Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby Hauler do 31.05.2019
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 1059 / today visits: 1059

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 11.07.2018-06:48  -  KING TIGER    MiniArt Stug.III 0-series-pohled do krabičky

Rámečky:
Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, firmě Modelimex.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu

1) 11.07.2018  -  KING TIGER    MiniArt Stug.III 0-series-pohled do krabičky
MiniArt 1:35

Kat.č. 35210

Stug.III 0-seriesPrvních pět ověřovacích prototypů bylo vyrobeno během roku 1937 společností Daimler-Benz AG, jako základ byl vybrán podvozek Pz.III B. Nástavba byla tvořena pláty z nekalené oceli, nepočítalo se s bojovým nasazením. Tyto stroje měly sloužit pouze k testování , k tréninku posádek a odzkoušení bojové taktiky. V některých zdrojích se uvádí, že prvních pět prototypů mělo mít otevřený strop nástavby podle zadání z roku 1936 a následně měl být doplněn až v roce 1939. Na žádné dochované fotografii těchto prototypů, ale není vidět nástavba bez stropních desek, takže zůstává otázka, zda byly postaveny s již zakrytou nástavbou nebo byla doplněna při předání nebo později. Pásovou soustavu tvořilo na každé straně osm pojezdových kol. Kola byla dvojitá a opatřená gumovou bandáží pro hladší jízdu, spojena byla do dvojic a společně zavěšena na kyvném rameni. Tato ramena byla odpružena listovými pružinami, vždy dvě ramena na jednu pružinu. Pásy byly široké 360 mm a horní část pásu se opírala o tři kladky. V čelní desce podvozku byly dva kruhové otvory sloužící pro přístup k převodovce a brzdám. Podvozek byl převzat včetně podstatné části původního pancéřování trupu, včetně vnitřních komponentů. Pohonou jednotku tvořil benzínový dvanáctiválec Maybach HL 108 TR o obsahu 10,8 litru s maximálním výkonem 250 koní při 2800 otáčkách. Převodovka Aphon SFG 75 měla pět rychlostních stupňů pro jízdu vpřed a jeden na couvání. Hmotnost prototypu byla okolo 16 tun. Hlavní výzbroj byla tvořena kanonem ráže 7,5cm StuK 37L/24. Vozidla byla testována v Kummersdorfu, Dobrritze, Juetebogu a dalších zkušebních a výcvikových zařízení. Stugy 0-série zůstaly v provozu jako výcvikové vozy až do roku 1941 (někdy i uváděn rok 1942). S postupem času se vyvinul ze stroje určeného k podpoře pěchoty až k lovci nepřátelských tanků a vozidel.

Novinkou si MiniArt odskočil od řady modelů sovětské techniky. Stavebnice určitě zaujme svou zajímavou předlohou, žádný z výrobců před-sériový Stug III A-0 v měřítku 1:35 neměl zatím ve své nabídce. Díky tomu si lze postupně postavit ucelenou sérii modelů Stug III. Uvnitř krabičky nalezneme 29 rámečků ze světle šedé hmoty, jeden s čirými díly, článkové pásy včetně pomůcky na jejich sestavení, jednu leptanou planžetu a malý obtiskový aršík. Model svým zpracováním a detaily patří mezi špičku, některé díly jsou tvořeny za pomoci více-dílných forem. Po shlédnutí rámečků jsem nenalezl žádné propadliny na povrchu ani otřepy. Výrobce si dal práci s umístěním stop po vyhazovačích, tak abychom je snadno odstranily a nebo zakryli při samotné stavbě. Součástí modelu je i část interiéru bojového prostoru (nástavby), pomoci otevřených poklopů, lze ponechat tento krásný detail odkrytý. Pásy jsou tradičně článkové, spojované pomocí čepů, výrobce přibalil i pomůcku pro jejich postupnou kompletaci (vždy po osmi článcích). Leptané díly jsou přiloženy v malé papírové obálce, obsahují různé detaily, úchyty lana, nářadí, lamely větráků a další drobné díly. Transparentní díly obsahují skla světel a zaměřovač kanonu. Manuál je přehledný a provede nás stavbou bez problémů, jen je potřeba se na začátku stavby rozhodnout, který konkrétní stoj budeme stavět. Rozdíl je v čelní masce nástavby u řidiče na výběr máme ze dvou variant. Obtisky jsou kvalitní, mají tenký krycí lak a nabízejí výběr ze tří strojů, tištěny jsou ukrajinskou firmou DecoGraph.Náhled na krabičku a manuál:

Manuál:


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711550447556.9526 forum

Reklama: Hračky