem  problém.

4) 31.10.2017-09:29  -  Luboš Vinař    Firma APC Decals představuje

To MiG: Můžu se zeptat, kdy jste obtisky kupoval? Rád bych si jen ověřil že jsou to obtisky z nové produkce. A podívám se na to. Díky.

3) 29.10.2017-23:52  -  MiG    Firma APC Decals představuje

U těch obtisků ještě pozor na jednu věc. Nesmí se přestříkat Gunze C lakem. Tam jsem koukal - bezrpostředně po stříknutí matného laku to bylo Ok, pak se po pár minutách černý obtisk změnil v bílý. Takže jedině syntetikou, to bylo v pořádku

2) 28.10.2017-18:20  -  Geronimo    Firma APC Decals představuje

Pane Šebesta - vďaka za informaciu - dobrý tip Smajlik modelar

1) 27.10.2017  -  Zdeněk Šebesta    Firma APC Decals představuje

Měl  jsem  možnost  otestovat   obtisky  ,které  jsou v nabídce   firmy  APC  Decals. Výrobce  nabízí   kromě   řady   vlastních   obtiskových  archů , týkajících  se především našeho letectva ,také  zakázkový tisk . Obtisky  jsou tištěny  digitální  technologií a na rozdíl od  běžně používaných  laserových  či inkoustových tiskáren  umí výrobce  tisknout  i bílou  barvu. Současně  zachovává hlavní  výhody   výše  zmíněných  tiskáren  -  malonákladový  tisk  za  rozumnou  cenu.  Více  informací  ohledně  zakázkového  tisku  naleznete  na   odkazu  www.vinar.cz.


Při testu  mne  zajímala  především kryvost    bílé barvy , která  je  velmi dobrá  i na   tmavém podkladu  a  dále  rastr  tisku, Zde  záleží  na odstínu  barvy. V případě    základních  odstínů/  červená, modrá, černá, bílá../  rastr  prakticky  není  žádný. V případě  některých  variací odstínů / třeba  žlutá , pleťová /   je při   zvětšení   rastr  trochu patrný.


Shrnuto - výhody  tohoto  tisku:


-možnost  tisku vlastních  obtisků  v minimálních  nákladech, již  od jednoho kusu


-rychlost tisku


-nízká  cena tisku  při malém počtu  obtisků


-možnost  tisknout  jakoukoliv barvu


-a  samozřejmě  tisk bílé barvy


 


Nevýhody:


-čirý  lak  je po celé ploše   archu, nutnost   obstřihnutí


-rastrový  tisk ,  patrný  v případě  některých  barev


 


Zde jsou  na ukázku  dva  archy   z  produkce  výrobce :  obtisky  určené  pro  čtvrtkový  model   K-65 Čáp a  dvaatřicetinový  Albatros D.III Oeffag, oba   ve zbarvení  československého letectva:


    


Zde  je patrný  v detailu  dobrý  soutisk, odstíny barev a  minimální  rastr:


  


    


  


Zde  jsou  vidět  při velkém  zvětšení  drobné  popisky  vytištěné  touto  technologií   aplikované  na černý  podklad :


  


 


 


 

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711550447575.6824 forum

Reklama: Hračky