Hájek Hobby Hauler do 31.05.2019 Plastic Planet do 31.12.2018 malý
Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 2675 / today visits: 2675

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
8) 15.01.2019-22:26  -  Jarda Galler    BN-2/BN-2A Islander, Valom 1/48, fit test

Než Islander půjde do barvy, tak sem dám pár fotek s dovětkem, že to není až taková procházka a pro někoho zmlsaného Tamiyou nebo Eduardem tohle bude možná kostlivec. Ale jak jsem psal na začátku, tak touha mít tento typ v tomto měřítku bude pro někoho větší než zmíněné stavební trable a výsledek bude zajímavější než ty okoukané spity a mezky. Kdo chce mít něco zajímavého ve vitríně, tak do toho půjde - vždyť je to jen shortrun.
A pro ty, kdo se do Islandera pustí, ještě jednou ale připomínám, že je nutností narvat do přídě olova co se vejde a zároveň je nutností udělat osy kol vyztužené drátem nebo trubičkou z kovu. Celý model totiž váží 127 gramů. Další věcí, co jsem asi nezmínil, jsou tlusté odtokové hrany, obligátní vágní návod, barevné schéma pro G-AVCN, které se liší od Airfixáckého Islandera a kde mi Google také moc nepomohl a to jak v polohách různých antén, tak ve zbarvení výše zmíněného stroje, které se asi časem lišilo. Na tohle všechno si ten, kdo bude tenhle kousek stavět, bude muset dát pozor.


Snad jsem na žádná úskalí nezapomněl. Výfuky, vyvážení křidélek a ještě něco dolepím až ve finále, které ale bude kdoví kdy.


 


       


Přesto se těším na další ohlášený model tohoto výrobce, kterým bude Twin Pioneer, tentokrát ale v měřítku 1/72...

7) 06.01.2019-22:08  -  Jarda Galler    BN-2/BN-2A Islander, Valom 1/48, fit test

...něco málo jsem pokročil:


          


 

6) 01.01.2019-21:51  -  Jarda Galler    BN-2/BN-2A Islander, Valom 1/48, fit test

Den obnovy českého státu jsem oslavil trochou lepení:       


...a ještě dovětek k těm pen brushům -  zatím jedinou nevýhodu vidím v tom, že nejsou matné (nebo já je alespoň nemám)...jinak na palubku, detaily do kokpitu mi vyhovují tím, že jsou ihned k použití...


  


5) 27.12.2018-17:40  -  Jarda Galler    BN-2/BN-2A Islander, Valom 1/48, fit test

...něco málo z vánočního posedávání když už nebaví ležet:        


 

4) 14.12.2018-06:11  -  Ládík    BN-2/BN-2A Islander, Valom 1/48, fit test

Teda ty krajky z toho lezou ven. Dle mne hodně přepísklé.

3) 13.12.2018-22:56  -  jirka dominec    BN-2/BN-2A Islander, Valom 1/48, fit test

An-2, Pilatus ...

2) 13.12.2018-22:20  -  jenda    BN-2/BN-2A Islander, Valom 1/48, fit test

Jako typ dobrý, s měřítkem nevím, nevím. Do jakého tématu se to hodí? Být to 72, dám to vedle Turboleta, CASY, Twin Ottera... Ale takhle?

1) 13.12.2018  -  Jarda Galler    BN-2/BN-2A Islander, Valom 1/48, fit test

Nemohu si pomoct, ale Valom jde s výběry typů modelů cestou, která je podle mého gusta ...a stejně jako třeba v rybařině je v mých očích trofejní candát to, co přebíjí všechny dosud chycené ryby dohromady, tak Islander ve čtvrtce je trefa, která v mých očích přebíjí vše, co letos v modelářském světě vyšlo. Už jenom proto, že jsem dosud nezaznamenal, že by tento typ v tomto měřítku někdo jiný vydal - a být v něčem první je vždycky lepší než být druhý, pátý, desátý... Nemusíte se mnou souhlasit, ale já to takhle prostě mám.


Navíc Valom naráz vydal tři přebaly, které zdaleka nebudou stačit k pokrytí nepřeberného množství (ne)kamufláží a když by se k tomu přidal i nějaký výrobce doplňků na další verze ať už Trislander nebo radarový s kulatým nebo placatým čumákem, tak je toto typ, ze kterého se dá těžit roky. Já si vybral krabici, kde je "klasika" v kamufláži co mám doma ve starém dvaasedmovém Airfixu.Zatím tedy jen obsah krabice, o svátcích snad něco ulepím:


  


...pokud by se někomu zdálo, že návod je zpřeházený, tak je to tak i ve stavebnici, kdy návod tvoří 4ks oboustranně tištěné A4, které nelze složit do posloupného číslování listů. 


       


  


 


 


U výlisků chválím nýtovaný členitý povrch, na short run dost dobrý...            


     


I když jsem v návodu zmínku nenašel, tak průhledné díly obsahují i celistvé dveře umožňující otevřít pohled do kokpitu. 


 


 


 


 


 

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711547782673.6496 forum

Reklama: Hračky