Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký  

denní zobrazení: 1549 / today visits: 1549

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
8) 29.01.2018-21:31  -  Ivan Gruncl    Nebezpečný drobek se dvěma žihadly - Aneb BIBER v měřítku 1/72

Tak dnes mám v základní šedé H 324, ostatní kamo budu dělat štětcem, protože vzhledem k titěrnosti modelu nevím, jak takto složitou kamo mám stříkat.... Tak snad to nebude moc vidět...   

7) 21.01.2018-20:45  -  Ivan Gruncl    Nebezpečný drobek se dvěma žihadly - Aneb BIBER v měřítku 1/72

Dnešní várka části stavby nového Biberu. Dnes slepaný trup včetně oken, vše pasuje velice dobře, ale je opravdu problém očistit drobné části vzhledem k drobnostem těchto částí. Podařilo se mi rozlámat jak náhon směrového kormidla, tak nosník na bocích terupu ponorky. Slepení těchto drobných částí bylo trochu problematické....


Jako další jsou zde slepená torpéda, plastové je vytmelené, ale jejich lodní šroub je opravdu velice tlustý a nepěkný. Mám hotová i resinová, ale zde jsem nepochopil záměr výrobce. Torpédo je dělené asi v jedné třetině a příď je šišatá, takže je nutné přechod přetmelit. Nevím, jak to povedlo, ale asi je šišatý i máster, protože šišatá jsou všechny  kusy, které jsou součástí sady. Vytmelením a přebroušením přijdete o krytky, které jsem si vyrobil nové z hliníkové folie.


Nicméně je nejen kratší - což spíše odpovídá délce miniponorky, než plastové torpédo, ale je i mnohem detailnější.


Takže určitě vybavím Bibera resinovými torpédy....


  

6) 12.01.2018-22:55  -  Ivan Gruncl    Nebezpečný drobek se dvěma žihadly - Aneb BIBER v měřítku 1/72

Začal jsem stavbu Biberu. Do trupu Jsem vlepil sedačku a přístrojovou desku včetně kormidla. V návodu je sice uvefdeno, že se má sedačka umístit do otvorů, ale ty zde nejsou. V návodu je přiložen opravný návod, kde je vidět, že se má kabina nalepit natupo. Vnitřek jsem nahřel světlou Slonovou kostí.


Okýnka bylo nutné trochu přibrousit, aby se tam věšla. Jinak to pěkně pasuje do sebe....


     


5) 17.12.2017-19:19  -  Ivan Gruncl    Nebezpečný drobek se dvěma žihadly - Aneb BIBER v měřítku 1/72

Tak dnes bych rád představil sadu, kterou k plastovému modelu připravil výrobce z rezinu.


V sadě naleznete 3 ks torpéd rozložených ze dvou dílů, dále stabilizační plochy a šrouby pro pohon torpéda a na příď roznědku. Je zde přehledný návod včetně barevného schema.


Výhodou je krásně kulatý tvar, který ne vždy vznikne při začišťování plastových kulatých částí a též modelovější šroub a roznětku, takže suma sumárum, já určitě na stavbu použiji resinová torpéda.


Moc pěkná sada, kterou využijeme nejenom na Bibera, ale i na letouny nesoucí torpeda.  


4) 08.12.2017-14:21  -  admin    Nebezpečný drobek se dvěma žihadly - Aneb BIBER v měřítku 1/72

Posun.

3) 06.11.2017-11:56  -  kragh    Nebezpečný drobek se dvěma žihadly - Aneb BIBER v měřítku 1/72

Už to mám ve skříni. V prosinci by měl být podval na kterém to vozili (takySH), vhodný tahač se asi taky sežene (zatím jsem to moc nestudoval). Bude pěkná sestava ve vitríně, tedy pokud to nezmrším WinkLaughing

2) 04.11.2017-21:20  -  Ivan Gruncl    Nebezpečný drobek se dvěma žihadly - Aneb BIBER v měřítku 1/72

A teď ty fotečky výůislků....


    


1) 04.11.2017  -  Ivan Gruncl    Nebezpečný drobek se dvěma žihadly - Aneb BIBER v měřítku 1/72

Dnes bych rád představil novinku od firmy Special Hobby a to miniponorku BIBER v měřítku 1/72.


Ikdyž lodě ani ponorky nejsou mojí specialiazací, neodolal jsem když jsem viděl tento krásný stroj a rozhodl se s vámi podělit o dojmy z této stavebnice.


Model je uložen v kartónové krabici s pěknou kresbou útočítího Spitfire, který miniponorku napadá někde před základnou Anglických lodí. Z druhé strany krabice je kamuflážní schema, která nám nabízí několik variant zbarvení. Mě se nejvíce líbí ta se žraločí tlamou.


Uvnitř krabice naleznete tři rámečky z šedého plastu a jeden s malými okýnky, kterými se orientoval pilot ponorky. Dále je zde malý aršík na polepení Bibera.


V přiloženém návodu neleznete historii plavidla a dále stavební návod, který vás provede stavbou.


Líbí se mi, že stavebnice obsahuje i stojan na uložení ponorky. Dále je zde popis  všech kamufláží a  dále výrobce vloženým letákem nabízí i resinové torpéda místo plastových.


Plastové díly jsou s velice pěknými detaily odstříknuty bez kazů a otřepů. Bohužel šrouby pohonu torpéd jsou velice tlusté moc by jim pomohlo, pokud by výrobce dodal tuto část v leptu - já se poohlédnu ve vrakovišti. To samé platí i pro lodní šroub miniponorky.


Ostatně předtavu si můžete udělat sami z přiložených fotografií.


 
        

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711593907641.9054 forum

Reklama: Hračky