Hauler do 31.05.2019 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 2550 / today visits: 2550

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
5) 06.02.2018-22:19  -  Pavel Klouček    MiniArt Bantam 40 BRC-pohled od krabičky www.modelimex.cz

To Radek Pelikán: ano původně měl Willys Quada, stejně jako Ford měl Pygmyho, ale do sériové produkce už šel MA a GP. Nutno podotknout, že Bantam opravdu stál u zrodu koncepce jeepu jak ho známe a ostatní dva výrobci se nechali velmi inspirovat.

4) 06.02.2018-19:51  -  Radek Pelikán    MiniArt Bantam 40 BRC-pohled od krabičky www.modelimex.cz

A neúčastnil se Willys té soutěže náhodou s Quadem?

3) 06.02.2018-17:40  -  Pavel Klouček    MiniArt Bantam 40 BRC-pohled od krabičky www.modelimex.cz

Já bych si jen dovolil poněkud oponovat části o historii vozidla. Bantam žádnou výrobu Willysu nepředával. Bantam byl jedním ze tří účastníků armádní soutěže o čtvrttunový víceúčelový vůz 4x4 spolu s Willysem a Fordem. Všichni tři účastníci navrhli velmi podobná vozidla a každý z nich také vyrobil určitou sérii. Bantam svůj BRC40, Ford vůz GP a Willys svoje MAčko. Výsledný model Willys MB je pak takovým kompilátem nejlepších nápadů ze všech projektů. Protože Bantam nebyl schopen dostatečně zajistit sériovou výrobu vozů, podělil se o ni Willys a Ford a na Bantama zbyla výroba vleků. Jinak pro zajímavost jeden kus se nalézá v soukromé sbírce v ČR.

2) 06.02.2018-17:28  -  KING TIGER    MiniArt Bantam 40 BRC-pohled od krabičky

Rámečky:


A)  


B)
 


Ca/Cb)  


D)
Da)Lepty:Obtisky a transparentní díly: 


Za poskytnutý model bych rád poděkoval dovozci, firmě Modelimex.
V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 06.02.2018  -  KING TIGER    MiniArt Bantam 40 BRC-pohled od krabičky www.modelimex.cz

MiniArt 1:35


Kat.č. 35212

Bantam 40 BRCBantam BRC je třetí generace z Bantamu, po původním Bantam Pilotu a BRC-60. Po úspěšném splnění požadavků armády na průzkumné vozidlo byl BRC-40 vybrán pro sériovou výrobu. Část výroby byla odeslána v rámci Lend Lease spojeneckým státům o celkovém počtu 2605. Vyráběn byl od 31.března do 6. prosince 1941. Neschopnost Bantama udržet krok s rychlou výrobou válečných vozidel a omezeným výrobním zázemím vedlo k rozhodnutí armády o předání části výroby i firmě Willys, která dodávala podobné vozidlo Bantamově designu.Model přestavuje již dříve vydanou stavebnici U.S. Truck Bantam 40-BRC w/crew (35014) a následně byl ztvárněnou i pod druhým přebalem British Staff Car w/crew (35050). V krabičce s atraktivním obalem nalezneme pět rámečků ze světle šedé hmoty, jeden s transparentními díly, leptanou planžetu a obtisky. Model i přes své stáří neztrácí preciznost lisování a ostrost detailů. Stavba podvozku není složitá, MiniArt nebyl tolik maximalistický v množství dílů jako u novějších stavebnic. Rám samotný je v jednom celku a obsahuje olejovou vanu a část motoru, tím se modelář vyhne případnému trápení s přesným umístěním. V podobném provedení jsou zhotoveny i nápravy, oboje celky mají pěkné detaily. Práci nám usnadní i zpracování karosérie. Většina celků je lisována jako celek, což šetří čas při sestavování. Motor je kompletní a lze ho ponechat otevřený, model obsahuje i podpěru pro kapotu. Modelář jen doplní rozvody, dle fotografií. Oproti předchozím přebalům, v krabička nalezneme leptanou planžetu s pěknými detaily, pět figurek, rámeček se zbraněmi a příslušenstvím a kulomet Maxim. Kulomet lze sestavit ve dvou variantách 1910/30 a 1940.

Manuál je přehledný a stavbou provede bez problémů, na zadní straně nalezneme tři barevné varianty, které nám obtisky umožňují sestavit.

1) 21th Army of the Don front. Stalingrad, October 1942

2) Presumably 3rd Tank Army of the Voronezh Front. Kharkov offensive operation, February 1943.

3) Presumably the 4th Guards Stalingrad Mechanized Corps of the 3rd Ukrainian Front.

Belgrade strategic operation in September-October 1944


Pohled na krabičku a manuál:

Manuál:


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711550451574.3429 forum

Reklama: Hračky