Válka Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 17584 / today visits: 17584

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
7) 03.03.2024-19:16  -  Jarda Galler    Twin Pioneer (Air Atlantique), Valom 1/72, fit test

Vracím se k dalšímu z mých dřívějších fittestů, kterým je tento tvarově podivný Twin Pioneer. Zkoušel jsem ho nafotit z různých úhlů, ale fotogenické tohle letadlo fakt není...prostě angláni, no...


Maskování a následných oprav barvení na modelu bylo dost. Oproti návodu jsem nastříkal spodní plochy šedou barvou, protože jsem našel foto předlohy, kde tomu tak bylo. Také vzpěry jsou na předloze šedé místo zelené. Rovněž bych řekl, že ani VOP nevypadají, že by měly být zelené, ale protože jsem je už předtím stříknul zeleně, nechal jsem to být. Dávno už totiž nepatřím k těm, co by byli nešťastní z nedostatku podkladů - spíše naopak. Čím méně podkladů, tím méně nejasností - i tak stačila jedna fotka předlohy a nejasností bylo dost.


S obtisky se dobře pracovalo, jen návrhář chodníčků na křídle asi model ani neviděl. Musel jsem nově nařezat delší středové proužky z obtiskového papíru a vnější část chodníčků jsem alespoň trochu upravil, ale chtělo by to kompletně nové. Viz foto:


  


Podle fotky předlohy bych i řekl, že vrtule jsou bílé a když už jsem měl bílou v pistoli, tak jsem je také stříknul...(a především - model s bílými vrtulemi ve vitríně ještě nemámSmajlik modelar).Moc Twin Pioneerů na výstavních stolech asi vidět nebude, tak aspoň tohle:


     


 

6) 14.08.2019-22:19  -  Jarda Galler    Twin Pioneer (Air Atlantique), Valom 1/72, fit test

Dávám pár fotek z dávno založeného fit testu modelu, který žádnou hitparádou není - je to ale model stroje, který mezi pidi mezky a spity vždy a všude zaujme nejen svými rozměry (přes 32cm rozpětí), ale i svým neortodoxním vzezřením. Stavebně je to horší, ale stejně tak jako zajímavým ženským odpouštíme snadněji jejich prohřešky, tak ze stejného důvodu i zde sem tam přimhouříme oko (někdy obě).


mínusy
- jestliže jsem minule u Islandera chválil obtisky, tak nyní je to naopak: viditelný rastr snad ze všech vzdáleností a neskutečně moc posunutý krycí lak plus křehkost obtisku
- návod tradičně na hvn
- případné další mínusy viz fotky


plusy
+ skla (na short run dobrá průhlednost i přesnost)
+ barva plastiku (ta béžová se mi nikdy nelíbila)
+ přiměřený počet dílů
+ kamufláže


        


            


 


 


 

5) 13.06.2019-22:46  -  jenda    Twin Pioneer (Air Atlantique), Valom 1/72, fit test

Když u těch velkých a čtvrtek nastává takový drobný problém: kam s tím.


(Ale případné čtvrtkové Turbíky bych ještě někam vtěsnal Smajlik modelar )

4) 13.06.2019-22:46  -  jirka dominec    Twin Pioneer (Air Atlantique), Valom 1/72, fit test

To se mi líbí. Chtěl bych Papuánce. (Papuánci nebyli 3, ale 4, jako mušketýři). Kdybys hledal podklady: Aeroplane Monthly 2009-01.

3) 13.06.2019-22:02  -  Jarda Galler    Twin Pioneer (Air Atlantique), Valom 1/72, fit test

To je věcí názoru a toho, co kdo preferuje - já bych byl radši, kdyby Twin Pioneer byl v měřítku 1/48 stejně tak jako byl Islander.

2) 13.06.2019-21:36  -  jenda    Twin Pioneer (Air Atlantique), Valom 1/72, fit test

Souhlas. Škoda toho nepovedeného Islandera (teda co se měřítka týká).

1) 13.06.2019  -  Jarda Galler    Twin Pioneer (Air Atlantique), Valom 1/72, fit test

Pokud vím, tak vstřikovaný model tohoto letounu dosud nikdo neudělal. Proto, bez ohledu na nadcházející fit test, si Valom zaslouží velkou jedničku (jako už poněkolikáté).
Zatím tedy obsah krabice:
           
           
  
   
          


1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1713589411.3797 forum