Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby do 14.9.19
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 6559 / today visits: 6559

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
16) 01.01.2019-22:58  -  Mirek    Vánoční kvíz

Tak tipovačku jsem bral jako vánoční zábavu, a neřešil jsem nějakou cenu za výhru. Tím, že jsem neuhodl, a výhra byla losovaná, tak ji pochopitelně v žádném případě nechci... Přesto díky za nabídku. S pozdravem Mirek Smajlik modelar

15) 01.01.2019-19:51  -  Mj    Vánoční kvíz

Smajlik modelar já se s Vámi nehádám, to je taková ta učená dišputace ... v konečné fázi o ničem zásadním, proto jsem to uvedl jako "rýpnutí", v tomto případě přátelské. Soutěž pořádá a vyhodnocuje autor tématu, tedy vše OK a k poškození nikoho zcela jistě nedošlo.


klidně to můžou části kabiny na F-A nebo Vr 1, kdo to bude dneska po více jak 60-ti letech 100% vědět (pokud tam nejsou značky z německého typovníku, pak by to bylo asi 99,9%-ní :-)


F-A postavil něco mezi 20-50 ks, konce války se dožil pouze zlomek a kolik postavili či rozestavěli v Rabštejně, nikdo neví, nebo jsem o tom nikde nečetl.


Z poměru mezi postavenými Síbly a Draky, bych se osobně klonil k variantě Siebl, jako početnější a tudíž i s větší šancí na přežití. Nicméně náhoda je náhoda :-) stát se může cokoliv...


Navíc Síbel se stavěl i po válce ... tak proč při našich testech a kompletaci nemohli nepoužít i něco z aktuálních zásob či "novovýroby" Síblu? Navíc jak píše PK, může to být i něco z lidové tvořivosti v rámci použití vojenských přebytků k téměř čemukoliv co mělo v poválečné republice nějáké (klidně i dočasné) použití.

14) 01.01.2019-18:10  -  Pavel Klouček    Vánoční kvíz

Ono těch kabin z Drache tu muselo zbýt povícero. Jednu měli filmaři na Barrandově na tom svém vyvíječi větru ještě v šedesátých letech (podvozek Chevrolet Kanada, motor Avia 12Ydrs, kabina Fa-223 atd.).

13) 01.01.2019-14:35  -  Josef Hyžík    Vánoční kvíz

Spolehnul jsem se na názor odborníků, sám jsem to už dál nepitval.  Nemám nastudováno, podíval jsem se teď na pár fotografií a řekl bych, že Siebel má kabinu podstatně kulatější, tak jsem snad nikoho nepoškodil.....

12) 01.01.2019-13:03  -  Mj    Vánoční kvíz

Zdravím, neodpustím si jedno rýpnutí. Zhodnocení soutěže je zcela jistě na organizátorovi a pokud je strávná odpověď Drak od F-A (posvěceno NTM), nemělo by být vítězství přiznáno spíše Kniplovi?


Kabina/skleník F-A Drache a Si 204 ji snad měli identickou, ale možná se pletu ...

11) 01.01.2019-11:39  -  Knippl    Fa-223

Blahopřeji Mirkovi Smajlik modelar .


Drache jsem tedy nehádal ani omylem (tipoval jsem ještě Ju-86, které se v Praze opravovaly). A to se první kusy Fa-223 vyráběly a snad i vzlétly ani ne 5 km od mého bydliště. Vyráběly se v podzemních prostorách v areálu koncentračního tábora Rabštejn u České Kamenice. Kdo by měl někdo zájem o prohlídku, mohu zprostředkovat kontakt na pana Peška, který tam provází.

10) 01.01.2019-10:12  -  Josef Hyžík    Vánoční kvíz

Vážení páni modeláři. 1. leden je už bohužel tady a my budeme nuceni se vrátit ke svým povinnostem. Co naplat. Musím přiznat, že jsem čekal větší účast tipujících, protože tady vůbec nešlo o prokazování znalostí, ale prostě o odlehčení shonu, nákupů, starostí, prostě si na konci roku zablbnout. Tímto všem tipujícím děkuji a dávám palec nahoru.


Přiznám se, že mne při prvním pohledu napadl Bücker Bü-181 a bylo to špatně.... Současní majitelé skel nakonec začátkem prosince doputovali do NTM, kde padl verdikt - jedná se o část skleníku z Focke Achgelis Drache. Po válce tady asi zbylo ledasco......


Takže bohužel se netrefil nikdo..... nechci ale aby kvíz vyšuměl takhle do ztracena a tak jsem napsal zůčastněné na lístky a manželka losovala z víka krabice Tucana. Výhercem je Mirek, takže tímto ho prosím ať si zvolí brousítko podle svého uvážení a zašle mi adresu. Vše má zdarma včetně pošty.


Ostatním, pokud budete mít zájem, mohu za snahu nabídnout slevu 25% ať už se jedná o jednotlivé kusy nebo sady, ale už s poštovným.


Takže pánové, všem Vám přeji do Nového roku pevné zdraví, to je základ, na co chytnete ať se daří a smysl pro humor, i když vše nešlape jak bychom potřebovali....


Josef Hyžík / jhmodels@seznam.cz / www.jhmodels.eu 

9) 29.12.2018-10:39  -  Josef Hyžík    Vánoční kvíz

To by asi nebylo fér. Mohl by jste tak napsat třeba 30 typů, takže bohužel.

8) 28.12.2018-22:53  -  Knippl    Vánoční kvíz

Může se tipovat vícekrát?

7) 28.12.2018-22:51  -  Honza Hora    Vánoční kvíz

Já tipuji, že to je něco z Roswellu - USA.

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711560921436.3289 forum

Reklama: Hračky