Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby do 14.9.19 Carius Válka do 31.12.19
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 15762 / today visits: 15762

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
13) 01.04.2019-13:32  -  Knippl    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Nejošklivější verze Mitchela, ale model parádní Smajlik modelar

12) 01.04.2019-11:41  -  Libor Malý    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Finito.


 
11) 03.03.2019-11:39  -  Libor Malý    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Je ovašováno, přelakováno a téměř vše připojeno, tedy kromě klapek, křidélek, kol a vrtulí. Vrtule jsou jen nasunovací a nemusí se ani přilepit jak dobře drží. Obdobně tak směrová kormidla a výškovka, ty jsem jen nasadil a nelepil. Čmoudíky od výfuků nechávám na úplný konec stavby,


 

10) 24.02.2019-12:36  -  Libor Malý    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Tak ho začínám vašovat. Než se crcat s washem a plácat ho na povrch štětcem tak jsem si řekl, že povrch přestříkám pistolí mixem z umtonek umbra pálená a paynova šeď rozpuštěných v bezsmradlavém ředidle na olejovky. U horních ploch křídla a horní části trupu shora jsem wash nechal schnout až do dnešního rána, čímž povrch uschnul úplně a stírat to nešlo. Tak jsem postupně plochy přestříkával ředidlem aby se vrstva washe narušila a hned stíral hadrem. Šlo to docela dobře. Zbytek modelu už tak dlouho schnout nenechám a počkám jen několik minut až nástřik zavadne a pak ho hned setřu.


 


9) 18.02.2019-08:15  -  Libor Malý    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

FŠ: on totiž není můjWink

8) 17.02.2019-18:08  -  Franta Šrédl    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Vypadá to dobře, ale co že si se pustil do mašiny ze středomoří? Ty, zapřísáhlý Pacifista Laughing.

7) 17.02.2019-16:40  -  Libor Malý    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Tak mám za sebou nabarvení celého modelu, dekály a přelakování povrchu lesklou Gunzicí GX silně naředěnou levelingem. Smrděl od toho celej barák, spotřeba laku byla značná. Výsostné znaky jsou rozměrné, pomohl jsem jim nejdřív Mr.Softerem k usazení a ještě přestříkáním Hypersolem v pistoli. Na to, jak se dekály tvářily prkenně, nebyl výsledek po zaschnutí špatný a docela se do rytí vcucly. Teď to budu postupně stříkat vodovým washem a stírat ho tak, aby zůstal jen v rytí a nýtkách. Očouzení od výfuků je zatím v počátečním stádiu, dodělám to až po washi. Taky jsem model podrobil vyvažovací zkoušce a dal na něj všechny zatím oddělené díly. Dopadlo to OK, stál pěkne!


 
6) 14.02.2019-07:48  -  Libor Malý    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Ty červený fleky jsem tam dělat neměl, naředěnou olive drb prosvítají, lepší by bylo dát místo červené hnědou. Ale poradím si s tím. Hřbet trupu ještě přefoukám vyšisovanou olive drb z Aeromasterů a začnu si hrát s barevnými tóny na horní ploše křídla a s olivovkou a ztvárněním silného očouzení na motorových gondolách. Taky jsem to zkusmo posadil na kola a dospěl ke zjištění, že do přídě je nutné dát skoro celou krabičku rybářských olůvek, které jsem tam prostrkal dírou vydlabanou v podlážce uprostřed před těly vnitřních zbraní a zajistil Herkulesem vstříknutým dovnitř toutěž dírou s pomocí injekční stříkačky.


 


5) 04.02.2019-19:14  -  Libor Malý    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Zkouším jak bude vypadat olive drab ve finále, pěkně odzadu a s nanesením dekálů na ploutve. Číslici 35 jsem raději obstřihnul a zbavil se tak krycího laku uvnitř čísel, seriál jsem nechal být. Je to na lesklé gunzici GX. Následovat bude poprášení dekálů zase GXkem, pak nástřik tmavého, silně naředěného washe pistolí a jeho setření tak, aby wash zůstal jen v nýtkách a negativní, jemné paneláži.


Nedalo mi to a zkusil jsem, jak budou k trupu pasovat křídla. Kolíky systému, na který se křídla nasazují, jsem musel z vnitřní strany (směrem k trupu) trochu seříznout, protože křídlo mi nešlo po nasazení na systém zasunout dozadu. Po seříznutí to zaklaplo jedna báseň a dokonce to vypadalo, že spoj s trupem nebudu muset ani lepit! Nicméně jsem jej raději přejel ultrathinem Tamiya, ale jen nahoře.


 


4) 27.01.2019-12:48  -  Libor Malý    B-25H Mitchell, HK Models 1/32, pár fotek ze stavby

Teď to sice vypadá jako harlekýn, nicméně na červené, žluté skvrny a bílé šmouhy na motorových gondolách spoléhám při dalším barvení tak, aby olive drab a neutral grey nebyly moc jednotlité a vytvořil se tak dojem vyšisování barev a opálení od výfuků. Následně to budu stříkat gunzáckou olive drab a neutral grey a světlejší olive drab faded od Aeromaster, která mi zbyla z dávných dob. Udělám nejprve část spodních a horních ploch křídla od trupu za motory a trup za křídlo a ocasní plochy, na které pak dám dekály - to kvůli lepší manipulaci s díly při barvení, a až pak nasadím křídlo na trup a dobarvím zbytek. Křídlo se má na trup nacvaknout tak jsem zvědav, jak přesně bude pasovat když to už budu mít oboje nabarvené.


 1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711566159048.1404 forum

Reklama: Hračky