Hauler do 31.05.2019 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 1572 / today visits: 1572

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
6) 16.07.2018-19:49  -  Ivan Gruncl    Nové doplňky na Ki 84 v měřítku 1/72 od CMK

Protože křídlo odpočívá, pustil jsem se do stavby motoru. Jako základ je Vector, bohužel nemá totovou zadní část motoru, takže jsem si vypomohl vrakovištěm a doplnil co na motoru chybělo. Ještě mě čeká zaplechování prostor mezi válci motoru a natažení kabelů ke svíčkám.Na přiložené fotce je volně motor vložen do trupu.....


  


Nejhorší bylo vlepení těch pidikousíčků mezi válce - to byla zkouška nervů....


  Teď fotečky úpravy výfuků, které v tomto měřítku samozřejmě nemají zahloubení a já je v rámci zabrušování i poškodil a tak jsem se rozhodl je udělat nové.  


A teď, jak to vypadalo předtím....


5) 08.07.2018-21:55  -  Ivan Gruncl    Nové doplňky na Ki 84 v měřítku 1/72 od CMK

Tak, po mnoha opravách a opravách mám konečně onýtované křídlo....


Čerpal jsem ze zdařilého výkresu, který vyšel v Revi v měřítku 1/72, takže stačilo jenom přenášet linky a nýty....


  


4) 20.05.2018-13:28  -  Ivan     Nové doplňky na Ki 84 v měřítku 1/72 od CMK

Tak dnes poznatky z resinů, které jsem rouboval na model. Začnu schránkami na zbraně, kde je nutné spodní část zbrousit na sílu listu papíru, aby se dali křídla zavřít. Pohyblivé plochy jsou pěkné, ale pokud mohu doporučuji neodělovat křidélka na křídlech, protože resinová délka je kratší než prostor, který vznikně po oddělení plastových křidélek. Resin jsem nastavil plastovou destičkou a tu jsem zabrousil do požadovaného tvaru. Dále je nutné na horní straně křídla zkosit plast, aby se dali křidélka bez omezení vlepit. Též bude třeba na obou koncích zatmelit boky, což vzhledem k asimetrii zapuštění křidélek není moc jednoduché. Když to shrnu to množství práce, které je třeba na úpravy a opravy se nevyplatí vzhledem k efektu.


   


3) 08.05.2018-20:35  -  Ivan     Nové doplňky na Ki 84 v měřítku 1/72 od CMK

Dnešní postup na Frankovi, resinové plochy jsou velice pěkné, rozhodně lepší než ty na modelu.


 Práce na trupu, kde je třeba provést opravy a upravit rytí...


 Dále práce na křídelních kanonech, velká schránka na kanon je v pořádku, ale menší určená pro náboje není v návodu uvedeno, jak má být umístěna. Správně je menší schránkou umístit ke schránce s kanonem. Dále je třeba odebrat plast v křídel, aby se schránka na náboje utopila v křídle, což návod též neuvádí..


 2) 05.04.2018-20:53  -  Ivan Gruncl    Nové doplňky na Ki 84 v měřítku 1/72 od CMK

Dnes postup na interiéru Franka. Na interiéru jsem více zvýraznil světlo, protože až to zavřu do interiéru nebude toho bohužel moc vidět....


Přístrojovou desku jsem z resinu nepoužil, protože měla přístroje nečitelné a otvory pro budíky byly příliš hluboké. Místo toho jsem použil obtisk, kde jsem na plastovou destičku nalepil obtisk, podle kterého jsem ořízl tvar plastové destičky. Hrany jsem následně zatřel černou barvou a přístroje zasklil kapkou laku. Na toto měřítko to vypadá celkem dobře....


    


1) 30.03.2018  -  Ivan Gruncl    Nové doplňky na Ki 84 v měřítku 1/72 od CMK

Dnes bych si zde otevřel chlíveček s novými detaily na starý model od Hasegawy v měřítku 1/72.


Jedná se o doplňky na KI 84 a to set s křidélky a směrovkou, dále kompletní interiér kabiny a poslední set je určený pro trupové zbraně před pilotem.


Model je sice stařešina, ale prozatím nikdo z výrobců tuto krásnou stíhačku nevyrobil. Sety velice pozvednou dost chudý vnitřek, ikdyž nakonec z nich, jako vždy nebude moc vidět.


Začal jsem kabinou, ale říznul jsem i do trupu a do křídel.


Set do interiéru je velice detailní a stačí pár drátků a bude dokonalý...Oproti chudičkému interiéru ze stavebnice, kde knipl připomíná dělo z Tigeru. Jediné co jsem musel opravit byly odlehčovací otvory v sedačce pilota, ktere byly zablaněné, což jsem lehce očistil větším vrtákem.


Co se týká křídelních kanonů, set je koncipován tak, že se vyříznou otvory v křídle podle setu a set se jen do křídla vlepí, bez velkých potíží.


U trupových kulometů to je jiná káva, protože trup má zde velice silné stěny plastu a ty se musí ztenčit, jinak by díl nešel do trupu vložit. Já jsem udělal větší otvory než jsou třeba a dolepím následně tenké těny plastiku, abych napodobil tenký potah skutečného stroje.


    


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711550449182.9704 forum

Reklama: Hračky